Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra G MID

benzy снимка benzy 15 април 2018 - 18:22

А не не нищо няма да режа и преправям. За сега си карам с оригиналния радиокасетофон докато го сменя с оригинално CD, за да си работи управлението от волана. Въпроса беше че ако мога да извадя опелското и бочна сонито, което така или иначе го имам да има нещо да чурулика времено. Но за рязане на кабели съм твърдо против.
Мнението беше редактирано от benzy: 15 април 2018 - 18:23
Отговори

benzy снимка benzy 23 април 2018 - 00:20

Сонито го сложих, един френд имаше преходниците... свири прилично, май ще остана с него МР3 си е МР3. Имаше някъде тема за адаптерите ще ходя да ми ръгнат един, за да се върне управлението от волана. Остава да прокарам окабеляване и за тубето, BOSE свири приятно, но без бас е тегаво като си навикнал... и пей сърце :icon_wink2:

И следващият въпрос който изникна е... А ако реша да сложа гaзова (което още не е сигурно), препоръчват с ОБД (ако е от значение) - дали ще работи борд компютъра и ще отчита разход? От къде черпи инфо борда?
Мнението беше редактирано от benzy: 23 април 2018 - 00:20
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 април 2018 - 11:03

 benzy, на 23 април 2018 - 00:20, каза:

Сонито го сложих, един френд имаше преходниците... свири прилично, май ще остана с него МР3 си е МР3. Имаше някъде тема за адаптерите ще ходя да ми ръгнат един, за да се върне управлението от волана. Остава да прокарам окабеляване и за тубето, BOSE свири приятно, но без бас е тегаво като си навикнал... и пей сърце :icon_wink2:

И следващият въпрос който изникна е... А ако реша да сложа гaзова (което още не е сигурно), препоръчват с ОБД (ако е от значение) - дали ще работи борд компютъра и ще отчита разход? От къде черпи инфо борда?

Борда няма да отчита вярно..той че ще показва, ще показва - но няма да е вярното.
Отговори

benzy снимка benzy 23 април 2018 - 11:15

Аха... то това не че е критерий дали да сложа или не газова, но в момента гледайки среден и моментен разход има страааашно дисциплиниращ ефект на десния ми крак :icon_wink2:

Щом показва и на газ може би ще има някаква закономерност в разликата, било + или - и след засичане с пълна бутилка ще може да се намери какво е отклонението...
Добре, това е за някакъв бъдещ евентуален период.
Още едно Благодаря!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 април 2018 - 11:37

 benzy, на 23 април 2018 - 11:15, каза:

Аха... то това не че е критерий дали да сложа или не газова, но в момента гледайки среден и моментен разход има страааашно дисциплиниращ ефект на десния ми крак :icon_wink2:

Щом показва и на газ може би ще има някаква закономерност в разликата, било + или - и след засичане с пълна бутилка ще може да се намери какво е отклонението...
Добре, това е за някакъв бъдещ евентуален период.
Още едно Благодаря!


Показанието при всички случаи ще е в - (минус), тоест ще показва по-малко от действителното.
Отговори

benzy снимка benzy 12 май 2018 - 16:32

 tisho.74, на 12 април 2018 - 14:16, каза:

... да окъсиш кабелите на датчика, или да ги разделиш, или ако е едно жило да няма контакт с корпуса на колата, не знам какво точно беше, но едното състояние симулира наличие на феродо.


За съжаление нито едно не даде резултат... пробвах днеска. Кабелчетата са 2 и бяха окъсени, разделих ги и изолирах и пак си изписваше Brake Pad на дисплея... А не виждам тия външни датчици дето ги дават за нея къде и как се закачат на феродата иначе веднага ще ги взема...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 май 2018 - 18:33

И на двете предни колела ли го свърши това? Да не би някъде другаде да има някакви грижи по веригата?

За датчиците има малки отвори във феродото на по една от всяка двойка предни накладки, в които влизат самите датчици. Отвора е от страната на апарата (външната страна радиално), не знам точно как да го обясня.
Отговори

benzy снимка benzy 12 май 2018 - 23:23

Да и на двете, колела и пак даваше същото. Освен някъде по другия край да има още нещо, но не видях...

А датчиците... в единия край ОК влизат в дупката на феродото (дано всяко феродо има такава и ще го намеря), а в другия за тия кабелчета ли се връзват? Трябва ли да се прави нещо като клема, щото сега е чисто и просто две стърчащи жички, които са окъсени...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 май 2018 - 23:46

По принцип куплунга е закачен на една метална планка за амортисьора. До него на същата планка обикновено е закачен и този за датчика на абс-а.
Отговори

benzy снимка benzy 13 май 2018 - 00:08

Ммм... трябва да го огледам пак... до това кабелче вярно имаше нещо, което може да е за АБСа... ама куплунг поне свободен не видях... или тоя кабел "Двойка", който "разделях" днес влиза в същия тоя куплунг за който говориш и трябва да го разкарам него, за да боцна другия край на датчика, който ще взема?
Отговори

benzy снимка benzy 19 юни 2018 - 11:48

Някой знае ли дали дисплея на MID и TID (за да не излезе че съм казал глупост този с борд компютъра и този, който показва само дата, час и радио) са с еднакви размери.
На централната конзола "духалките" са хлабави и ме дразнят и гледам, че това нещо върви с цялата пластмаса до горе като един детайл, но ако трябва да го търся от астра "с борд" ще стане сложно.

И някаква препоръка къде да ида за да се свали дисплея, някъде четох, че е деликатна работа, за хора, които знаят как става. Тъкмо ще ползвам, че е сален и да му оправят 2-3 изчезнали пиксела...

П.С. ремонта го открих CUSTOM DESIGN STUDIO BG & JS AUDIO :)
Мнението беше редактирано от benzy: 19 юни 2018 - 12:19
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 юни 2018 - 12:21

С еднакви размери трябва да са.
Тъй като няма оригинални лентови кабели никъде, вероятно пак ще стане такъв и по-лошо даже.
За съжаление Бог да го прости Чавдар почина - той ги правеше. Не знам колко са държели след това. Аз си купих още един от морга, но и той има някой друг липсващ ред вече.
Реших да не се занимавам повече с глупости и като мине още малко време, направо ще си купя чешкия афтърмаркетски комп, направен специално за Г и Фронтера и забравям за там. По-гъвкав е , повече неща показва включително и напрежението , може да си го настройваш какво да показва на всеки ред, за всички мотори става, избира се от менюто, размер гуми има да вкарваш за по-точно измерване на разхода, 100 езика има, даже бях се свързал с хората да им го преведа даже и на български, ама се оказа че дисплеите не били кирилизирани (в което се съмнявам, няма вече дето да не са ама както и да е) и т.н.. А бе слагаш и забравяш. Е, струва едни пари ама кое не струва? 78 евро е.
Ок, хубаво е да си го гледаш в оригинален вид, ама някой неща явно си имат определен живот и после само кърпежи и главоболия.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 юни 2018 - 12:28
Отговори

benzy снимка benzy 19 юни 2018 - 12:54

Ахам... е значи "ремонта" на пикселите може да отпадне, но така или иначе трябва да сменя "духалките, че са хлабави и сега са заклещени с клечка за зъби да не падат
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 юни 2018 - 14:05

Лентови кабели има и се сменят. Може да се направи ремонта и с оригиналния лентов кабел, но трябва да не е пробван да се прави преди това и да няма механични повреди по него. Примерно един път се опитах да правя един дисплей и беше повреден през средата кабела и му трябваше подмяна с нов.

CDS-a правят ремонта и по-добре се обърни към тях, защото точно тоя дисплей на астрата се прави трудно. Примерно на вектрите и зафирите е доста по-лесен. Повечето хора чупят по един дисплей докато се научат, а дисплей вече не можеш от никъде да вземеш и го тотализираш.

Чешкия заместител е много добър (по-готин е от оригиналния). Тъста ми си поръча, че и той се научи по трудния начин на дисплея, с доставката е към 200 лв. Казваш си мотор, размер гуми и т.н. и ти го пращат готов за слагане.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 19 юни 2018 - 14:09
Отговори

benzy снимка benzy 19 юни 2018 - 14:53

Вие сега ще ме палнете по тоя чешки MID, е фирмата, която го предлага? И без това камара пари почнах да наливам и в тая кола. Тази година надали, но догодина току виж ъпгрейдна и това. Ако намеря и едно електрохроматично огледало и единствената екста която няма да има е тракшън :icon_wink2:

Ne6to Smisleno
Със сигурност няма да го правя аз, а отивам при тези момчета от CDS, народа е казал че козата си иска пръч и няма какво да се правя на майстор точно пък с това.
Мнението беше редактирано от benzy: 19 юни 2018 - 14:56
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 юни 2018 - 15:46

Фирмата се казва Veramon
Ето за какво става дума, натисни "Presentation function" да видиш какво защо и как.
Даже няма и 200 лева

http://veramon.czweb...stra_g_mid.html

Ето ти и клип: https://www.youtube....h?v=FUub-khy50Y



Относно огледалото, аз си намерих в Ebay, но ще бъде от Астра H, казвам ти да знаеш. Ще трябва да му подмениш държача с оригиналния, с който си сега, иначе това огледало ще слезе още надолу и почти в него ще гледаш, когатo искаш да видиш надясно какво става през стъклото, особено ако човек е 1.80 и нагоре, направо ще ти е на нивото на очите. Кофти е, даже много - но мен сега не ми се занимава с него.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 юни 2018 - 15:58
Отговори

benzy снимка benzy 19 юни 2018 - 15:52

У... една камара джиджафки за ръчкане... но за сега ще карам с моя все пак 2-3 пиксела са ако стане трагично тогава ще му мисля за смяна. Сега за сега само духалките да оправя...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 юни 2018 - 16:47

Сега си го представи това и във вариант графичен дисплей. Имали са го, но е било много скъпо и не е вървяло. Това ми го казаха те.

Има и българско производство, на някакъв софтуерист. То е вече с графичен, но нищо конкретно досега не е подобрено, от година седи все на BETA

https://www.youtube....h?v=FBKUJ8o3C1Y

Грешка - има нова версия : https://www.youtube....h?v=pb8cM6x39OU

Много добро !
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 юни 2018 - 16:48
Отговори

benzy снимка benzy 19 юни 2018 - 19:52

Много убаво ще ми стане :biggrin: айде да дойде догодина пък ще го мисля, че докато свърша с ремонтите тая кола ще стъпи на 5 хилки, а те такова скъпо Г няма :biggrin:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 юни 2018 - 21:56

:offtopic: Да не те плаша, ама последната ми вектра б я платих 3700 и после за 5 години съм дал точно 4294 лева само за поддръжка и ремонти без данъци, гориво и застраховки. :offtopic:
И я продадох миналия септември в много повече от отлично състояние.

П.П: Сумата от двете цифри горе между другото, може би по ирония на съдбата, е точно сумата, която платих за Пежото...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 19 юни 2018 - 21:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg