Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблеми с печките на нашите автомобили.

asensio снимка asensio 21 декември 2015 - 18:52

Мойта отказа преди няколко години и тая есен я смених с Вебасто с дистанционно и програматор. Определено така е по добре. Слизаш и колата е топла. Успях да я навра на мястото на оригиналната, ама се отвисях в гаража няколко дена, но съм доволен. Пробвай да замостиш датчика, и ще разбереш дали работи.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 05 януари 2016 - 11:28

Как да проверя дали имам печка ? Колата е Астра Г eleganse 2003г 2.0 ДТИ ?
Отговори

Sergo_vd снимка Sergo_vd 01 февруари 2016 - 08:39

Здравейте някой връзвал ли е климатроник на вектра Б.Монтирах печка webasto :wall: мерси предварително
Мнението беше редактирано от Sergo_vd: 01 февруари 2016 - 10:35
Отговори

Sergo_vd снимка Sergo_vd 01 февруари 2016 - 10:45

някой да се е забърквал с този проблем
Мнението беше редактирано от Sergo_vd: 01 февруари 2016 - 10:48
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 март 2016 - 12:09

Хайде и аз да се разпиша тук. Тази сутрин печката се включи и повече не се изключи. И вентилатора и горенето. Изгасих двигателя, а тя си продължи да работи и да грее антифриза. В момента съм с откачена клема на акумулатора. В темата прочетох, че бушона за печката е 28, който и ще сваля довечера, обаче ако има нещо друго, което да пробвам, може да предложите. Направи ми впечатление, че вентилатора на радиатора работеше заедно с печката, на ниска скорост, обаче двигателя не беше загрял дори до 90 градуса, стрелката беше по средата между 80 и 90 градуса. И показанията на тая стрелка са верни, съвсем скоро я проверявах отново.

Още малко инфо от преди пет минути. Току- що си закачих акумулатора, запалих и няма следа от какъвто и да било проблем. Изгасих, пак запалих- нищо особено. Бушона на печката още не е свален.
Ако имате идеи ще съм благодарен.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 март 2016 - 15:37
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 30 март 2016 - 21:35

Провери четките на алтернатора.При мен имаше такъв проблем, от тях едната беше на свършване а другата добре.Смених ги и край на проблема.Печката взема и от там ток.Също като при теб почна да се шашка печката.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 март 2016 - 11:01

Алтернатора е правен преди месец на читаво място. Преди ремонта напрежението беше под 14 волта под товар, а сега при всякакви условия е много близо до 14.2. Това ми се струва съвсем нормално?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 март 2016 - 11:31

За перката може да ти е запекло рели или да си пуснал климатика, но предполагам си се сетил за това вече. Печката няма ли букса дето да изкормиш? Ще ти трябва чак зимата :)
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 31 март 2016 - 11:33

Щом си го правил значи е нещо моментно, наблюдавай я все пак как се държи може да е нещо по електрониката.Тя ще си покаже, ако пак го направи тогава ще му мислиш.И мойта се прецака преди 2 седмици.При мен е електрониката, и ще се сваля скоро време да се прегледа кое е фъснало.Добре,че идва лято.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 април 2016 - 12:22

 vladkin1980, на 31 март 2016 - 11:33, каза:

Щом си го правил значи е нещо моментно, наблюдавай я все пак как се държи може да е нещо по електрониката.Тя ще си покаже, ако пак го направи тогава ще му мислиш.И мойта се прецака преди 2 седмици.При мен е електрониката, и ще се сваля скоро време да се прегледа кое е фъснало.Добре,че идва лято.

Почва да ми изглежда като залепващо реле на перката на радиатора, ама ще следя да видя какво става. А между другото възможно ли е от това реле да прави този проблем и печката?

Нещо Смислено, да, сетих се, обаче не ползвах клима изобщо този ден. Въпреки това вентилатора на радиатора въртеше на ниска скорост, или може би само единия вентилатор, не знам точно. Та ще следя какво правят вентилаторите, че лято идва...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 април 2016 - 12:26
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 01 април 2016 - 14:25

На мен ми го прави 2 пъти тоя номер вече. Първия път почистих релето и доста вереме изкара. Втория път го почистих и го размених с друго от тези до него, което явно не се натоварва толкова. За печката, дали не е възможно датчика да те е'ва нещо. Тоя за печката май беше този до филтъра за купето. Да не са окъсили жичките някъде зад него?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 април 2016 - 21:24

 Ne6to Smisleno, на 01 април 2016 - 14:25, каза:

На мен ми го прави 2 пъти тоя номер вече. Първия път почистих релето и доста вереме изкара. Втория път го почистих и го размених с друго от тези до него, което явно не се натоварва толкова. За печката, дали не е възможно датчика да те е'ва нещо. Тоя за печката май беше този до филтъра за купето. Да не са окъсили жичките някъде зад него?

Днес се потвърди версията, че датчика до филтъра се бъзика. При 10 градуса навън печката се опита да тръгне. След това и свалих бушона, №28 при краката на шофьора. А иначе смея да твърдя, че няма окъсяване, цялата инсталация и много други неща са в отлично състояние. Чак не ми се разделя с колата...
Сега остава да проследя релето за вентилатора на радиатора.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 април 2016 - 21:26
Отговори

perfekt74 снимка perfekt74 21 юли 2016 - 15:23

 Sergo_vd, на 01 февруари 2016 - 08:39, каза:

Здравейте някой връзвал ли е климатроник на вектра Б.Монтирах печка webasto :wall: мерси предварително
ЛС или тел 0988805511-Петров
Отговори

ivooo снимка ivooo 13 октомври 2016 - 09:22

Здравейте,

Моля някой който е наясно да помогне.
Каква е разликата м/у печките Eberspacher модел D5WS и модел D5WZ.
на първи поглед изглеждат еднакво, но тази с означение S малко по мощна а именно 50W, а другата е 37W.
И двете се монтират на вектра Ц, но се интересувам мога ли да заменя D5WS с D5WZ и дали ще работи нормално? (дали ще има отложен старт и функциите на старата)


Благодаря предварително!
Отговори

trophy_hunter снимка trophy_hunter 05 декември 2016 - 09:16

Здравейте,колеги. Най-накрая свалих и аз моята печка с нагласата да сменя свеща и всичко да е ок но проблема се оказа по сериозен-стопени кабели за вентилаторчето ,изгоряла свещ най вероятно ще има поражения и по електрониката. Та въпросите са ми:1. Как да проверя помпичката за гориво дали работи-с кабели директно ток от акумолатора и има ли значение (+) (-) на клемите на помпичката. 2.Като замеря трите плюса на буксата влизаща в печката ги има и трите но на работещ двигател са 14V с колкото зарежда алтернатора. Нормално ли е или трябва да са 12V и това да е причината за изгарянето на печката. 3.С каква друга печка мога да заменя тази D3WZ че в момента такава не намирам а и ми се иска да е 5kW с цел по бързо загряване на антифриза. Намерих Webasto termo top c от мазда 6 2003г.,но не зная дали ще работи с вектра б. Благодаря предварително.
Отговори

Vladi G. снимка Vladi G. 12 декември 2016 - 19:24

Здравейте и от мен момчета!Скоро си купих Vectra C 2.2 DTI......печката,както на повечето от вас не работеше,свалих свеща и сега няма намиране....все едно е за совалка на NASA :) Ходих в Ауто Про,Интеркарс и накрая в Ауто Плюса се изцепиха 294лв. само оригинална.....моля помогнете и дайте линк за онлайн пазаруване или някаква идея от къде да я купя на нормална цена!Предварително благодаря!
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 декември 2016 - 19:33

Има магазин на Ебершпехер. От Цариградското шосе към околовръстното дясно се намира. Виж дали го има в нета.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 13 декември 2016 - 15:54

Бах Маааааму
АутоПлюс-а я даваха на около 90 лева пред 3-4 години /без отстъпката/, когато сменях последно. 2-ката пред мойта цена прави цялата работа крайно безсмислена... Ненормалници...

Но, да се оплача, след 3,4 зими вярна служба, и успешен старт и на текущата, и при мен сдаде багажа печката ;(. Липсвал и стартов сигнал и забравих да си запиша кода. Ква ли простотия ше излезе ....
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 18 януари 2017 - 12:03

 Vankissa, на 13 декември 2016 - 15:54, каза:

Но, да се оплача, след 3,4 зими вярна служба, и успешен старт и на текущата, и при мен сдаде багажа печката ;(. Липсвал и стартов сигнал и забравих да си запиша кода. Ква ли простотия ше излезе ....

Оправихме нещата - имах счупен вакуум клапан, който BOSCH KTS засичаше като блокировка за печката - много странно, но в резултат ми се получаваше проблем с налягането пред клапите на EGR и турбото. Сменихме го и се опраив и печката...
От време на време не ще да запали от сефте и припушва. Оправя се и пали от втроия път, предполагам свещта си заминава, но така ще е тая зима. След това - знае ли човек....
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 декември 2017 - 11:28

На Вектра Ц Y22DTR с печка Ебершпехер, знае ли някой къде се намира датчика, който я пуска. На Вектра Б беше до поленовия филтър, но на Ц не е там.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg