Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дневни светлини

Duke_BG снимка Duke_BG 09 ноември 2006 - 23:09

а би ли обяснил къде ти е релето ?
паралелно на ключа ли ?
и на какви светлини ще включва ?
Отговори

espero2000 снимка espero2000 09 ноември 2006 - 23:52

На ключа за светлините има 5 кабела два са за лампиона а останалите 3 за фаровете - по единият идва + и в нормално положение не дава ток към другите два - на първо положение пуска ток по кабела които води към габаритите и осветлението на таблото а на второ и към кабела които води до ключа за смяна на къси и дълги фарове - точно там на този кабел връзвам паралелно плюса които идва от силовото реле и фаровете светват на къси или дълги в зависимост в какво положение ти е лосчето за превключване на къси дълги. Поради това че не я прекъсвам този кабел - ключа на фаровете си работи нормално

При мен копчето за нагревателя на задното стъкло ми е до ключа за светлините и двета релета с кабеляците ще стоят зад тях - при мен има място но и да няма с по дълги кабели може да ги закарате на всякъде под таблото където има място и не пречат
Отговори

Frontera снимка Frontera 10 ноември 2006 - 06:37

Сложи ценер на 13V.
Незнам дали е добре това постоянно да е под напрежение и още пробвай на практика в какви граници мърда от температурата, защото по последни спомени доста.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 10 ноември 2006 - 21:57

Не ли по-лесно и просто с 555?

Пък и ще е по-стабилно времето.
Отговори

Lupo снимка Lupo 14 ноември 2006 - 00:18

[quote name='Myyy' date='Nov 10 2006, 10:08 PM']
..............
ASTRA G - K1 - pojistka F3.32 (10A)[/quote]
[/quote]

Ако някой може да ми каже кое е реле К1 ?


Това е от руската програма за Астра, но там не са описани всички
Отговори

Skip снимка Skip 14 ноември 2006 - 02:56

Frontera, на Nov 10 2006, 06:37 AM, каза:

Сложи ценер на 13V. 
И така е добре. Той затова е сложил още един (евентуално два) диода ...

Само бих предложил съпротивлението под ценерите да се замени с две - едно постоянно съпротивление и едни тример за финна настойка на прага за сработване на релето.
--------------------
Иначе аз го направих като взимам сигнал от датчика за налягането на маслото.
И времезадаващата група е за около 5 сек., считано от последното загасване на лампата, след което включва релето ....
Т.е. 5 сек. маслото трябва да е вдигнало налягане (без лампата да е мигнала) и тогава пали фаровете ... а аз повече от 2 секунди не въртя стартера ... :sad-smiley-046:
Правя го така, защото това е за дизеловата кола, а там вариантите не са много ...


ПП/
А който е с АГУ и автоматично минава на газ при достигане на някакви обороти - може да се вземе напрежение направо от релето за газовия клапан и да го подаде на релето за фаровете ...
От това по-просто май няма ...

А който не е с газова - може да пробва и с модула от АГУ за автом. преминаване от бензин на газ при достигане на определени обороти. Релето за вкл. на газовия клапан ще се ползва за включване на фаровете ...
Щом се следят обороти на двигателя - от това по-сигурно накъде ... е, не е без пари ...
Но си е готово направено, в кутийка ... за по-мързеливите си е супер ...


Варинти бол ...
Отговори

emil vr. снимка emil vr. 14 ноември 2006 - 22:40

Myyy, на Nov 10 2006, 12:08 AM, каза:

Не се сдържах и ви драснах едно много просто решение:

<div class='bbimg'>Публикувано изображение</div>
001533832.jpg

Цялата схема се монтира в таблото зад ключа на фаровете.
При запалване на двигателя, напрежението в инсталацията се повишава и ценера се отпушва.
Кондензатора започва да се зарежда и когато неговото напрежение достигне 1 волт транзистора се отпушва
и релето включва. Посредством долния резистор след ценера се донаглася напрежението
на отпушване на ценера да е по-високо от напрежението на зареден акумулатор при неработещ двигател.
Посредством горния резистор се определя времето за зареждане на кондензатора ,респективно закъснението
на включване на фаровете след запалване на двигателя. Долния резистор се определя от работния ток на ценера. Точните стойности на елементите ще се постигнат
със съвсем малко експерименти. Монтажа ще е съвсем лесен и опростен поради малкото необходими проводници.
Приемам всякакви коментари забележки и промени по схемата.
Ще се постарая да дообмисля нещата и да я променя.
 

релето ще цвърка около мом. на превключване ,щот нема хистерезис. Не включваи ПОВ от резистор 10к м/у базата и точка (габарит) без мое разрешение.

Прикачен(и) умалено(и) изображение(я)

  • Прикачено изображение
Отговори

espero2000 снимка espero2000 15 ноември 2006 - 00:34

Направих го горе долу както го бях описал по горе и съм много доволен от краиният резултат
Отговори

Skip снимка Skip 15 ноември 2006 - 15:06

espero2000, на Nov 15 2006, 12:34 AM, каза:

Напрамих го горе долу както го бях описал по горе и съм много доволен от краиният резултат
 
Можеш ли да гасиш фаровете при запален двигател, щото по някой път се налага, ако например правя нещо по колата?
Или ако примерно съм спрял и чакам, но е студено и двигателя работи ...

Освен това на празен ход при ниски обороти зареждането не винаги е добро.
Като са включени вентилатор за парно, фарове и т.н. - компютъра вдига оборотите за да може алтернатора да зарежда с по-голям ток ... и в крайна сметка се вдига разхода на гориво.
Но за мен е по-важното е да има възможност за временно изключване на автоматиката ...

При мен е направено така:
Сигнала за това, че двигателят работи, го взимам от датчика за маслото (колата е дизел и там няма много варианти), но това в случая няма значение.
Но в логката за управление на релето ползвам и сигнал от контакта за ръчната спирачка. Ако ръчната е вдигната - фаровете си стоят угасени. Като реша да тръгна - освобождавам ръчната и фаровете си светват. ;)

Иначе трябваше да слагам допълнителен ключ, а така по-ми хареса ...

Ръчна почти не ползвам, особенно в големите студове, на като се вдигне дори на първия зъб и изключва авоматиката ... и тогава кеф ти габарити, кеф ти без никакви светлини и т.н....
Отговори

emil vr. снимка emil vr. 15 ноември 2006 - 20:01

Муун , аз пък не съм слагал никви релета . При тръгване е излишно да ми се светкат фаровете , понеже всички светят и ме подсещат да ги включа ръчно. При гасене на двигателя , колата сама с нежен женски глас ме пита - " Угаси ли ми фаровете скъпи?" Ползвам записвачка с интеграл ИSD 1620 , която записва говор 20 сек. Има и готови подобни устроиства по сергиите за 5 лв. И този патент не ползваи без мое разрешение.
Отговори

zlatev снимка zlatev 20 ноември 2006 - 19:31

аз имам едно много по просто и лесно за изпълнение решение.Както беше писал един колега по-рано може да се направи със зумер.Купуваш си го от някоя сергия за 2 лева и единия му край се връзва за крушката на фара ,а другия законтактния ключ.И се получава ефекта че като запалиш и не си пуснал фаровете зумера се захранва и пищи съптветно като включиш фаровете му се подават два минуса и спира да пщи.Лятото го махаш,лично аз винаги карам на фарове дайе и лятото така че няма да гомахам.
п.п. гениалните неща най-често са елементарните :)
Отговори

Skip снимка Skip 21 ноември 2006 - 03:03

zlatev, на Nov 20 2006, 07:31 PM, каза:

аз имам едно много по просто и лесно за изпълнение решение.Както беше писал един колега по-рано може да се направи със зумер.Купуваш си го от някоя сергия за 2 лева и единия му край се връзва за крушката на фара ,а другия законтактния ключ.И се получава ефекта че като запалиш и не си пуснал фаровете ...
 

E, сложи поне 10-20 секунди закъснение след даване на контакт, преди да се разписка. И после да писка още толкова, след което да млъкне. Като запалиш фаровете, то само ще си спре.

Иначе още с даването на контакт, веднага ще почне да пее, което е досадно.
Да не говорим, че ако си спрял някъде на запален двигател. пак трябва да си на фарове, щото иначе зумера ще е включен постоянно.

Слагането на допълнителен ключ с който да се изключва зумера е кофти решение, защото може да го забравиш изключен ... и някоя ченге ще ти се зардва, ако си забравил да включиш фаровете.
Освен това трябва и да търсиш място къде да сложиш тоя допълнителния ключ.

ПП/ Може да се направи по много начини - с дискретни елементи, с NE556, NE558 и т.н.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 22 ноември 2006 - 10:58

zlatev, на Nov 20 2006, 07:31 PM, каза:

аз имам едно много по просто и лесно за изпълнение решение.Както беше писал един колега по-рано може да се направи със зумер.Купуваш си го от някоя сергия за 2 лева и единия му край се връзва за крушката на фара ,а другия законтактния ключ.И се получава ефекта че като запалиш и не си пуснал фаровете зумера се захранва и пищи съптветно като включиш фаровете му се подават два минуса и спира да пщи.Лятото го махаш,лично аз винаги карам на фарове дайе и лятото така че няма да гомахам.
п.п. гениалните неща най-често са елементарните  :)
 


да ти предложа малка модификация на тази система - вържи последователно на зумера един мигащ светодиод (може даже и него да го изкараш някъде около ключа за фаровете или да го навреш в таблото заедно с крушката за къси светлини а може и просто да го заровиш някъде под таблото ) ефекта ще е следния : зумерчето започва да пищи на пресекулки :)

(проверено с едно голямо зумерче, но предполагам че на всички ще стане )
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 22 ноември 2006 - 11:04

emil vr., на Nov 15 2006, 08:01 PM, каза:

Муун , аз пък  не съм слагал никви релета . При тръгване е  излишно да ми се  светкат фаровете , понеже всички светят и  ме  подсещат да ги  включа ръчно. При гасене на двигателя , колата сама с нежен женски глас ме  пита - " Угаси ли ми фаровете скъпи?"    Ползвам  записвачка с  интеграл ИSD 1620  , която  записва говор 20 сек. Има и готови  подобни устроиства  по сергиите за 5 лв.      И този патент не ползваи без мое разрешение.
 


Емо, раздуй моля те какъв е точно интеграла, че :beer: не намери нищо подходящо
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 23 ноември 2006 - 10:50

такъв зумер можеш да си вземеш от магазините за електронни компоненти
(друг е въпроса дали ще намери че нещо са изчезнали от магазините )
споко няма да изгори - това не е трифазна мрежа а + е само един няма значение от кое разклонение ще го вземеш , като са змисля май има щото и малък пад на напрежение да има в единия + пак ще мрънка някъде под
таблото затова разчитайте на класиката + и "твърд" -
Отговори

emil vr. снимка emil vr. 23 ноември 2006 - 21:36

duke bg , интегралът е ISD 1420Р , deitasheed справочника които показва и схемата . има я и в мл. конструктор , не помня от кога . ако рече некои да я прави да се обади пак . записва квот му кажеш и помни като слон . може да казва и за мигачи , за масло ... Засрамете се с тия зумерчета ! Сложете поне дв а св. диода та да светкат кат очички !!
Отговори

Добрин снимка Добрин 24 ноември 2006 - 09:27

Прикачено изображение

Колеги ей на какво попаднах аз : :beer:
Мисля да се взема едно още утре.Пък ще видим какво ще стане.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 24 ноември 2006 - 10:44

Вчера ми го предлагаха да го продавам на 25лв - изработката изглежда добра но не взех да продавам
Направи ми обаче впечатление че е с тънки жички и мощност до 5А което означава че за колите на които фаровете не им минават през релета няма да свърши работа директно а ще трябва да се монтират допълнително силови релета
Отговори

radok снимка radok 24 ноември 2006 - 12:15

Устройство за автоматично включване и изключване на фарове
Устройството е предназначено за автоматично включване на фаровете на автомобила и тяхното изключване ако те бъдат забравени.
След подаване на напрежение на контактния ключ, устройството включва фаровете след определено време (около 20 секунди). Когато двигателя бъде спрян, след определено време (около 20 секунди) фаровете се изключват автоматично.



актуалност : 22-11-2006 | 2:11 pm

СПЕЦИАЛНА ОФЕРТА
Цена днес 18.00 BGN
количество бр.
свободно 10 бр.
на склад 10 бр.
очаквано 0 бр.

доставчик : КИПА

Това е информацията от eshop.bg.

Нещо не ми харесва, че пали фаровете 20 сек. след подаване на контакт. Това значи, че като си пусна прахосмикачката на 12В в колата и понеже запалката има 12В само на контакт, тогава ще светят и фаровете.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg