Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Избор на Опел Астра J(Facelift)

lordlosh снимка lordlosh 26 март 2018 - 19:41

Здравейте. Обмислям покупка на Астра J(фейслифт) след 2012г. автоматик и искам да попитам кой мотор е удачен избор и какви са проблемите с колата и най-вече има ли проблеми с моторите и скоростите. Тази тема ми е болна, защото преди време си взех Голф 6, 1.4тси(160к.с.), DSG7, колата беше на 4г и половина и на 83хил. проверени километри и след оглед в сервиз не бяха открити никакви проблеми по нея. След по-малко от 1000км. обаче разбрах, че колата харчи стабилно масло, над литър на 1000км. и след по-малко от 10хил. километри ДСГ-то почна да "прибуксува" между първа и втора скорост.
На всякакви мнения се наслушах, че това било нормално, нямало проблем, но като се разчетох в чуждестранните форуми, се оказа, че това си е проблем на всички ТСИ-та, уж до 2012г, шанс моята беше 2011г 5м. Проблеми с буталата и в даден момент, някое бутало се чупи и става мазало. Естествено от VW са покрили нещата и няма сервизна акция и такива ти работи. Проблемът пък с ДСГ7 и сухите съединители си продължава и до ден днешен, даже съм бил късметлия, че са издържали толкова. По принцип изкарват по 40-50хил. преди съединителите да издадат багажа. Много се чудих да я правя или не, но изгубих всякаква сигурност и надеждност в колата и не се знаеше, след колко хил. км. пак няма да се появят същите драми и я продадох. Забравих и че същите тия хубавци имали проблеми и с веригата и пак имало голяма вероятност да хвърлят мотор. Веригата я смених, защото по едно време колата почна да трака като трактор при палене.
Та с по-новите коли съм малко на тръни.
Търся нещо с прилична динамика и ме интересува как са двигателите 2.0CDTI 165 и бензинът 1.6T с 170к.с., понеже само те от по-мощните са комбинирани с автоматик. Дизелът най-вероятно ще е на около 150-180хил. км., тези двигатели доколко държат ? Бензин вероятно ще се намери на по-малко километри.
Приемам всякакви предложения.
Мнението беше редактирано от lordlosh: 26 март 2018 - 19:45
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 март 2018 - 20:03

2.0 CDTI на пръв поглед е по удачния избор, но и бензина не е за подценяване. Купето е тежко и разхода в сравнение с Голфа няма да ти хареса (карал съм Гоуф в същата комбинация 1,4tsi с DSG и на "мръсна газ" Бургас Търново гореше над 10/100), а астролета е по тежък, и автомата е с хидротрансформатор, надписва около литър на 100 отгоре в сравнение с DSG. Не знам дали си фен на газифицирането, но с гЪзово разхода ще ти дойде като на дизляка.
Общо взето - това е основната дилема пред теб, предвид че си избрал върховите моторизации и то с автоматик - екстри ще си имаш, остава само и бюджета да ти позволи да вземеш кола от първия собственик, или някоя от върнатите от лизинг в представителствата...
Отговори

lordlosh снимка lordlosh 26 март 2018 - 20:59

Ако е бензин колата, ще се кара на бензин. Не съм мислил изобщо за газ.
Добре като мотори тези двата здрави ли са, имат ли някакви болести и неща, за които трябва да се притеснявам? Автоматика как е, какво трябва да знам за него?

Иначе VW го докарват на визия, динамиката спрямо к.с. им е наистина впечатляваща, разхода смея да кажа им е приличен, много силни интериори имат също така, но като здравина са страшни боклуци и то на съвсем нови коли и малко километри и това е при всичките им модели.
Всичките им ТСИ-та от 1.2 до 2.0тфси са изключително проблемни и със скъпо струващи ремонти, най-вече, защото ремонтите са доста сложни и трябва да разглобиш половината кола за да смениш определено нещо. Такъв е кажи-речи случая с веригата(целият комплект), която оригинална от Порше струва 330лв, но за работа ти искат 1000+, понеже се сваля половината кола. :D
Гледах за GTI между другото и 6-ца и 7-ца и двата обаче са супер проблемни. Единият има проблем с ДСГ-то и хвърлят двигател заради разтегнати вериги, а при тях май няма и признаци, че веригата е тръгнала, а при началните GTI от 7-цата, имат пък големи проблеми с турботата и оттам хвърлят мотори. :Д
Та тотално се отказах от VW, нямам намерение отново да дам 20хил. за 4-5г. кола и да трябва да набивам още 5-6 хил след това ....
Тия неща ги пиша и за да се знае, че VW не са това, което ги изкарват на тестовете. Все пак най-важното в една кола е надеждността, а не след няма и 100хил. да трябва да даваш 5хил. за ремонт на двигател и 2хил. за ремонт на скорости.
Мнението беше редактирано от lordlosh: 26 март 2018 - 21:00
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 26 март 2018 - 22:04

Като мотори - от тези години за сега никой не се е оплакал, от 2.0 CDTI има оплаквания за моделите преди 2012...
Автомата е Aisin Warner TF-80sc, в сравнение с дръгливите DSG и Powershift (същото като DSG, но при Ford) и безстепенните CVT е направо железен, иска се една пълна смяна на маслото, и после през 70-80 000 км частична и ще те кара дълго.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg