Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем Вектра А

hust снимка hust 04 декември 2013 - 11:58

Здравейте колеги.Вектрата е ц16нз.До преди една седмица палеше нямаше проблеми,но сега не иска.Прегледах инсталация всичко.Взех една пробна лампа и реших да видя дали отива ток до помпата,но за жалост няма.Прегледах релето постоянния ток си го има,но от релето до помпата не изпраща ток(само да вмъкна имам две релета). Може ли и двете релета да са заминали? Благодаря ви предварително
Мнението беше редактирано от hust: 04 декември 2013 - 12:00
Отговори

dk12911 снимка dk12911 04 декември 2013 - 12:58

Здравей колега , виж тази тема която бях пуснал аз http://www.opelclub....4 , дано ти помогне с инфо. , при мен проблема не беше там но може да ти е от полза евентуално, не си споменал дали колата има газова и ако да на газ работи ли ? :)
Отговори

hust снимка hust 05 декември 2013 - 16:12

колата има газово и работи си без проблем
Отговори

dk12911 снимка dk12911 09 декември 2013 - 21:19

Здравей колега , изтегли си " OPEL VECTRA A MANUAL BG " има го в www.data.bg , това е ръководство на български и на 108 страница е описано как да си тестваш ( провериш ) релето на бенз. помпа и дебита на помпата , по този начин ще разбереш и дали с кабелите вс. е добре към помпата. това ръководство ще ти е от полза и за други неща. :)
П.П. формата на файла е PDF и за него трябва да имаш инсталирана програмата ADOBE READER
П.П. ако не намираш файла пиши тук и ще ти го пратя на skype примерно.
Мнението беше редактирано от dk12911: 09 декември 2013 - 21:20
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 10 декември 2013 - 19:56

 dk12911, на 09 декември 2013 - 21:19, каза:



Браво, колега ! За пример си !
Отговори

dk12911 снимка dk12911 11 януари 2014 - 18:40

Виждам че колегата явно е оправил проблема щом не пише в темата, а аз бих искал да попитам нещо по темата за да не отварям нова ..... за абсолютно същата помпа > може ли помпата да работи но защото вече е стара и няма дебита нужен за норм. работа да не държи обороти на пр. ход и да придърпва...тресе... се едно и свършва бензина а бензин ИМА и не го прави винаги, понякога върви без да придърпва но пак не държи оборотите

П.П. на газ върви чудесно
П.П тествал съм и дебита стартово страхотно налягане (първите 100-тина мл. ) и после слаба работа, няма дебита който трябва да има

Благодаря за отделеното внимание :)
Мнението беше редактирано от dk12911: 11 януари 2014 - 18:40
Отговори

Коцето снимка Коцето 12 януари 2014 - 11:55

Дебита ти е малък, вероятни причина са: скапана помпа, запушен горивен филтър или запушен маркуч м/у помпата филтъра и моно-то.
Отговори

dk12911 снимка dk12911 23 февруари 2014 - 18:37

Цедката на бензиновата помпа се оказа проблема , нямаше как да е по-запушена и намачкана от вакума на помпата , смених цедката и сега е добре :)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 24 февруари 2014 - 09:44

Значи имах такъв проблем. Помпата ми даваше 2.0 бара налягане, а не 2.5. По абсолютно нищо не си личеше това, освен по първоначалното малко по-трудно палене. Освен това колата започваше да тресе отначало и после се оправяше и съм изследвал страшно много неща и беше от помпата в крайна сметка ! След като я смених спря да тресе. След като запаля и със старата помпа спира да тресе тогава никакви проблеми, никакво глъхнене, но просто си държи 2 бара, а не 2.5. Единствено това се видя на газанализатора. Изгарянето не беше добро.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 24 февруари 2014 - 09:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg