Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra G MID

benzy снимка benzy 12 април 2018 - 13:53

Тъй, колеги, мойта нова придобивка без да искам се оказа с борд компютър и Мулти-информационен дисплей, мисля си че се води MID
Обаче ми изписва 2 съобщения за проблеми на него (иначе всичко си работи ОК).

Едната е Brake light - Което е неизправност, смяна на крушки - обаче отзад всичко си свети нямам изгоряла крушка. Това нещо изчезва щом натисна педала на спирачката, но се появяява пак при следващо стартиране.

Втората грешка е Brake pad - тя си стои перманентно. За това човекът, от който взех колата ме предупреди, че просто накладките, които е сожил са без датчик щото цената им е почти 4на иначе гледах има си накладки дисковете и те са ОК

Та въпросът ми е, от какво може да излиза първата грешка за крушките...
И има ли чалъм да се занули перманентно и да се излъже компа и да му се каже, че спирачките са си ок и да не пищи така нагло, че не са сложени от 150 кинта накладки :icon_wink2:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2018 - 14:16

Първата излиза на всяко палене (всъщност съобщението е Brake light check) защото компа не ги проверява ако не са светнати. При спирачките на астрата е така. За да ги светнеш трябва да натиснеш педала на спирачките. Ако са ОК съобщението изчезва мигновено.

За втората можеш да си сложиш накладки с датчик. Или да окъсиш кабелите на датчика, или да ги разделиш, или ако е едно жило да няма контакт с корпуса на колата, не знам какво точно беше, но едното състояние симулира наличие на феродо. И накладките с датчик не са 150 кинта. Виж някаква отстъпка да хванеш по въпроса, някой колега или друго. И си вземи Текстар или Ате като ги сменяш, че другото е да си е.. ма..та.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 април 2018 - 14:20
Отговори

benzy снимка benzy 12 април 2018 - 14:39

Да за първото, само да докосна педала и изчезва надписа,

а за второто ще покарам още малко така, че са почти нови и работят запинячките ОК, а на местните майстори им нямам голямо доверие и по-нататък ще видя да взема такива с датчик щом не са толкова пара... Пак мерсаж!


П.С.
Ти да видиш... търсихме сега 1 час такива накладки, с френд, който продава части ... ми то няма за тоя мотор и модел и година... излиза нещо като външен датчик, кабелче с датчик, някой има ли такава щуротия?
Мнението беше редактирано от benzy: 12 април 2018 - 16:06
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2018 - 16:35

Аз на такава астра на времето имах, но беше с У20ДТХ с дискове на 288 отпред.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 април 2018 - 16:35
Отговори

benzy снимка benzy 12 април 2018 - 16:58

Значи да ги взимам тия неща и да диря мастор да и го слага, че да не пиши борда? :icon_wink2:

Тази е много странна, малък мотор ама фул екстри - само темпомат няма (а ще пробвам да и сложа ако е прокарано окабеляването) и тракшън ама аз тракшън съм виждал само на 1.8+ двигателите иначе са отмятали списъка с екстрите наред. По ВИН излиза даже, че колоните ми са BOSE, не знам на другите дали е така или е опция
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2018 - 17:01

Беше опция, но вървеше с хубаво цд.

За накладките нищо не ти пречи да видиш кабелите на датчиците и едно от възможните състояния симулира наличие на феродо. Просто не помня какво точно беше, но пак да напиша- едно от възможните състояния ще ти премахне съобщението за феродото на предните накладки.
Отговори

benzy снимка benzy 12 април 2018 - 20:32

Случайно да помниш дали ЦДто е VDO RDS 500? Щото се продават няколко такива и се замислям дали да не сменя касетофона с едно оригинално опелско ЦД вместо да търся модули и да преправям за афтърмаркет... но пък ги гледам, тия че нямат за регулиране на честотите и звука може да е малко гаден, тоя касетофон има за басите и извади много приличен звук...

а за кабелчетата ще видя някой по-читав майстор дето хваща и от електроника малко да погледне как може да стане
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2018 - 20:35

CD 500 не е никак лошо. И свири, хубаво. Няма оня евтиния звук на сонитата и други подобни. И поддържа бутоните на волана, и се връзва с дисплея.... и не ти трябва никакъв афтърмаркет. Има си всичко, което ти трябва, даже и корекции ниски и високи, дето си писал, че няма.
Като го вземеш първо го пробвай на колата и му искай кода, след това го плащай. И му пробвай и сд-то, че ремонтите са им скъпи. Но пък за мен си струват.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 април 2018 - 20:38
Отговори

benzy снимка benzy 12 април 2018 - 22:43

Направо ме нави и за това, ще разгледам за някоя софийска обява, че бяха все по-далечни и ще е "опелско". Полека лека си решавам основните "дразнители" по колата. Върти ми се да я вкарам и в Булвария или София ауто за един пълен преглед и да знам от А до Я в какво състояние в и какво има за правене ако има и да мирясвам...
Отговори

ceko снимка ceko 13 април 2018 - 06:23

Аз имам зафира с сд500 и се оказа че спиикърите са босе????,а аз се чудех защо зафирата ми свири по добре от хеликса в астрата.Няма да сбъркаш
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 април 2018 - 08:04

 benzy, на 12 април 2018 - 22:43, каза:

Направо ме нави и за това, ще разгледам за някоя софийска обява, че бяха все по-далечни и ще е "опелско". Полека лека си решавам основните "дразнители" по колата. Върти ми се да я вкарам и в Булвария или София ауто за един пълен преглед и да знам от А до Я в какво състояние в и какво има за правене ако има и да мирясвам...

Не влизай във филма с тоя преглед в Булвария. Само ще дадеш едни пари.
Отговори

benzy снимка benzy 13 април 2018 - 08:43

Ааа защо така мислиш? Толкова ли са зле официалните сервизи? Аз кола без визуални забележки не съм карал до сега освен половин лято каброто, но винаги съм се старал да карам технически айде да не е безупречно, но максимално изрядна кола и ми се виждаше добра идея това посещение. В София Ауто съм питал докато обикалях 140 лв е пълен преглед, трябва да ми изкарат един поменик пък после да решавам кое, кога да правя кое не ... тука ме хвърли в размисли...

П.С. ceko
мерси колега, наистиина тия колонки много приятен звук изкарват.
Фабрично Аудио OPEL VDO CDR500 (Germany). Това май е топ модела има и едно CD на Филипс и на Делко. Почнах да се оглеждам за такова вече, обаче като гледам снимки, не виждам от къде му се настройват високи и ниски... но щом и ти казваш, че свири добре ще му се пробвам.
Мнението беше редактирано от benzy: 13 април 2018 - 08:51
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 април 2018 - 13:09

 benzy, на 13 април 2018 - 08:43, каза:

Ааа защо така мислиш? Толкова ли са зле официалните сервизи?

... не виждам от къде му се настройват високи и ниски...

Опелите, които са минали през мен лично са следните:
2001- нова вектра б служебна;
2002- ново комбо служебно;
2003- четиригодишна астра ф лична;
2004- тригодишна астра г лична;
2006- ново комбо служебно;
2008- нова астра х лична;
2011- 10- годишна вектра б лична;
2013- следваща 12 годишна вектра б лична.
Новите са все от булвария. Старите са от човек с регистрация. Тотално разочарование от гаранционния им сервиз през цялото време за всяка кола от новите. След това и от извънгаранционния пак така, дори по-зле, защото ако можеш да си представиш колко пари са похарчени без да се решават проблеми...
Старите ми коли са ходили за какви ли не прегледи и нито един не е бил с вярна диагноза. Последни впечатления от миналата година лятото.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 април 2018 - 13:26

Има 1000 обяви за CDR500. Вземи VDO, това е "подобрено" Delco. Тоест VDO са го хванали и са му направили по-добра версия. Delco-то има проблем с четеца за дискове и е по-малък шанса да намериш читаво, което да изкара повече. При VDO не е така, моето е оригинално поръчвано с колата, когато е купувана нова и все още свири. Само му сменях енкодера че не се намаляше добре когато се затопли в купето - на студено работеше. Излезе ми 17-18 лева с доставката от Полша

И най-важното - погледни си буксите на касетофона дали най-горе си с 10-пиновата версия, защото има два модела мисля, който са с 26 пина най-горе и тогава CDR500 няма да пасне там, освен кабелите за захранване и колоните. Другите ще трябва да ги преправяш. Ако си с 10 пина - проблем няма.
Отговори

benzy снимка benzy 13 април 2018 - 13:26

А предложение за читав сервиз, по възможност специализиран за Опел, в който могат да направят цялостна диагностка и ако има проблеми вече да почна да ги отстранявам един по един? За някакъв сервиз в Младост чух ама само слух...
Мнението беше редактирано от benzy: 13 април 2018 - 13:27
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 април 2018 - 14:21

Виж Бижо Бижев. Преобладават добрите отзиви. Има тема в раздел Платени обяви.
Отговори

benzy снимка benzy 13 април 2018 - 19:36

ОК, още веднъж мерси.
Сега ще разгледам, тъкмо ще достатъчно коментентен да ми оправи съобщението на МИД-а за накладките без да ми обяснява, че трябва да си купувам други :)

И последен въпрос, то тука стана паралено и за музиката - докато си намеря читаво VDO CD500, имам едно старо CD... май е сони, което седи в един шкаф - ако извадя оригиналния касетофон мога ли директно да бучна това и да просвири (без управлението от волана за сега) или буксите не са стандарт и трябват преходници и т.н. ... при нас радиата са малко кът и ме неври да слушам по цял ден реклами вместо нещо да чурулика...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 април 2018 - 19:48

Може, ако има преходник от сонито към ISO-то на колата. Това е кабел към 20 санта и се продава.
Отговори

benzy снимка benzy 13 април 2018 - 22:37

А нямам такива, идеята ми беше за бърз "фикс" преди да намеря нещо Опелско, с което да си действа и мулти волана. Ще слушам хоризонт и фреш още малко :icon_wink2:

Хора, вие сте енциклопедии.
Благодаря на всички!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 април 2018 - 15:42

Ами най-бързия фикс е преходник, защото иначе ще режеш и кълцаш кабелаци, а не е хубаво да разваляш оригиналния сноп. В никакъв случай - ако ще и заради плеър от 5 бона. Все тая.
Затова са направени преходите към оригиналните букси и струват 4-5-6 лева.

Нещо ей такова: http://nspauto.bg/av...13-08-10-detail

Мисля че имаше и с друг брой пинове, но не знам дали се отнасяше за Сони.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 април 2018 - 15:45
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg