Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Z19DTH Въздушни клапи (вихрови клапи)

Жоро снимка Жоро 15 септември 2016 - 14:23

Има си раздел за купува-продава, тук не е мястото..
Отговори

vep снимка vep 15 септември 2016 - 20:51

Здравейте Жоро,
Признавам, че забележката е абсолютно на място!
Проблемът е, че не намерих такава тема в раздела продава, а и имам идеята да снимам стъпките на ремонта за да е в помощ на колегите (това вече е за тук, предполагам). Ако се получи разбира се!
Поздрави,
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 септември 2016 - 08:12

 vep, на 15 септември 2016 - 20:51, каза:

Здравейте Жоро,
Признавам, че забележката е абсолютно на място!
Проблемът е, че не намерих такава тема в раздела продава, а и имам идеята да снимам стъпките на ремонта за да е в помощ на колегите (това вече е за тук, предполагам). Ако се получи разбира се!
Поздрави,

Да това е за тук, но просто си пусни обява в правилния раздел. Имаме и група във фейсбук...
Отговори

sdonio снимка sdonio 30 декември 2016 - 13:11

Здравейте колеги, от два месеца имам Вектра Ц Z19DTH - 150 к.с. След като изчетох подробно плюсове и минуси на този двигател и възможните проблеми с него започнах да следя рейката на вихровите клапи и днес установих, че се е откачила от третия цилиндър отляво-надясно. При неработещ двигател "пъпката" на която се закача рейката на този цилиндър е в различно положение от останалите 3 цилиндъра. Въпросът ми е - това ли е въпросният цилиндър, който регулира положението на останалите клапи? След като положението на тази клапа не е като на другите предполагам, че осталите 3 са в отворено положение или греша? Ако съм прав и това е клапата, командвана от компютъра и тя е разкачена, а останалите 3 са останали в отворено положение има ли смисъл да ги залепвам? Може ли според вас от вибрациите на двигателя или от минаване през дупка да се затворят? Идеята ми е, че самото сваляне на колектора ми се струва доста трудоемко... Благодаря предварително за отговорите ви!
Мнението беше редактирано от sdonio: 30 декември 2016 - 13:13
Отговори

Vectra forever снимка Vectra forever 30 декември 2016 - 22:43

Да, на клапата на трети цилиндър е моторчето, което регулира положението на клапите. При разкачена рейка клапите са затворени. Като цяло когато ме застигна този проблем това, което усещах е неравномерна работа за около 2-3 сек. при студен старт.
Проздрави!
Отговори

sdonio снимка sdonio 13 януари 2017 - 08:58

Здравейте колеги, имам още един въпрос - ако се фиксират клапите в отворено положение има ли опасност след време от температурата на въздуха, който минава през колекторите да прогорят и да паднат вътре? Чувал съм, че при BMW има такъв проблем. Как мислите?
Отговори

Жоро снимка Жоро 13 януари 2017 - 09:44

Не съм чувал за паднали клапи при Опел. Ако ти се занимава обаче, по-чистото е да ги премахнеш...
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 13 януари 2017 - 09:54

 sdonio, на 13 януари 2017 - 08:58, каза:

Здравейте колеги, имам още един въпрос - ако се фиксират клапите в отворено положение има ли опасност след време от температурата на въздуха, който минава през колекторите да прогорят и да паднат вътре? Чувал съм, че при BMW има такъв проблем. Как мислите?



Карам от години така, няма никакъв проблем. Няма как да прогорят и да паднат, все пак са изработени от топлоустойчива пластмаса. Определено по-добрия вариант е да ги премахнеш, но е свързано с много повече главоболия, сваляне на смукателния колектор и куп други неща, около него... Та най-добре ги фиксирай в отворено положение и залепи отгоре с течен метал примерно. разбира се, преди това трябва хубаво да се почисти и обезмасли около тях, защото обикновено там е мазало. И най-важното, клапата, която е на трети цилиндър излиза отдолу, където с пластмасово лостче се задвижва от стъпково моторче. Трябва да откачиш въпросното лостче, защото иначе ако я залепиш така, ще имаш грешка и авариен режим! Разбира се, нея може да оставиш и да си работи, но е абсолютно безмислено.
Отговори

sdonio снимка sdonio 13 януари 2017 - 14:24

 baidimitar, на 13 януари 2017 - 09:54, каза:

Карам от години така, няма никакъв проблем. Няма как да прогорят и да паднат, все пак са изработени от топлоустойчива пластмаса. Определено по-добрия вариант е да ги премахнеш, но е свързано с много повече главоболия, сваляне на смукателния колектор и куп други неща, около него... Та най-добре ги фиксирай в отворено положение и залепи отгоре с течен метал примерно. разбира се, преди това трябва хубаво да се почисти и обезмасли около тях, защото обикновено там е мазало. И най-важното, клапата, която е на трети цилиндър излиза отдолу, където с пластмасово лостче се задвижва от стъпково моторче. Трябва да откачиш въпросното лостче, защото иначе ако я залепиш така, ще имаш грешка и авариен режим! Разбира се, нея може да оставиш и да си работи, но е абсолютно безмислено.


Да, и аз мисля да ги залепя, че иначе много дебела става работата с монтаж и демонтаж на колектора. Дори на първо време поне ще оставя 3-та клапа да си "работи". Благодаря за отговорите и съветите!
Отговори

Persizi снимка Persizi 05 март 2017 - 13:44

Здравейте. От скоро имам Вектра със Z19DTH. Двигателят е на много малко километри и още нямам признаци за проблеми с вихровите клапи, но искам да изпреваря събитията и да сменя "рейката". Опциите като цяло са 3:
1
2
3
Има ли някаква разлика в качеството между изброените? Другият ми въпрос е - има ли някакви тънкости и трудно ли се заменя въпросната рейка? До колкото разбирам това са просто ябълчици и като напъна нагоре трява да излязат и обратно новата рейка просто се натиска. Има ли нещо, което пропускам?
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 март 2017 - 16:52

При мен беше паднала, но би трябвало изкарването да е така както казваш. Другото е описано горе. Пише и кои съм взел аз...
Отговори

Kovardeil снимка Kovardeil 09 март 2017 - 20:21

При мен колектора беше направо задръстен от сажди и мръсотии, като големият отвор беше стеснен около 1/3 от мръсотии. Интересното беше, че рейката не беше проблема. Пластмасовите отвори не бяха износени много, но на първи цилиндър крачето, което предава движението между рейката и оста на клапата направо липсваше. Колектора се оказа от новия модел и беше сменен с нов. Надявам се да ме изкара много километри
Ето няколко снимки:

Прикачен файл  IMG_20170303_144523.jpg (715,97K)
Брой изтегляния: 147
Прикачен файл  IMG_20170303_144251.jpg (1,06MB)
Брой изтегляния: 159
Прикачен файл  IMG_20170303_144400.jpg (1,27MB)
Брой изтегляния: 155
Прикачен файл  IMG_20170303_144407.jpg (1,42MB)
Брой изтегляния: 135
Прикачен файл  IMG_20170303_144415.jpg (1,02MB)
Брой изтегляния: 124
Прикачен файл  IMG_20170303_144952.jpg (1,24MB)
Брой изтегляния: 104
Прикачен файл  IMG_20170303_145006.jpg (1,17MB)
Брой изтегляния: 124
Отговори

Persizi снимка Persizi 11 март 2017 - 23:06

 Жоро, на 07 март 2017 - 16:52, каза:

При мен беше паднала, но би трябвало изкарването да е така както казваш. Другото е описано горе. Пише и кои съм взел аз...

Не можах да я извадя. Излезе само на 3-тия клапан, където е моторчето. Явно там се е износила най-много. Реших да я оставя така докато се поизноси, след това ще сложа новата.
Отговори

vep снимка vep 18 април 2017 - 19:42

Здравейте, някой има ли извадена вихрова клапа? При мен едната "диша", доста силно свисти, а вдигна и разхода.Не ми се ще да разглобявам, без да съм подсигурил някакви варианти. Ако на някой му се намира свободна вихрова клапа, нека да я снима и ако може да снеме размерите на уплътнителния пръстен, че това което успях да намеря в мрежата не ми дава достатъчна информация. Благодаря предварително.
Венци
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 април 2017 - 12:27

Според мен въобще не си играй да ги ремонтираш. Щом са стигнали до луфтове, направо ги махай!!! Или с тапи или с заварка...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 май 2017 - 08:51

Добре де, колеги, Щом има директно цели рейки да се продават за тези клапи... то няма ли ги и тези пластмасовите въртоци, които са вътре в дупките. Не се ли вадят от там ? Щом са сложени, би трябвало да се вадят. Как така англичаните не са направили и такъв кит, след като им е ясно че това е "слабо място".Чак се чудя..
Може би не се вадят ?!

Видях в една от обявите из И-бей снимка на тая клапичка, единична бройка. Значи се вадят - може би предстои направата и на такъв кит.

Добавка : Относно новите рейки. Смятам че оригиналните са направени от пластмаса и то явно по-мека, за да може тя да се износва, не върховете на въртоците. Сега с новите алуминиеви, ще се износва точно това - върховете на клапите и след това край - затапване само.. поради липвса на клапи да се продават.
Виждам че някой е питал за уплътнителя и размер. Защо не сменяте тях ? Щом има уплътнители, значи те се прецакват и започва "да духа" от там. 100% са някакви полиуретанови или каучукови о-пръстени или колелца.
Много жалко - карал съм този двигател на една зафира Б 2006, вървеше страхотно това чудо, но.... карах го до малко над 90 000 и не съм забелязал проблем с това.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 юни 2017 - 20:20
Отговори

gente снимка gente 17 април 2018 - 11:28

И аз го докарах до клапите. Свалихме колектора за почистване и се оказа, че има луфт и съответно омасляване на всички клапи. Реших да ги залепя отворени. Няма голяма разлика от преди. Случайно обаче открих, че в английския ибей продават нови клапи за около 200 лв.
Въпросът ми е дали смяната е приемлива или няма да е напълно както трябва, естествено ако някой знае?
Отговори

sdonio снимка sdonio 17 април 2018 - 11:49

 gente, на 17 април 2018 - 11:28, каза:

И аз го докарах до клапите. Свалихме колектора за почистване и се оказа, че има луфт и съответно омасляване на всички клапи. Реших да ги залепя отворени. Няма голяма разлика от преди. Случайно обаче открих, че в английския ибей продават нови клапи за около 200 лв.
Въпросът ми е дали смяната е приемлива или няма да е напълно както трябва, естествено ако някой знае?

За да ги смениш пак ще трябва да свалиш колектора, защото дори и да си купиш нови клапи, то те се слагат отдолу и се притискат докато не щракнат.Според мен карай така - другото са излишни усилия и пари.
Мнението беше редактирано от sdonio: 17 април 2018 - 11:51
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 април 2018 - 12:38

Единственото, което може да стане е да се качи малко разхода, защото вече на всичките режими ще имаш пълен дебит въздух и там където трябва да е по-малко за да може и по-малко гориво да се дава, компът ще дава и там повече гориво за да балансира сместа.
Отговори

sdonio снимка sdonio 17 април 2018 - 14:47

 Д-и-м-о-в, на 17 април 2018 - 12:38, каза:

Единственото, което може да стане е да се качи малко разхода, защото вече на всичките режими ще имаш пълен дебит въздух и там където трябва да е по-малко за да може и по-малко гориво да се дава, компът ще дава и там повече гориво за да балансира сместа.

Карам със залепени вихрови от близо година и 15 000 км. - не съм забелязал някаква особена разлика в разхода.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg