Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

ОЛИМПИК некоректни!

swetla777 снимка swetla777 06 август 2012 - 18:49

Говориш сигурно за твоя автомобил, моите са 1.6 и 1.7. Гражданската на лев инс сега я гледах в SDI е 190лв, оломпик е 188,50лв и най евтино е в армеец е 181,36. Не знам за какви 250 лева говориш колега уточни се защото иначе е заблуждение най ниската е 250 просто извинявай без да те засягам си се объркал и какво по точно си недоволен от тях без да им правя реклама, но за 6 дена ме виканха и ми платиха за едати глупоста близо 200 лева, а да не говорим колко ми е изгнила колата котките не я заобикалят, а минават напряко през нея.
Мнението беше редактирано от swetla777: 06 август 2012 - 18:59
Отговори

elozew снимка elozew 06 август 2012 - 18:58

 Jelev, на 05 август 2012 - 15:51, каза:

Понеже на Астрата Ф гражданската ми е към Олимпик ми стана интересно и реших да проверя в сайта дали имам активна застраховка и "о, чудо - нямам".
Решавам да проверя и на новата Астра и "хоп и за нея пише, че няма". Тогава вадя документите на 2-те служебни и пише, че и те нямат активна застраховка. Не съм звънял на застрахователи да ги питам понеже според мен нещо сайта не е актуален понеже и 4-те застраховки са в различни компаний и са платени еднократно всичките.

Как я проверяваш - пиши само номера на колата. И при мен ако въведа и другите данни ми излиза, че нямам застраховка.
Мнението беше редактирано от elozew: 07 август 2012 - 11:26
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 07 август 2012 - 19:13

Моя грешка - 250 е Каското. От него съм недоволен.
А гражданската ми в ДЗИ за 1.6 е с 2лв. по евтина дори в момента.
Плащането по ГО е от страна на виновника. За пукната перфектна броня, при съставен двустранен протокол, мобилна група и т.н., наличен виновник с ГО в Лев-Инс ми дадоха 70лв.
Правете си изводите!
Отговори

swetla777 снимка swetla777 07 август 2012 - 21:42

Доколкто знам може да обжалваш и да искаш повече, но какъв е пътя не го знам.
Отговори

Jelev снимка Jelev 07 август 2012 - 22:55

Лев Инс са такива балъци, че да не говоря. Като ми запалиха декември месец Авенсиса ми платиха 10 бона като каското беше за 28 хил.
Тва мисля е достатъчно, че повече да не застраховам на смешни места, нито гражданска, нито каско. Малко само че се отклонихме от темата...
Мнението беше редактирано от Jelev: 07 август 2012 - 22:56
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 08 август 2012 - 13:57

 micevmi, на 01 август 2012 - 20:33, каза:

Здравейте колеги вчера (31.07.2012г.) бях сюрпризиран много приятно. Отивам да платя поредната си вноска за ГО и брокера ми каза, че такава полица в компютъра им не съществува и не можем да платим вноската . Шок и ужас :blink:. Понеже беше късно вечерта оставихме за другия ден (01.08.2012г.) да видим какъв е проблема. Прибирайки се в къщи викам си я да влезна в КФН да видя дали имам ГО. Шок и ужас :blink:. Влизам и ми излиза това:


Към дата 31/07/2012 МПС с ДКН CA5335CH няма активна застраховка "Гражданска отговорност"

Застраховател: Застрахователна компания Олимпик-клон България

ДКН Дата на сключване Начална дата на покритие Крайна дата на покритие Дата на прекратяване Номер на полица
CA5335CH 09/11/2011 08:53 09/11/2011 08:53 08/11/2012 23:59 13/07/2012 00:00 28111890758432



Оказва се, че от ОЛИМПИК са ми прекратили ГО-то без да ме уведомят и без да уведомят брокера.
Имам платена вноска до 09.08.2012г.(утре ще сканирам и ще ви приложа всичките документи), а ми излиза че ГО е прекратена на 13.07.2012г. :kuku:
Обаждам се днес сутринта на брокера и му казвам какво съм установил вечерта, той проверява и установява същото :doh: , а забравих да кажа че вчера направихме на всичките документи копия. Започва се едно звънене в ОЛИМПИК по офиси централи както от моя страна така и на брокера, защо ми е прекратено ГО-то без предупреждение и без основание. Реално аз карам без ГО от 13.07.2012г.! Изпращат се копия и т.н.
Днес от ОЛИМПИК ми се обаждат и започват да ми обясняват, как е станал голям гаф но те не били виновни как системата била сбъркала нещо. :newsm05_41:
Аз им казвам добре ако беше станало ПТП какво правим? Отговор: Ми незнам… :pardon: Добре какво правим в момента? Отговор: Ми незнам ще питам… (Звънят ми пак) Ще правим нова ГО… Аз им казвам, вижте какво :naughtynono: , не искам нова ГО искам да платя последната си вноска (и после друга компания). Отговор: Не може, нова ГО! Аз им казвам добре тогава комисия защита на потребителите и съд, затварям телефона! Започвам да звъня на брокери за нова ГО в друга компания, като същевременно пиша и жалба и звъня на адвокат. След около 1-2 час ми звъни телефона и една мома започва да ми се извинява още малко ще ми направи с...ка и да ми обяснява че било станало голямо недоразумение и те НЕ БИЛИ ВИНОВНИ и били вече оправили '‘НЕЩАТА‘‘, да съм отидел само да внеса вноската. Казвам добре и затварям.
Викам си я да влезна в сайта на КФН и:


Към дата 01/08/2012 МПС с ДКН CA5335CH има активна застраховка "Гражданска отговорност"

Застраховател: Застрахователна компания Олимпик-клон България

ДКН Дата на сключване Начална дата на покритие Крайна дата на покритие Дата на прекратяване Номер на полица
CA5335CH 09/11/2011 08:53 09/11/2011 08:53 08/11/2012 23:59 28111890758432



Само се чудя защо трябваше да има толкова нерви и караници, като можело, явно глобите за тях са солени…
Ами ако ме бяха спрели за проверка макар, че стикера е редовен и полицата и вноските а ми излиза на сайта, че нямам ГО, щях ли да отнеса АКТ?
Ебах ти държава, да си редовен да плащаш данъци, винетки и такси и може така да те н..ба :dummy: т, че да се чудиш какво става!
Не съм доволен от ОЛИМПИК :naughtynono:, загубиха ме като клиент!

П.С. Проверете си ГО-тата колеги да не изгорите някъде! Полицаите, когато ме спряха с буса даже не погледнаха полицата и картончето, а директно на сайта на КФН провериха дали имам ГО на буса.


Дам, ... без думи.
Мнението беше редактирано от Lord Extra: 08 август 2012 - 14:03
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 08 август 2012 - 14:02

Някой май не чете внимателно :newsm05_41:

"Имам платена вноска до 09.08.2012г.(утре ще сканирам и ще ви приложа всичките документи), а ми излиза че ГО е прекратена на 13.07.2012г. "
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 08 август 2012 - 14:03

Тук съм съгласен с колегата по горе след 14-15 ден всичко се прекратява автоматично.По принцип са си гадове в това спор няма!

п.п.Аз ли не видях също сори ако е така.
п.п 2. Датите така са написани на първата полица и излиза,че е изтекла след това се замотах с под информацията!
Мнението беше редактирано от BatSlav: 08 август 2012 - 14:07
Отговори

oci снимка oci 08 август 2012 - 21:31

Всички са идиоти.. Ако си мислите че Арменец, еле па ДЗИ( :doh: ) са цвете за мирисане... За съжаление както и с всичко останало в БГ е най-добре да имаш познат някъде за да минава всичко като хората. За мен емблемата на компанията няма никакво значение :mhihi:
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 08 август 2012 - 23:02

:offtopic: За да се намали риска от некоректен брокер, който бави внасянето на сумите искайте да платите по банков път - плаща се обикновенно директно по сметка на ЗАСТРАХОВАТЕЛЯ. Преди 1 година ,след няколко мои въпроса към брокер за проблеми с невписани застраховки , неотчетени на застрахователя и подобни зачестили случаи напоследък, хората предложиха да си платя по банков път и то директно на застрахователя /комисионната си я получават те после/. Дадоха всички данни за платежното и готово , на другия ден имах застаховката. Неудобството е ,че ако не се ползва електронен превод е свързано с разхождане до банка- загуба на време и разбира се винаги има и някава такса превод . Не твърдя, че при всички застрахователи/брокери е възможно но не пречи да се пита и все пак е елиминиране на грешката в едно звено. Особено ако става въпрос за по-големи суми и няколко коли/застраховки. Поздрави.
Отговори

naiden.bachvarov снимка naiden.bachvarov 08 септември 2012 - 12:51

И аз имах разправия с Олимпик. Удариха на жена ми колата и трябваше да отидем при тях. Като дойде време за плащане преведоха само част от парите за част от щетите. Не били пристигнали всички снимки. След много звънене подаване на жалби, пращане на нови снимки и много много нерви преведоха и още някой лев. Да не говорим за лошото им отношение към хората и факта че колата била 12год.и аз колко съм искал да получа. Изобщо не оценяват правилно щетите и се правят на луди ако им мине номера.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg