Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

BOz снимка BOz 14 декември 2015 - 14:48

Това с превключване на предавките и "полашкването" е тънка граница. Въпроса е да се усеща съвсем незначително, като когато смъква скорост, то просто колата трябва да се усети как съвсем леко увеличава спирачната сила. Но в момента на самото превключване не трябва да има по-рязко усещане, стил удар.

За оборотите - това е свързано към въпроса на колегата nikal. Ако желания волтаж на зареждане на акумулатора не може да се постигне на празен ход (850 об. при дизел), то оборотите могат да се увеличат на 3 стъпки. Въпросното увеличаване на оборотите е пряко зависимо и от стойността на заряд на акумулатора, провокиращо по-агресивното зареждане на акумулатора, изразено в по-високо напрежение на заряд.
Отговори

nikal снимка nikal 14 декември 2015 - 16:33

Мен малко ме притеснява,че доста често виждам стойности на волтажа от 14 до 14,9 волта при зареден акумолатор.Не е ли малко множко?
Отговори

BOz снимка BOz 15 декември 2015 - 11:02

Самия алтернатор се управлява динамично като диапазона на волтажа е възможен от 11,0 до 15.5 волта.
Ако акумулатора е зареден напълно и са минали няколко минути след запалване, волтажа се стреми да бъде 13.5 волта.
Възможно е 15.5 волта напрежение когато капацитета на заряд на акумулатора спадне до и под 70% и неговата температура е под 0 градуса.
Отделно е възможно алтернатора да бъде изключен и временно да се кара само на акумулатор - това е режим на пестене на гориво. Тогава зареждането става с волтажа на акумулатора - около 12.5-12.6 волта.
И за това написах по-рано, че не може да се каже точно с колко волта трябва да се зарежда акумулатора, защото има много променливи във входящата аритметика.
Цялата система е "умна" и ако забележите основния датчик, който служи за обратна връзка към боди компютъра се намира на минусовия кабел. Едни пластмасов пръстен на около 25 сантиметра от клемата на акумулатора, около рога. Това не е пръстен за придържане на кабела, а сензор за ток.
Отговори

nikal снимка nikal 15 декември 2015 - 16:24

Благодаря за изчерпателния отговор.
Отговори

Stefan Stefanov снимка Stefan Stefanov 12 юни 2016 - 19:19

Здравейте,

някой има ли идея дали мога ръчно да тествам различните степени на вентилатора за охлаждане на радиатора? Има ли някакъв трик при студена кола да го накарам да заработи и то на максимална скорост?
Отговори

BOz снимка BOz 13 юни 2016 - 08:29

През диагностика може да го тестваш.
Отговори

Гостjapetoo_* 01 септември 2016 - 19:07

Здравейте, някой срещал ли е този проблем:
Както си карам колата, примерно с 130 км/ч. и натисна педала до край /кикдаун/, щом тръгне да набра и изписва "service soon" и не мога да подавам повече газ. Трябва да изгася мотора и пак да запаля. Ходих в Дженералс Ауто, сменяха: маркуч на турбото, разпределител на антифриза, реглаж на турбината и никакъв ефект, просто наливам пари без да знаят точна диагноза.Всеки път щом я взема от там, ми гарантират че е направена и щом я пробвам на пътя пак същото. Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен да сподели как го е отстранил.
Колата е Опел Инсигния 2.0 160 к.с. 2009 г. автоматична скоростна кутия.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 01 септември 2016 - 20:50

 japetoo, на 01 септември 2016 - 19:07, каза:

Здравейте, някой срещал ли е този проблем:
Както си карам колата, примерно с 130 км/ч. и натисна педала до край /кикдаун/, щом тръгне да набра и изписва "service soon" и не мога да подавам повече газ. Трябва да изгася мотора и пак да запаля. Ходих в Дженералс Ауто, сменяха: маркуч на турбото, разпределител на антифриза, реглаж на турбината и никакъв ефект, просто наливам пари без да знаят точна диагноза.Всеки път щом я взема от там, ми гарантират че е направена и щом я пробвам на пътя пак същото. Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен да сподели как го е отстранил.
Колата е Опел Инсигния 2.0 160 к.с. 2009 г. автоматична скоростна кутия.

Всеки път ли ти го прави?
Някакви записани грешки?
На мен ми се е случвало подобно нещо, но за 3000км 2 пъти. И записва грешка engine overboost или нещо подобно беше. От Дженеръс Ауто ми казаха, че проблема идва от задържане на разтоварващия клапан на турбото. Смяната му била към 200лв. Още не съм го сменил.
Поздрави!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 септември 2016 - 20:54

Ако търсиш помощ от форума трябва да дадеш повече информация щом колата влиза в авариен режим значи записва грешки и на диагностиката прочитат тези грешки трябва да напишеш номерата на грешките които са прочели на диагностиката или да качиш разпечатката от диагностиката която предполагам са ти дали.
Отговори

Гостjapetoo_* 01 септември 2016 - 21:42

Последно което ми казаха в Дженералс Ауто , че според тях са пластмасовите вихрови клапи които са в колектора, но те вървят само с нов колектор. По грешките които прочитат всичко смениха с ново и в момента който се кача на околовръстното и от 160 км/ч. намаля на 120 км/ч. тръгвам пак да ускорявам рязко и веднага излиза сервиза на таблото. Ще видя утре в документацията ако ги има записаните грешки и ще ги напиша.
Благодаря :)
Отговори

BOz снимка BOz 01 септември 2016 - 23:51

На вакуум клапана, който управлява геометрията имаш ли едно разширение на маркуча?
Едно такова да кажем с диаметър около 4см и с дължина около 5см, намиращо се на около 1-2 сантиметра от изхода му.
Отговори

Гостjapetoo_* 02 септември 2016 - 15:03

В момента колата не е при мен, за да го видя / влезна за смяна радиатора на хидравликата/. Ако го имам това разширение на маркуча, какво следва ?
Отговори

BOz снимка BOz 02 септември 2016 - 16:58

Диагностика в движение и наблюдаване на надува как се държи.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 02 септември 2016 - 17:54

 BOz, на 01 септември 2016 - 23:51, каза:

На вакуум клапана, който управлява геометрията имаш ли едно разширение на маркуча?
Едно такова да кажем с диаметър около 4см и с дължина около 5см, намиращо се на около 1-2 сантиметра от изхода му.

При мен няма такова нещо. Едното гумено маркуче излиза и отива някъде към двигателя, а другото преминава в метална тръбичка и отива май към турбото.
Поздрави!
Отговори

mickey снимка mickey 02 септември 2016 - 22:50

 japetoo, на 01 септември 2016 - 19:07, каза:

Здравейте, някой срещал ли е този проблем:
Както си карам колата, примерно с 130 км/ч. и натисна педала до край /кикдаун/, щом тръгне да набра и изписва "service soon" и не мога да подавам повече газ. Трябва да изгася мотора и пак да запаля. Ходих в Дженералс Ауто, сменяха: маркуч на турбото, разпределител на антифриза, реглаж на турбината и никакъв ефект, просто наливам пари без да знаят точна диагноза.Всеки път щом я взема от там, ми гарантират че е направена и щом я пробвам на пътя пак същото. Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем ще съм благодарен да сподели как го е отстранил.
Колата е Опел Инсигния 2.0 160 к.с. 2009 г. автоматична скоростна кутия.



Имах същия проблем преди месец, рязко подаване на газ "service soon"и котва, с повече от 30 км/ч не върви. При мен се оказа задръстен DPF филтър и след регенериране да чукам на дърво за сега нямам проблем.Така че закачи я пак и провери DPF-а. Незнам защо при мен не изписва на дисплея ( имам един познат със същия модел и на него му изписва, че иска регенерация на филтъра ) , а само пише service soon.
Мнението беше редактирано от mickey: 02 септември 2016 - 22:50
Отговори

BOz снимка BOz 02 септември 2016 - 23:14

 dtrifonov, на 02 септември 2016 - 17:54, каза:

При мен няма такова нещо. Едното гумено маркуче излиза и отива някъде към двигателя, а другото преминава в метална тръбичка и отива май към турбото.
Поздрави!

Има сервизен бюлетин за такива аномалии от надува на турбото, което кара колата от време на време да влиза в авариен режим.
Решението е да се сложи точно това нещо.
Ей за това говоря:
Публикувано изображение
Питай ги тия от Опел дали случайно знаят за това нещо и дали няма да си решиш проблемите с инсталирането му.
Но както казах то трябва да знаеш, че проблемите идват от надува с турбото и в дадени режими, като твоя, дали надува се различава в голяма степен от желания такъв.
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 03 септември 2016 - 06:31

 BOz, на 02 септември 2016 - 23:14, каза:

Има сервизен бюлетин за такива аномалии от надува на турбото, което кара колата от време на време да влиза в авариен режим.
Решението е да се сложи точно това нещо.
Питай ги тия от Опел дали случайно знаят за това нещо и дали няма да си решиш проблемите с инсталирането му.
Но както казах то трябва да знаеш, че проблемите идват от надува с турбото и в дадени режими, като твоя, дали надува се различава в голяма степен от желания такъв.

Ясно. Благодаря ти за информацията.
А знаеш ли каква е тази джаджа?
Поздрави!
Мнението беше редактирано от dtrifonov: 03 септември 2016 - 06:31
Отговори

BOz снимка BOz 03 септември 2016 - 10:29

Играе ролята като "буфер" за вакуум.
Отговори

Гостjapetoo_* 03 септември 2016 - 20:01

DPF са го чистили пак в Дженералс януари месец. Първия работен ден от другата седмица ще им кажа да го проверят отново и за въпросния "буфер" вакум.
Благодаря .
Отговори

Globe снимка Globe 12 септември 2016 - 18:42

По-скоро ти е паднала клапа от всмукателния колектор ,та и турбото ти е за смяна. 2009-та година на незнайни км се случва. "буфера" на вакума е по-скоро да не ти бучи клапана на турбото и да не резонира в самият вакум
Мнението беше редактирано от Globe: 12 септември 2016 - 18:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg