Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Vectra C - Геометрия на волана, след ремонт на рейка

Гостkamino3663_* 17 май 2014 - 17:32

Здравейте колеги, нов съм във форума но до сега не съм имал проблем с моя Опел :):):)Имам Опел Вектра Ц 2.2дти 2003г, карам я вече 6 години. Навъртял съм и около 160000км но до сега капака не съм й отварял за нищо освен масло и филтри. По разтропа се и реших да я вкарам в бокса. Смених и абсолютно всички части по предница и задница без дисковете. След като отремонтирахме рейката дойде проблема. Волана стой прав но на таблото свети ВОЛАН С КЛЮЧ и не се изключват мигачите. Когато завия на дясно изгасва и щом го върна пак светва. Отидох на диагностика и от там ми казаха че има допълнителен код за геометрията на волана, който се взима от представителството на Опел в София. Ако някой има решение на проблема (кодовете) да пише. А относно Вектрата мога да помогна с мнение за много неща свързани с нея.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 18 май 2014 - 16:39

Колега за да не влизаш в др. филми запиши си един час в представителствата на Опел в София и за 10 минутки ще ти оправят проблема. След като сте свалили рейката не сте блокирали волана и сте разтроили ЦИМ модула. Сега този ЦИМ трябва да се убучи като за целта ти трябва един 4-ри цифрен код, който е различен за всеки автомобил. Ако нямаш секюрити картата на твоята вектра само от ОПЕЛ ще ти помогнат. Аз лично не знам как се обучава модула, има клипове в нета. Аз също преди месец рециклирах рейка и след като пробвах колата светна ЕСП-то но след реглаш на предницата само си угасна. Ако не си правил реглаш иди и го направи, ако не се оправи отиди в сервиз на Опел.
Мнението беше редактирано от ivanov_km: 18 май 2014 - 16:40
Отговори

Гостkamino3663_* 18 май 2014 - 17:40

Благодаря колега, но аз мисля че имам тази секюрити карта но не знаех че това е кода. Утре ще проверя. Проблема е че свети не само есп-то но и на дисплея на таблото ми свети постоянно ключ с волан. Утре ще видим какво ще правим и ще пиша ако решим проблема.
Мнението беше редактирано от Жоро: 19 май 2014 - 08:13
Причина за редактиране:: Цитат на предходното мнение е излишен!!!
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 18 май 2014 - 19:58

Щом имаш секюрити кода ти трябва и ОП-КОМ след, което трябва да знаеш стъпките как се настройва самият ЦИМ. Това го прави след като си направил реглаж на предницата.
Отговори

dionisi снимка dionisi 19 май 2014 - 12:48

А пробва ли като е на място колата да навиеш пълен ляв, после пълен десен. На повечето модели така се калибрира
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 01 юни 2014 - 20:02

Колега има ли развитие с геометрията на волана?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg