Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Климатика е без перка ?!

2000_16v снимка 2000_16v 15 юни 2007 - 20:54

Привет колеги!
След кратка пауза отново съм с Орелче :wall:
Та въпросната Астра F е с климатик, който обаче няма перка :25: Единствената такава е на големия воден радиатор. Климата работи перфектно но колата в града си поддържа температура на двигателя около 100 градуса, че и малко отгоре при сериозно задръстване. Това ме притеснява и реших да не би да е от това че липсва перка на климата :wall:?
Де да знам, на Вектрата която беше с дигитално табло температурата беше 100 градуса също но нали там е с чертички, не прави впечатление толкова ако има колебания в температурата. Ама тук на стрелките ме притеснява колебания от 90 градуса извънградско до 100 че и отгоре в задръстване. А стоте, все пак сас си едно деление пред червената зона и лесно може да се изтърве работата.............
Та какво ще кажете за перката? Не съм карал кола с клима досега и не знам как трябва да е.......

Благодаря :opel_forever:
Отговори

Maiky снимка Maiky 15 юни 2007 - 22:24

Честно казано всички които съм виждал (визирам Вектри Б) са с перка на климата. Но на старата Вектра не съм сигурен, трябва да погледна, но мисля, че и там има?!? Пак казвам, че за Вектра А не съм сигурен!
Отговори

joe007 снимка joe007 16 юни 2007 - 08:56

И аз повечето дето съм виждал са с перки на климата(отпред пред радиаторите).Изключения правят някои дизелови,които са с една голяма двускоростна перка.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 16 юни 2007 - 09:36

Колега при мен са идвали и съм виждал опели с една перка без такава за климатика.Според мен няма нужда да се притесняваш от това.Колата нормално да си държи по висока тем. когато е пуснат климатика.Карай я спокойно няма да имаш грижи.
Отговори

деян василев снимка деян василев 16 юни 2007 - 10:18

До колкот разбрах,колата е Астра F.Пи астрата има перка на климатика.Двете перки работят заедно когато се включи климатика.При моята много рядко стига 100 гр,когато евключен климатика,защото перките въртят и двете
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 16 юни 2007 - 19:46

Днес се порових и установих че проблема не е че няма втора перка, а че и единствената работи когато си поиска :opel_forever: При достигане на малко под 100 градуса веднъж включва, веднъж не включва! Когато включи температурата бързо пада, което според мен означава че въпросната перка е достатъчна за охлаждане (тя е доста голяма всъщност). Явно проблема е някъде в ел. инсталацията на перката - нещо не дава добър контакт. Ама кое точно? Имате ли идея кое да проверя, кои релета и бушони и връзки? Мотора е мит и явно от това нещо се е прецакало .......
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 17 юни 2007 - 23:27

Виж си датчиците които пускат перката на радиатора при определена температура.Те са 2 - един над друг и се намират от лявата страна на радиатора(ако стоиш срещу колата).Ако не се лъжа долния управляваше перката,когато е включен климатика,но не съм сигурен-провери ги и 2-та за всеки случай.Аз съм със същия климатик,обаче нямах твоя проблем- и при топло време колата не трябва да загрява.После погледни дали нямаш нарушена инсталация някаде.След това виж дали всички релета са изправни(при мен 2 бяха изгорели).Като има някакво развитие на въпроса - пиши -ще ми е интересно,защото както казах мойта клима е напълно идентична с твойта. И аз пъро се чудех що няма перка отпред - просто явно така е направен тоя модел(и аз имам гнезда за перки отпред- те и по схема са 2 вида - с и без).
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 21 юни 2007 - 08:18

моя е с две перки, без климати ктемпа на мотора е от 90 до 95 под ръчкане и кръстовища, със става 95 и 100(когато е по-инерция също вдига, като дам газ се оправя).
Отговори

Byte Rider снимка Byte Rider 23 юни 2007 - 14:22

При мен има една голяма перка зад водния радиатор и една по-малка пред радиатора на климата. Малката се намира в долната част на радиатора и пред нея има кръгла решетка. Така че вероятно имаш две перки, но едната се вижда трудно и сигурно не си я забелязал.
Отговори

ivooo снимка ivooo 26 юни 2007 - 09:42

Една перка е напълно достатъчна за климатика
И аз съм с една макар да имам стойки за перки отпред. След разпитване от моя страна разбрах, че перки отпред имат
примертно Ц20ХЕ , защото двигателя е по голям, предполагам

а за това,че перката се включва когато си иска не е добре...... щом включиш климатика- перката трява да заработи веднага и да не спира докато работи климатика.
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 01 юли 2007 - 21:25

Ами моята Астра е точно С20ХЕ и перката е една със сигурност... Като ходих насам - натам заради това че не включва перката, от няколко места ми казаха че климатика е слаган допълнително и вероятно затова е така. Но както и да е ... Сега имам друг проблем - един от маркучите на климатика се е протрил в кормилната рейка и онзи ден се проби и фреона избяга (да знаете само как ми изкара акъла като изфущя под капака и всичко стана в облак пара - в първия момент реших, че мотора гръмна :icon_cool: ). Та въпроса ми е, знаете ли откъде да си взема нов маркуч за климатика? Той е такъв, с метални наклайници и нещо ме спекоха, че цената му ще е доста солена - около 150 лв. :icon_cool: И дали не може да се направи по някакъв начин - например със някаква метална скоба или снадка - защото дупката не е голяма а иначе самия маркуч е досгта дълъг - повече от метър - и наистина цената му може да е височка. Били толкова скъпи, защото били специални за високо налягане а и металните накрайници ги оскъпявали допълнително ...
Отговори

joe007 снимка joe007 01 юли 2007 - 22:09

Потърси къде из София капсаловат(правят) хидравлични маркучи .Свалят ти старите накраиници и ги слагат на новия маркуч.Не е толкова скъпо.
Отговори

BeHeB снимка BeHeB 30 август 2007 - 10:35

мойта вектра също е с рамки за 2 перки,пред климатичният радиатор,обаче перките ги няма,а така също нямам и 2 те релета за климатика.
Двигателят е 2.0 пълна инжекция 20SEH ili CE20SEH

нямам информация какви точно релета ми трябват и какъв им е фабричният/каталожен номер ,знам 4е се намират в черната кутия под капака,там също е разположено и релето за инжекционна
Отговори

Гостtoni4ka_* 16 май 2013 - 06:42

в софия люлин зад мото фое правят маркучи занеси стариа и си готов
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 16 май 2013 - 09:14

 toni4ka, на 16 май 2013 - 06:42, каза:

в софия люлин зад мото фое правят маркучи занеси стариа и си готов

Колега,явно в 06.42 часа още си бил сънен,но от юли 2007 год. до сега това е оправено сигурно поне 20 пъти.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 21 май 2013 - 19:19

 bobi7474, на 16 май 2013 - 09:14, каза:

Колега,явно в 06.42 часа още си бил сънен,но от юли 2007 год. до сега това е оправено сигурно поне 20 пъти.

Определено е фаворит за титлата "Археолог на годината".
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg