Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ретро парада

Резервни части предница, пружини, амортесьори

prujinca снимка prujinca 08 октомври 2006 - 17:32

Някой имали представа къдве могат да се намерят тампони за носачите на Manta B, или от какво могат да се пригодят? От многото мотане и дирене единственото решение до което стигнах и ми се струва за момента е: Да се използват тампони от москвич алеко като само се направи една стоманена фтулка която дасе набие в носача. Тази фтулка самоче триабва да е с около 7 мм. по дебела от оригиналната тъйкато москвичовата фтулка е с по малък диаметър. Ако някой има някаква друга идея или решение нека ги сподели.
Отговори

30e снимка 30e 17 декември 2006 - 13:47

Така след доста дирене на тампони се оказа,че съм ги имал на рафта в магазина дет бачках :20ashley_results: Тва за тампоните за долните носачи - мисля че последно като гледах в склада имаше 20тина парчета така че не е проблем да се вземат :)(водят се за Рекорд Е)
Друго - колегата Цеци със сивата Манта от Ботевград сподели,че за задните щанги -задните втулки стават от преден ресор на Мерцедес207,а Магелан установи по схемата на Powerflex,че са еднакви и с тези на задното магаре :)Другите втулки за тия щанги пък били от ресор на Transit ама там са 100 модела и се търсят по размер :)

Външни накрайници за Манта стават от БМВ Е21 :beer:

Предни лагери стават от почти всички Опели с предно /задните/ или от Голф 2ка 3ка...

Втулки за предните амортесьори стават от тампони за ресор на Транзит /МКS228/ само малко се резват...

Отпред аз съм с амортесъори от Нисан Терано 1 и пружини от Мохер 8мица
Отзад в момента съм с предни пружини от Манта но ми идват много твърди и сега ще пробвам със задни от Лада да видим какво ще се получи,за амортесъори мисля още вариантите :kuku:
Магелан твърди че от Лада Ливада(Нива) (20-30 пари парчето) :16V: амортесъорите ще лефнат перфектно за ниска Манта и предните и задните :thu: А Владо казва че от Тераното и задните все едно за Манта са правени но и там цената е като при предните...
Отговори

Stranger снимка Stranger 28 април 2007 - 09:59

Аморт. на мантата и на кадета са 1:1 и предни и задни....няма никва разлика, поне в оригиналните и в конитата...
Отговори

stambe снимка stambe 01 май 2007 - 17:12

Scenic, на Jan 15 2007, 04:32 PM, каза:

Здравейте,пичове!Собственик съм на Опел Манта,но ми трябват нови предни амортесьори.Ако някои може да ме насочи към някои магазин с по-приемливи цени или има оферта за мен нека да пише.Благодаря предварително.  :icon_cry:
 

за манта -А предни точно от Лада зад.от Полски фиат манта-Б предни от ЖУК зад. фиат 125 :manta: :first:

compacta, на Feb 23 2007, 10:11 AM, каза:

Незнам дали при мантата е същото окачването като на кадетт Ц-то, но при мене стават от жигулатор. Налагахме ги и стават. А най-хубавите билщайни за жигите струват около 100лв. бройката. :first:
 

за кадет-Ц предни от ГАЗ-24 всички мод. зад. сити от баркас лимо купе 125 :icon_cry:
Отговори

lomad снимка lomad 05 март 2010 - 21:30

здравеите колеги даите идея или помощ за втулките на опората на предния мост това нещо е ьванато на единия краи за моста а другия за купето някаде около краката на предните места, става дума за тампона които е ьванат за купето. Тези от powerflex нешто са малко дебели цени
Отговори

30e снимка 30e 05 март 2010 - 21:35

Бай стругар и да върти от полиамид...
Отговори

opelmantagte снимка opelmantagte 11 април 2010 - 21:11

Здравейте,интересува ме откъде мога да си закупя нови шарнирни болтове горни и долни,както и кормилни накрайници?Ако някой от вас се е сблъсквал с този проблем ще съм благодарен ако сподели.Дали стават от някои по-нови модели,защото за манта май вече новите части са на изчезване.Благодаря предварително :icon_wink2:
Отговори

GT 51 снимка GT 51 11 април 2010 - 21:19

Руди-96 ООД с.Лозен -София...преди година и нещо имаше, аз си взимах за мойта,провери.Поздрави :icon_wink2:
Отговори

30e снимка 30e 12 април 2010 - 12:29

Шарнири АсМетал - в Спринт - Тук, но дали имат нямам идея....
Отговори

opelmantagte снимка opelmantagte 15 април 2010 - 07:00

Здравейте,в Руди 96 нямат вече нищо и не могат да поръчват.Намерих в Техко долни шарнири на Делфи по 25лв бройката,както и кормилни накрайници за е21 по 16лв.Останаха горни шарнири,които нямат и тампоните на долен носач?
Отговори

30e снимка 30e 15 април 2010 - 09:06

Втулките за долния носача стават от Рекорд и тези по-горе които съм пуснал преди ги имаха... Мисля че DK618 им беше номерацията но не съм сигурен...
Отговори

Magelan снимка Magelan 16 април 2010 - 10:24

За горните не знаеш ли че стават от самара долни?
Отговори

Stranger снимка Stranger 16 април 2010 - 10:34

...с преправяне...
Отговори

miroj снимка miroj 23 април 2010 - 19:02

Предстои ми поставяне на пружини от лада нива на манта Б има ли някой който е правил това ако има нека сподели дали е рязал от пружините дали идва височината щото са доста по къси от оригиналните но пък са по твърди
Отговори

GT 51 снимка GT 51 23 април 2010 - 21:52

На Асконата станаха перфектно , и колата стои много добре на пистата и на пътя.Малко е по твърда , но за сметка на това е по устийчива .Сложих Предни пружини от Нива отпред и отзад и съм доволен.Мисля , че и за теб ще станат , без да ги режеш, даже са евтини :newsm05_41: :mhihi: ....Кръстефф също може да се изкаже по темата , мисля... :doh:
Отговори

miroj снимка miroj 25 април 2010 - 19:05

отрязах една витка и се получи желаната височина иначе беше много висока стоеше като с оригиналното окачване пружини

още малко фотоси от две манти с предни нивови пружини цък
Отговори

Debeliya снимка Debeliya 02 май 2010 - 22:35

А пружините за нива предни или задни са на нивата? Да знам какви да купувам.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 02 май 2010 - 22:44

 Debeliya, на 02 May 2010, 23:35, каза:

А пружините за нива предни или задни са на нивата? Да знам какви да купувам.

Предните от Нивата :newsm05_41:
Отговори

miroj снимка miroj 03 май 2010 - 06:01

отзад е с предни от Манта
Отговори

4oko снимка 4oko 12 юли 2010 - 23:04

 opelmantagte, на 17 Apr 2010, 14:48, каза:

Колега 30е тези трампони от Рекорд ги поръчах по този номер,но като ги взех се оказа,че нямат нищо общо като размери с тези на мантата. :newsm05_41:

Втулките, за които става въпрос за Рекорд и Манта са абсолютно еднакви.
Верятно от носача на мантата си извадил само гумената част на втулката или не са ти дали за рекорд за това не става...


Ако някой има нужда от инфо за Манта може да ми звъни след 11.30 - познавам тази кола почти на 100%

0878271776 - Владо
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg