Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

"Удар" в изпускателната система

blagom снимка blagom 29 септември 2008 - 14:15

това което имам предвид е - газовете излизат през ауспуха на тласъци.
още от както съм е взел колата газовете излизат като на тласъци, струята не е постоянна, но въпреки това доста силно си духа. на какво се дължи това и нормално ли е?
някъде четох че "удар" (така го бяха нарекли) в изпускателната система се дължи на замърсени или запушени дюзи. <_< може ли да има някакво запушване на изпускателната система?
и преди да сложа газ и сега при работа на газ или на бензин работи по един и същи начин. :dance:
колата работи без някакви прекъсвания. не ми харесва последно време как ускорява при средни обороти.
Отговори

dragoev снимка dragoev 30 септември 2008 - 15:56

 blagom, на Sep 29 2008, 03:15 PM, каза:

това което имам предвид е - газовете излизат през ауспуха на тласъци.
още от както съм е взел колата газовете излизат като на тласъци, струята не е постоянна, но въпреки това доста силно си духа. на какво се дължи това и нормално ли е?
някъде четох че "удар" (така го бяха нарекли) в изпускателната система се дължи на замърсени или запушени дюзи. <_< може ли да има някакво запушване на изпускателната система?
и преди да сложа газ и сега при работа на газ или на бензин работи по един и същи начин. :dance:
колата работи без някакви прекъсвания. не ми харесва последно време как ускорява при средни обороти.



за моженето,може да има запушване на изпускателната система ама не е от там проблема.Не е нормално струята да е непостоянна.Повече не мога да кажа но с интеес 6те следя темата,понеже и на мен е много интересна
Отговори

borro снимка borro 30 септември 2008 - 16:45

Това, че газовете излизат на тласъци, може да идва от центровка, дюзи... много неща. Щом го прави и на двете горива, проблема може да е навсякъде. Със сигурност диагностика може да каже нещо повече. Имал съм случай от запушени гърнета да не пали изобщо, камо ли да работи.
Отговори

doolettle снимка doolettle 30 септември 2008 - 21:19

има ли катализатор?
Отговори

blagom снимка blagom 01 октомври 2008 - 08:30

 doolettle, на Sep 30 2008, 10:19 PM, каза:

има ли катализатор?

да има...и е поне на 200К км

вижте какво открих:
Симптоми за запушен катализатор са: Невъзможност за достигане на скорост която преди е достигана. След време, още по-ниска макс. скорост и т.н., докато изобщо двигателя не може да се пусне. Постепенно със запушването мощността намалява, вентилацията на цилиндрите също, съпротивлението на въздушния тракт се увеличава
и
Признак на запушен катализатор:
Колата ускорява прекрасно до около 3500- 4500 оборота и след това загубва пъргавина и при продължително каране с висока скорост над тези обороти започва да прегрява много бързо. След сваляне на скоростта под тези обороти, се охлажда веднага до нормална температура.
от две различни места....това с оборотите ме навява на мисълта че отзаде не съм се запушил <_<
Отговори

doolettle снимка doolettle 01 октомври 2008 - 20:13

не казвам че е запушен катализатора макар и това което си написал да е вярно. Просто ако няма кат. газовете отиват до гърнетат на тласъци и ако последните не са много в час или са от типа на спортните е нормално да не разбиват добре ударните вълни на газовете. Отделно не си с много цилиндри (6+) и е по-приемливо да прави така. Ако в компресията на цилиндрите няма няква фрапираща разлика би следвало да е нормално или най-много да се наложи центровка на сместа за всеки цилиндър поотделно (казвам го от опит и това изглажда доста работата на мотора). Ако се съмняваш в катализатора моят съвет е да го свалиш (6 болтчета са) и да го разгледаш но не го махай на сляпо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg