Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

zdravkop снимка zdravkop 17 юли 2019 - 19:44

 JorkataG, на 17 юли 2019 - 19:24, каза:

Не е луд тоя, дето яде баницата, а тоя дето му я дава.

Факт!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 юли 2019 - 21:00

 zdravkop, на 17 юли 2019 - 19:22, каза:

Благодаря, Тишо! Един напълно разумен и реален коментар на това безумство- 9 хилядарки за нафтова печка Вектра Ц. Но какво пък- след като има кой да ги даде, значи толкова струва.

Не разбирам за какво ми благодариш.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 юли 2019 - 09:26

Аз Ви благодаря на всички за мненията!
Ще оставя мисълта ми да узрее още малко и ще видим къде тя или спонтанността ще ме отведат. Иначе както споделих от година следя пазара и цените на подобни Вектри са между 8 и 9, като не се застояват повече от месец.

Здравко, приятелю знаех, че ще ми скокнеш и нахокаш за дизелите, благодаря за мнението и съвета ти. Да ти кажа от 2013 всичките ни служебни коли са дизели, свикнах да ги карам сега май идва време да се науча и да ги поддържам. За годините в които съм в форума ти смени мисля 10 автомобила-обичаш да сменяш обстановката, аз съм по-консервативен и тясно скроен-привързвам се към вещите си и ми е трудно да се разделям с тях.

Доста автосалони пообиколих ми 90% от колите са кутурници, а дали не и повече. Оглеждах и сертифицирана Астра J при официален представител, оставете завишената цена и неописуемата гаранция от 20х. км. тя колата гуми нямаше технически преглед да мине :doh:
Поздрави :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 18 юли 2019 - 09:26
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 юли 2019 - 11:04

За жалост нямам път към Люлин днес и утре, а после заминавам и няма да мога да я погледна. На практика ми е на 30 км в момента.

Ако има някой колега по-близо да я запали поне да види съединителя дали е нам място ще е добре.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 18 юли 2019 - 11:05
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 юли 2019 - 07:29

 Rosen Popov, на 18 юли 2019 - 09:26, каза:

Здравко, приятелю знаех, че ще ми скокнеш и нахокаш за дизелите, благодаря за мнението и съвета ти. Да ти кажа от 2013 всичките ни служебни коли са дизели, свикнах да ги карам сега май идва време да се науча и да ги поддържам. За годините в които съм в форума ти смени мисля 10 автомобила-обичаш да сменяш обстановката, аз съм по-консервативен и тясно скроен-привързвам се към вещите си и ми е трудно да се разделям с тях.

Роска, приятелю, аз те уважавам много, защото през годините не един път си ми бил в помощ по отношение на няколкото Вектри Б, които съм имал, и затова ти пиша съвсем приятелски, без да ти скачам. :icon_wink2: Това е моята гледна точка по отношение на тази Вектра Ц с нафта. Повече от 5500, преко всичко бих дал 6000лв, но 9- пълен абсурд. В края на краищата както написах всеки си е господар на парите и всеки си решава за какво да ги даде. Желая ти успех в избора на автомобил, защото каквото и да изберем все са по на 10- 12- 15 години и винаги трябва нещо да се поправи, отстрани и т.н. Като се появи новата придобивка да се похвалиш! Успех, приятелю! :drinks:
Отговори

sathv снимка sathv 19 юли 2019 - 08:06

Vectrа C за 5500 лева са от онези вектри дето в Европа са по 1000 евро, купени от арабите из моргите. Той Hotblooded точно ви каза, ама вие сте дървени философи. Отделно не защитавам показаната вектра за 9000 лева. Сто процента са и въртяни километрите нищо ,че е купена в БГ. То манипулация на сервизна история става елементарно след прилично заплащане. И в Бг и в чужбина. Но да дадеш 9000 лева за кола на 12 години при условие, че има нови за 13000 си е простотия отвсякъде. Нова кола максимум 5 години, иначи си винаги вътре. Е ако мислиш да я караш де , не да ходиш само в петък на дискотека, а останалото време да я лъскаш и поправяш.
Мнението беше редактирано от sathv: 19 юли 2019 - 08:09
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 юли 2019 - 08:37

Все пак да не квалифицираме кое какво е. И аз мога да давам крайни мнения, но не са от полза на никой.

Наистина съм съгласен с това че при готовност да се дадът 9000 лв може да се търси и по-ново и по-хубаво. Май всички около това се обединяваме, но ако човека е разумен и направи цената разумна, може и да стане работата. Имайте предвид, че човек като пуска лична кола за продаване в началото винаги пробва да я пусне скъпо. Като реши наистина да я продава колата си намира равновесната цена. Ако се заяви интерес може да му се каже така и така, ако решиш да я продаваш на еди какви си пари ми се обади. Ако не го направиш обидно от рода на тоз курник никога няма да му земеш тия пари, може и да ти се обади.
Отговори

Tonski78 снимка Tonski78 24 юли 2019 - 11:05

Здравейте,решил съм да купувам Астра J комби,бензин и да газифицирам.Насочил съм се към мотор 1,4 без значение с турбо или не.Но гледам че повечето таксита такива Астри са 1,6 а там се кара на алтернативни горива а се гледа и ефтината подръжка.Кой мотор да избера 1,4 или 1,6
Отговори

emoned снимка emoned 24 юли 2019 - 17:06

Здравей колега. Аз притежавам Астра 1.6 без турбо. Всеки си преценя за него си с какъв двигател я иска. 1.4 моторитв са с хидравлични повдигачи(не съм на 100% сигурен) което е по-добрия вариант за газифициране, другата разлика я считам за недостатък - 1.4 са с верига, а 1.6 са с ремък, който трябва да се сменя на 150 000км или 10 години (ако е оригинален). Смяната на верига е по-скъпото удоволствие и май изкарват колкото ремъка. За 1.6 мотора - след определени километри на газ (а колко ще са те, зависят как е настроена газовата и от стила на шофиране), ще трябва да се свали "кратунката" на мотора и да се поставят керамични легла и усилени клапани - еднократно. Моята я купих на наистина реални 100 000км. За момента съм навъртял 30 000 на газ. Нямам оплаквания от работата на самия мотор. Обаче се наложи да си сменям уплътнението на картера и на капака на клапаните. Доста добре течеше масълце и от двете места. А и щях да забравя - съвсем наскоро(тези дни) се прецака скоростната кутия - F17. Намерих друга и ще я сменям. Но определено качеството е паднало. Изкарват си гаранцията и после....
За тези км. си мисля, че не трябваше да правя тези неща които съм изброил дотук.

И още нещо. Колата е тежка и с 116к.с. мотор опредено се усеща мудна. Иска си още кончета.

Успех с избора.
Отговори

sathv снимка sathv 24 юли 2019 - 17:56

A14XEL или А14NET или A14NEL. И няма такова понятие евтина поддръжка при астра j, както и няма безпроблемна астра j за съжаление.
Отговори

Tonski78 снимка Tonski78 24 юли 2019 - 19:42

Благодарности за бързите отговори.За сега оставам на избора с 1.4 /140 к.с.
Отговори

emoned снимка emoned 24 юли 2019 - 19:51

Здравей. Когато си търсих кола, в АутоВиа в Ст. Загора имаха на склад точно такава с фабрична газова уредба, на течна газ. От това съдя, че вероятно има мотори 1.4/140 к.с. с директно впръскване. Вероятно трудно се газифицират в последствие.
Отговори

Tonski78 снимка Tonski78 25 юли 2019 - 07:14

Аз четох че най-лесно се газифицира 1.4 но не разбрах за кой от трита мотора става въпрос.Или няма значение.
Отговори

Zaksys снимка Zaksys 15 август 2019 - 20:17

Здравейте,колеги.Аз избрах Инсигния 2.0 дизел,170 коня 2019 година.Струваше ми точно 54 500 лв,изпълнение Иновейшън без камерите за задно и предно виждане.За 1000 км,мога само да кажа,че съм приятно изненадан от разхода,даде ми 6,1 л/100 км.За други неща по натам,засега е още в процес на разработка.
Отговори

sathv снимка sathv 15 август 2019 - 22:29

Честито и много безаварийни километри.
Отговори

TheAnswer снимка TheAnswer 16 август 2019 - 11:55

Здравейте, колеги
Говорих със собственика на това Сигнум-че:
https://mobile.bg/de...565123255508702
Колегата каза, че има шумове/проблем като вкарва 3та. Някой да е имал подобен проблем и да знае д/г колко ще струва да се отстрани ?
Ако пък случайно някой от Плевен би могъл да погледне/покара въпросната кола и да каже колко сериозно е положението, ще съм много благодарен
Поздрави
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 август 2019 - 18:25

Едно е скоростната кутия да има шум, друго е да не може да се вкара трета. Може проблемът да е един, но може и да са два различни. Утре ако ми остане време мога да видя сигнума. Има добър външен вид, а е и с хубав двигател.
Отговори

Коцето снимка Коцето 16 август 2019 - 23:09

Здравко знаем че отдавна търсиш такъв мотор, да не го запюеш ако ти хареса! Ама гледам нещо си минал в друг отбор :naughtynono: , радващото е че не изневеряваш на бензина!
Мнението беше редактирано от Коцето: 16 август 2019 - 23:13
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 август 2019 - 07:00

Търсех, ама вече не търся, така че няма да го заплюя. :mhihi: Да, минах в друг отбор, след като не можах да намеря Инсигния, която да ми хареса според изискванията ми. Но имам и Вектра, така че с единия крак съм и в отбора на Опел.
Отговори

TheAnswer снимка TheAnswer 17 август 2019 - 18:57

 Коцето, на 16 август 2019 - 23:09, каза:

Здравко знаем че отдавна търсиш такъв мотор, да не го запюеш ако ти хареса! Ама гледам нещо си минал в друг отбор :naughtynono: , радващото е че не изневеряваш на бензина!


Честно казано ако се окаже читава колата, дори някой друг колега от форума да ме изпревари, няма да ме е яд въобще. Трудно се намират с този мотор вече и колата заслужава да отиде при някой фен :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg