Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Подгряващи свещи?

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 19 юни 2009 - 22:23

Аз съм малоумен явно. Колегата по-горе не написа ли, че подгрева зависи от температурата на горивото? А не от външна температура? Защото по вашата логика зимата караш студ -10 градуса, ти си минал 50км път гасиш за 1 минута и после пак колата трябва да подгрее?

bojo06 - Ако може да ми подскажеш каде бъркам? Факта че температурен датчик за горивото определя подгрева минах колата на диагностика и всичко си беше ОК. Той си работи мери си. Същия обаче и определя някой неща в образуването на горивна смес. Така че нещо изпускам. :icon_razz2:

Ако ми отговориш за което предварително благодаря, четох статията но руския не го знам и неразбрах много. И в няколко програми за превот пак не разбрах нищо.
Отговори

сигнум снимка сигнум 01 юли 2009 - 12:31

и аз се включвам в поставената тема, живо ме интересува, но до момента като чета не е намерено решение на проблема. почвам да работя по въпроса.
Отговори

ludiq_max снимка ludiq_max 08 юли 2009 - 16:01

някой реле неможе ли да се измайстори или от някои друг опел няма ли да стане щот така си е жива трагедия :mhihi: :mhihi: :blink:
Отговори

илчо снимка илчо 08 юли 2009 - 18:28

Преди бях писал една моя идея, малко селска идея,но.... Един "пуш"бутон, плюс от акумолатора и другия кабел на свещите, подава се ток на свещите преди контакт,пускаш бутона и въртиш.
Отговори

Shades снимка Shades 08 юли 2009 - 22:39

Добре, 5 страници побългаряваници. Поне 1 човек опита ли се да смени управляващият модул с доказано работещ само за проба? И пак същия въпрос, но за датчика на температурата на антифриза?
Отговори

ludiq_max снимка ludiq_max 12 юли 2009 - 15:52

някой майстор във велико търново няма ли за такива работи
Отговори

ludiq_max снимка ludiq_max 04 август 2009 - 18:45

Моя проблем се оправи срещу 50 лева като ми преинсталираха софтуера с на вектра Ц :devil-smiley-019: :smile3560:
Отговори

Pr0xY снимка Pr0xY 13 септември 2009 - 23:03

Сега на всеки контакт ли ти подгрява?
Отговори

stan снимка stan 15 октомври 2009 - 20:14

Здравейте,имам Астра 2.0 ДТЛ от 1г. и 10мес..Никога не ми е подгрявала над 5-6 градуса околна температура >> следователно и на нафта,двг и т.н.
Когато не подгрява и е около тези 6-7 градуса темп., върти поне 7-8 пъти, докато запали и изпуши ауспуха. Иначе при подгрев пали веднага.
Отговори

waleto снимка waleto 15 октомври 2009 - 20:44

Колега,проблема ти е някъде другаде!Карам 2 такива Астри със същите мотори от 4 години!Подгрева ми се включва на около 2 градуса.Палят на половин оборот,без подгрев!
Отговори

stan снимка stan 16 октомври 2009 - 20:25

Мерси,колега
досега не съм имал никакви проблеми,но някой ден ще проверя на някой стенд.....че все нямам време.
Отговори

PepinoDi снимка PepinoDi 16 октомври 2009 - 22:17

Значи доколкото схванах колата е с опелов двигател не с исузу мотор,та значи тоя датчик който е на горивният филтър е само за горивото тоест ако горивото е студено пуска неговия подгрев нищо друго.
Доколкото съм запознат колко и кога да подгрява взема сигнал от датчика за темп. на двигателя ако този датчик прави номера следват и проблемите.
Едно просто решение вземаш реле за подгрев от някой старичък опел примерно кадет 1.6 слагаш го и гледаш има ли подобрение (тези релета подгряват винаги топъл студен двигател няма значение).Оправи ли се карай и си свиркай кви са тея зимни-лятни софтуери то това да не са гуми бре.
Отговори

waleto снимка waleto 19 октомври 2009 - 15:08

Изкочи ми леко проблемче,което много ме озадачава!
Колата при 0С градуса завърта 7-8 пъти и тогава пали!Реотанчето на таблото включва!Свещите за подгрева са в диапазон:0.9-1.1ома,с други думи работещи,според мен!Релето за подгрева грее около 20секунди и гасне!
Ако някой ми даде примерни стойности на датчика на антифриза ще го замера,ако не ще го сменя.
НО!При това което изредих по-нагоре,какво бихте казали вие?Или къде бъркам?

ПП:При 4-5 градуса и нагоре,колата пали от половин оборот!Ламби по таблото не светят,след запалване!
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 22 октомври 2009 - 21:59

И аз моята все още не съм я видял да подгрява, а минала седмица температурите бяха около 4-5 градуса.
Отговори

stan снимка stan 23 октомври 2009 - 18:27

 waleto, на 19 Oct 2009, 16:08, каза:

Изкочи ми леко проблемче,което много ме озадачава!
Колата при 0С градуса завърта 7-8 пъти и тогава пали!Реотанчето на таблото включва!Свещите за подгрева са в диапазон:0.9-1.1ома,с други думи работещи,според мен!Релето за подгрева грее около 20секунди и гасне!
Ако някой ми даде примерни стойности на датчика на антифриза ще го замера,ако не ще го сменя.
НО!При това което изредих по-нагоре,какво бихте казали вие?Или къде бъркам?

ПП:При 4-5 градуса и нагоре,колата пали от половин оборот!Ламби по таблото не светят,след запалване!


Здрасти колега,

много старнно,при мен е точно обратното,както вече описах.Но нямам представа и не разбирам,затова немога да ти помогна.При мен в диапазона 5-15 градуса-пали от 9-10 завъртания на стартера(над 5 градуса не подгрява),а когато е под 5 ,дори на най-ниската която палих минус 17 градуса миналата година,пали на 1-2 завъртания.....


аа,иначе над 20градуса и (пиша за околна темп и непален двг),пак пали от раз.Когато двг. е работил и е топул,пак пали безпроблемно.

успех!
Отговори

rumen1 снимка rumen1 24 октомври 2009 - 21:09

Колеги - нов съм във форума но истината за подгряването на Х20DTH е че, подгрява под 2 градуса при първоначален старт сутрин и после в зависимост от температурата на охладителната течност.Може да се случи да подгрява често през деня ако навън е -15 градуса защото бързо истива двигателя и съответно температурата на антифриза!Може да се случи и обратното ако навън е -2 градуса да не подгрее нито един път след това през деня защото съответно по бавно истива охладителната течност.Не се заблуждаваите защото всичко това се определя от компютъра.А проблема с многото завъртанията на стартера е може би в маркучетата на излишната нафта,защото при студено време напуканите маркучи отварят цепки и смуче въздух.
Мнението беше редактирано от rumen1: 24 октомври 2009 - 21:11
Отговори

waleto снимка waleto 26 октомври 2009 - 09:48

 stan, на 23 Oct 2009, 18:27, каза:

При мен в диапазона 5-15 градуса-пали от 9-10 завъртания на стартера(над 5 градуса не подгрява

А след като запалиш,светва ли ти чека или...
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 31 октомври 2009 - 16:56

Днес направих опита с откачането на темперарурния датчик и колата взе да подгрява, но компа даде грешка.Мерих датчика и ми даде 1.5 килоома. Колата беше много леко заграля - стрелката още не беше мръднала.Някой знае ли какви са му стойностите на тоя датчик?И другия ми въпрос е как се свалят тези куплонзи от подгряващите свещи за да бъдат премерени,защото аз не успях да ги сваля :newsm05_41: .
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 31 октомври 2009 - 18:57

Колеги дойде сезона на бензините :newsm05_41: . Дайте да им приспособяваме някакво по обикновенно реле за подгрев и готово. Колкото по стар модел кола ползваме за донор толко реално трябва да е по ефтино :newsm05_41: .Или друго от сайтовете направи си сам едно реле за време нагласяме го на 30 сек. да управлява едно 100А нормално и сме готови :bravoo: . Цялата процедура мисля нетрябва да излезе повече от 30-40лв.

Поздрави
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 31 октомври 2009 - 19:35

 Pr0xY, на 12 Feb 2009, 17:05, каза:

Здравейте колеги.Наскоро посетих ОПЕЛ сервиз със следния проблем.Когато температурите бяха над нулата свещите не подгряваха.Отидох в сервиза и ми казаха че най-вероятно е стар софта.Смениха софта и проблема се оправи на половина.Целта на посещението ми там беше свещите да подгряват при всяко завъртане на контакт...обаче какво стана...лампата светва ако колата не е палена най-малко 6ч.Запали ли свещите не подгряват при следващо палене освен ако не е след тези грубо казани 6ч.Проблема е че като е по-студенко изкарам си колата от гаража,трябва да отскоча някъде на близо(за което време колата неможе да загрее достатъчно) загася е и при повторно палене върти за около 3-4 секунди преди да запали.Съответно при повторното палене лампата за свещите не светва което е и причина да мисля че не подгряват.От ОПЕЛ ми казаха че това че лампата не светва незначи че свещите не подгряват повторно и проблема трябва да се търси не във софта е другаде...я ГНП,я да се мери компресия и някакви други раути.С колата др. проблеми нямам.Нямам причина да си мисля че нещо с помтата или др. не е наред.Върви си нормално,не пуши,не гори масло,разхода е добре.Това за лампата вярно ли е и ако не някъде да ми препоръчате да отида и да се направи тия свещи да подгряват секи път като дам контакт както е на повечето коли.


Не са те излъгали за софта - старите софтуери пускат подгрева до 0 градуса на охл течност и след това не, а подобрената версия на софтуера пуска подгрева до 10 градуса. При коли със стария софт се наблюдава проблемно запалване от 0 до 10 градуса.
Наистина това, че не светва лампата за подгрев не означава, че не е включен подгрева. Подгрева се дели на 3 етапа - лампа, по време на въртене и пост подгрев (8 мин или до 60 градуса) и нали се сещаш, че колата като ти е загряла примерно на 40 градуса като дадеш контакт няма да светне лампата за подгрев.
Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg