Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Гумички между дюзата и траверсата У22ДТР

maniaka снимка maniaka 17 декември 2019 - 15:59

Здравейте колеги,наложи ми се да сменям въпросните гумички и не намирам информация как се стяга болта на траверсата. Знам че има специфичен начин,но не я намирам.Някой запознат ако може да помогне ще съм много благодарен.
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 17 декември 2019 - 16:14

Какво е траверса?
Отговори

maniaka снимка maniaka 17 декември 2019 - 16:47

Ето един линк:https://www.drive2.ru/l/6245287/но малко съм зле с руския.Главата на болта да опре в траверсата и още един пълен оборот.Аз така го разбирам,но не съм сигурен.
Отговори

sdonio снимка sdonio 17 декември 2019 - 17:10

 maniaka, на 17 декември 2019 - 16:47, каза:

Ето един линк:https://www.drive2.ru/l/6245287/но малко съм зле с руския.Главата на болта да опре в траверсата и още един пълен оборот.Аз така го разбирам,но не съм сигурен.

Превеждам написаното - стяга се на ръка, докато може и после един пълен оборот с ключа.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 декември 2019 - 18:36

Не знам защо си мислех че не може да се свалят дюзите без да свалиш вала, но явно може и съм се заблудил, което е добре.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 17 декември 2019 - 19:59

Не се бъркаш. Без да се свали разпределителния вал дюзите не могат да се свалят, но може да се подменят уплътненията на тях към траверсата.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 декември 2019 - 01:24

Защото на снимките виждам това, вала си е там, а дюзата в ръцете му и местата на всички дюзи са празни, няма ги. То иначе без да махнеш дюзата не можеш да изкараш тоя гумено-метален уплътнител.
Само че прочетох подробност : далее ослабляем крепления кулачкового вала, чтобы было удобнее доставать траверсу и наше кольцо.
Явно не го маха(защото трябва да презацепва двигател после) а само разхлабва, той се вдига леко нагоре, за да стане повече място.
Палил я половин час после ...... еми...........
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 декември 2019 - 01:36
Отговори

ceko снимка ceko 18 декември 2019 - 18:11

Стягаш на ръка без да се пресилваш и въртиш един оборот с малката тресчотка.Сега има и малка уловка,има едни ръце,има и други ръце хахах,някой може и да го скъса на ръка.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 18 декември 2019 - 19:11

На първи цилиндър няма шанс да извади дюзата без да махне вала колкото и да охлабва обтегачите. Гумичките може да ги смени без да вади дюзите, но пък има тънък момент с траверса да не скъса новата гумичка.
Отговори

k opel e снимка k opel e 20 декември 2019 - 14:36

Пет конзоли са, по два - 10 болта. И четири болта на вакумапомпата. Толкова ли е философията, работа за 20 минути? А не се ли сменят и плочките на дюзите и предните гумички на траверса е безсмислена работата.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 декември 2019 - 16:05

 k opel e, на 20 декември 2019 - 14:36, каза:

А не се ли сменят и плочките на дюзите и предните гумички на траверса е безсмислена работата.


По-съгласен не мога да бъда, ще бъде буквално напразно, щото после пак ще вадиш за тях. Затова си купих направо цял кит с тия гумички включени + едни медни дихтунги. Седят на стендбай, ако стане нещо.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 21 декември 2019 - 06:06

Вчера пак имах приключение! До сега съм сменял гумички на траверса винаги и размера е бил 16/2.5 , ама греда! Влизат като у тях си и не уплътняват. На някой да му се е случвало? Ще поръчвам 16/2.7 за да стане както трябва. Не знам дали ще ми намерят :/
Отговори

k opel e снимка k opel e 21 декември 2019 - 20:32

Не ми се е случвало Мите, да хлопат. Ако не намериш, искаш ли утре да ти взема от "Димто" или от "Снабтех" и да ти ги пратя. Има ги.
Отговори

maniaka снимка maniaka 26 декември 2019 - 14:31

Здравейте колеги,след смяна на въпросните гумички колата не иска да запали.Малко предистория-при пътуване посока Ботевград-София колата някак не вървеше и на Жерково ми светна лампата за нивото на маслото,доливане около 1литър и обратно към Ботевград(още веднъж спирах и доливах масло).Оказа се скъсана гумичка м/у дюзата и траверсата и оттам е дърпала маслото през обратната нафта.След смяна на гумичките и източване на нафтата(цялата почерняла от маслото)колата не иска да запали.Откачил съм маркуча от филтъра и съм вързал една туба нависоко и съм откачил маркуча от обратната нафта да не я връща в резервоара.Нафта през обратната излиза,когато я пробвам да пали.Къде може да е проблема-нещо по дюзите вследствие на попадналото масло или нещо по помпата.Няма записани никакви грешки.Извинявам се за дългия пост, но исках да разкажа всичко.Благодаря предварително на отзовалите се.Весело изкарване на празниците.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 26 декември 2019 - 16:31

Разпределителния вал свалян ли е при монтажа на новите уплътнения?Ако да,сигурно не сте направили центровката правилно.
Отговори

maniaka снимка maniaka 26 декември 2019 - 16:38

 pitbula74, на 26 декември 2019 - 16:31, каза:

Разпределителния вал свалян ли е при монтажа на новите уплътнения?Ако да,сигурно не сте направили центровката правилно.

Не, валът не е свалян само беше разхлабен колкото да излезнат траверсите.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 декември 2019 - 17:58

Свържи всичко както трябва да бъде. И напълваш филтъра задължително с нафта до горе, преди да го затвориш.
Освен това, поне половината резервоар напълни с чиста нова нафта, в случай че си сигурен в почистването на маркучите след "маслената нафта"..

Когато въртиш да палиш, не дръж повече от 7-8 секунди въртене , след това пауза към 45 секунди.
Преди това обаче отвиваш 1-ви цилиндър тръбичката към дюзата. Ако трябва и 3-ти цилиндър отвий.
Върти пак на такива интервали, докато не тръгне да хвърчи нафта от отвитите тръбички.

Завиваш и продължаваш да въртиш по 7-8 секунди, като след всяко въртене пауза от поне 30 секунди, най-добре 45.


Това с тубата не се прави така. Прави се със шише, което да е на високо и на самотек да "напълни помпата".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 декември 2019 - 18:05
Отговори

maniaka снимка maniaka 26 декември 2019 - 20:47

Мерси колега, ще го пробвам до няколко дни
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 декември 2019 - 20:58

 maniaka, на 26 декември 2019 - 16:38, каза:

Не, валът не е свалян само беше разхлабен колкото да излезнат траверсите.

ПИСАХ, НО НЯМА КОЙ ДА ЧЕТЕ!
Да извинява "Фанатика" за крещенето с големи букви, но ми писна от патулящини!
Не си първия, няма да си и последния, който не слуша. Намери сервиза в Ботевград на Ники Веселинов и ми се обадете. Ники пише всеки ден във нашата фейс група и е лесен за намиране.
Ще цитирам след малко след моето писане. Поне 20 или 30 пъти съм сменявал тези консумативи. Защо никога намам грешка? Защото го правя по дебелите книги. Мързи Ви това, мързи Ви онова и оле-ле!

 k opel e, на 20 декември 2019 - 14:36, каза:

Пет конзоли са, по два - 10 болта. И четири болта на вакумапомпата. Толкова ли е философията, работа за 20 минути? А не се ли сменят и плочките на дюзите и предните гумички на траверса е безсмислена работата.

Писах, ли писах! Защо пиша, като ви мързи да четете! Трошете ги тия мотори, но вече за скраб цената е 0.20 лева за кило!
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 27 декември 2019 - 00:04

Привет. Тези дни свалях дюзите на моя Y20DTH на Зафира А и подмених разпръсквачи. Заедно с тях смених медните дифтунги под дюзите, пръстените от горе на дюзата и гумените пръстени на входа на траверса. Смених и гарнитура всмукател, капак клапани и вакуум помпа. Смених и маркучите за излишното гориво. Сега колата след престой от час, два пали и веднага гасне. След много въртене и развиване на тръбата към първи цилиндър докато тръгне нафта пали. Всичко по дюзите е БОШ. Къде според вас е проблема ? Възможно ли е да не е зацепен добре вала или нещо при монтажа около дюзите ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg