Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Tigra A

Как се сменят крушки

the_boh снимка the_boh 30 октомври 2009 - 14:45

Здравейте колеги , от скоро съм част от вашия форум и като цяло от опел. Купих си тигра , прочетох обстойно много теми но никъде не намерих някъкъв по спецефичен начин за смяна на крушките на фаровете всичко ми се вижда супер збито огледах огледах и викам ще питам и тогава ще действам.

През това време ми изникнаха и няколко въпроса още:(Предварително се извинявам ако бъркам раздела или развалям политиката на форум)

Проблем 2: клаксона ми не работи имам си свирка имам си бошон копчето ми на кормилото си цъка ама звук няма ?
Проблем 3: От казанчето на чистачките е отскубан маркуча и ми изтича водата може ли да се измисли нещо и по това?
Проблем 4: липсва ми капачка от края на инжекцията и ми мирише на бензин такова нещо продава ли се някъде правили се?

Предварително и сърдечно благодаря на всички отзовали се за помощ на събратим в нужда.
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 30 октомври 2009 - 15:49

 the_boh, на 30 Oct 2009, 14:45, каза:

Проблем 2: клаксона ми не работи имам си свирка имам си бошон копчето ми на кормилото си цъка ама звук няма ?
Проблем 3: От казанчето на чистачките е отскубан маркуча и ми изтича водата може ли да се измисли нещо и по това?
Проблем 4: липсва ми капачка от края на инжекцията и ми мирише на бензин такова нещо продава ли се някъде правили се?


Здравей,пич.Ще пиша какви са вероятните ти проблем 2,3,4,пък дано помогна.

Проблем 2:Откачи "свирката" на клаксона,подай ѝ директно 12-волта напрежение.Ако свири е добре-виж бушона здрав ли е или примери с уред стига ли напрежение до "свирката".
Проблем 3:Иди в някоя автоморга и виж нямат ли останали маркучите,ако има,може и да стане.
Проблем 4:Също в автоморга,или ако искаш нова,в някой магазин за авточасти трябва да има.

Дано съм ти бил полезен. :ci:
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 30 октомври 2009 - 15:53

Колега ако може да обясниш по-подробно какво имаш предвид под "края на инжекцията" :ci:

иначе:

Проблем 2 - сваляш клаксона и виждаш дали идвад 12 волта до него - ако идват си за нов клаксон. Има вариант и само да му зачистиш контактите и да тръгне.

Проблем 3: - Сваляш казанчето и на него ще видиш моторчето което изпомпва течността - то има два изхода за предните и за задната чистачка - възможно е само маркучето да е измъкнато но това ще стане ясно като го свалиш. Връзваш го на предвидения за него извод и си в играта.... :3:
Отговори

Рошко снимка Рошко 30 октомври 2009 - 15:56

По въпрос 1 - действително всичко в Тиграта е навряно на м@м@ си в кътните зъби... :3: Аз за да сменякрушките, откачах бронятя и фара (до някъде, не съвсем да падне)
По въпрос 2 - може да са ти изгорели тромбите. Както каза колегата - две жици и проба директно към акумулатора. Ако работят, търсиш по веригата, ако не - две нови тромби по 10 лева и си :ci:
Отговори

the_boh снимка the_boh 30 октомври 2009 - 16:49

А въпросната капачка се намира ето тук : asdasd

Доло горе де няма видимост към нея. И някой дали има няква представа къде в габровски регион има морга за опел и на каква цена може да е предполагам че няма да е скъпо :)
Отговори

Рошко снимка Рошко 30 октомври 2009 - 16:54

В Габровско не знам... Обади се на 0898739730 - Недялко. Има морга само за Опел, в Хасково е. Обади му се, праща по Еконт и е много коректен.
Отговори

the_boh снимка the_boh 30 октомври 2009 - 18:04

а какво е точнотрто название на тая капачка като му званна да не се изложа като кифладжия
Отговори

mladen123 снимка mladen123 30 октомври 2009 - 19:00

при мене се беше изгубила масата на клаксона демек не идваше минус до волана
Отговори

oska снимка oska 04 ноември 2009 - 17:19

мисля че няма нужда да се разхлабва бронята за смяна на крушките.верно че е трудничко но става,проблема е да врътнеш скобатя която държи предпазната пластмаса,вадиш я и после е лесно
Отговори

the_boh снимка the_boh 06 август 2011 - 08:04

 mladen123, на 30 октомври 2009 - 19:00, каза:

при мене се беше изгубила масата на клаксона демек не идваше минус до волана

И как оправи проблема защото тромбата работи , ток до нея стига но масата я няма. сиреч копчетата на волана не действат. Иамам айр баг и несмея да отварям волана.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg