Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Тема за амортисьори за предния капак

Auto снимка Auto 14 март 2010 - 18:33

Здравейте на всички колеги, знам че има изписано много по тази тема относно монтажа, но моя въпрос се състои в друго - от къде в България мога да си намеря такива амортисьори били то на FK или други. Проверил съм във всички он-лайн магазини и няма за моя модел кола астра Г било то в KZ-tuning били изерпани в CARSHOP се оказаха несериозни казаха, че имали един комплект и до там нищо не стана. В официалния сайт на FK също няма. Накрая се опитах да преспособя от лада самара, но не пасват за някакви сантиметри и така отново съм на изходна позиция в търсенето но без успех. Ако някой има идея къде се продават да пише.
Мнението беше редактирано от Auto: 14 март 2010 - 18:35
Отговори

Оги снимка Оги 14 март 2010 - 18:35

HEED AUTO :newsm05_41:
Отговори

Miro снимка Miro 14 март 2010 - 18:35

ЕМК 33 ?
Отговори

Corsa16 снимка Corsa16 14 март 2010 - 19:07

Колега на поръчка от KZ тунинг на FK идват към 50-60лв 45лв са самите те а останалоте е доставката. Поздрави :newsm05_41: Не видях че си проверил съжалявам.
Мнението беше редактирано от Corsa16: 14 март 2010 - 19:07
Отговори

Auto снимка Auto 14 март 2010 - 19:08

и двата сайта ги разгледах обстойно има всичко друго, но не и амортисьори за ПРЕДЕН капак :newsm05_41:
Отговори

Irmscher снимка Irmscher 14 март 2010 - 19:12

Моите ги поръчах от Ebay.uk . Една седмица чакане и 60 лв.
Отговори

Vlad Dracula снимка Vlad Dracula 14 март 2010 - 19:46

Колега не съм сигурен че са същите но можеш да провериш. Дано ти е от полза това ЛИНК

Оф тези са за багажник извиняваи.
Мнението беше редактирано от Vlad Dracula: 14 март 2010 - 19:50
Отговори

Stefanaki 78 снимка Stefanaki 78 20 март 2010 - 10:47

Здравейте колеги,доста четох темата и пак не разбрах как да ги захвана за купето,трябва ли да правя отвор и да навия резба с медчик или има друг начин :icon_razz2: благодаря ви предварително
Отговори

Nqkoi снимка Nqkoi 20 март 2010 - 15:49

 meglen, на 19 Sep 2009, 15:04, каза:

Здравейте, колеги. Искам да направя една вметка за поставянето на газовите пружини - (амортисьорите) - Правилното поставяне е пръта на газовата пружина да е надолу- да е свързан с калника. От горе трябва да е корпуса на газовата пружина - да е свързан с капака. Видях много снимки където пръта е отгоре. Поздрави на всички :icon_razz2:

Ъм...каква е разликата, ко е наобратно? Т.е. някакви последствия??


Колега, щом не си разбрал как се захващат, значи изобщо не си гледал снимките...
Отговори

kabraless снимка kabraless 05 май 2010 - 14:41

Здравеите :)
Стават ли за целта амортисьори от Пежо 205 ?
Отговори

Vas снимка Vas 04 юли 2010 - 19:51

Някой ще ми каже ли размера при събрано полужение на амортисьорите в см
Да знам какви да търся или направо от Лада Нива?
Отговори

pu3Xopuse снимка pu3Xopuse 04 юли 2010 - 21:28

Здравейте, искам да си сложа амортисьорчета на предния капак на колата ми (Корса Б) имам амортисьорчета, които пак са от Корса Б. Въпроса ми е ще стане ли и какви промени трябва да направя. Понеже като го наложа и идва малко дълъг за дупките :) Мерси предварително.
Отговори

KadettOPC снимка KadettOPC 16 юли 2010 - 20:06

www.autostyle.nl

Колеги в този сайт има всякакви глезотийки ( и от тези амортисьорчета ) ... Идват от Холандия за около 2-3 ( макс ) седмици ...Цените не са от най-хубавите , но всичко ти е премерено и направено точно за колата ти ...  




Поздрави ,




Краси
Отговори

Auto снимка Auto 24 септември 2010 - 12:41

Здравейте колеги след половин година чакане търсене се здобих с въпросните амортисьорчета за преден капак на астра г
Публикувано изображение
въпросa е за болта шестостен къде му е мястото. Ще съм благодарен ако някой може да помогне.
Мнението беше редактирано от Auto: 24 септември 2010 - 15:19
Отговори

titan22 снимка titan22 24 септември 2010 - 16:31

Отвиваш единия болт от калника,слагаш планката и завиваш шестограма,макар че невиждам причина да сложиш стария болт.Вероятно такава е стандартната окомплектовка.
Отговори

Auto снимка Auto 24 септември 2010 - 17:50

Всичко пасна идеално само на тези два болта(шестостени) не им намерих мястото, но може и без тях. Ето и малко снимки как изглеждат.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

bleid 2 снимка bleid 2 24 септември 2010 - 21:37

Не е било нужно да чакаш толкова време . Стават от почти всички автомобили. Ето мойте например са от Рено Лагуна 2 фаза от задният капак . http://kachi-snimka....1285356575p.jpg Все пак добре е станало.

Имам още 2 , ако някой иска му ги пращам.
Отговори

Auto снимка Auto 24 септември 2010 - 23:26

Бях мъчил с такива черни от лада самара обаче нестават много са дебели.
Отговори

BladeMast6r снимка BladeMast6r 21 декември 2010 - 18:31

Някой на тигра да е слагал, слагам ги и всичко е ОК, докато не пробвам да затворя капака.
Почват да опират на няколко места и в болтовете на калника, изглеждат ми тънки мойте амортисьори,
но като се загледам по снимките в темата изглежда има и по тънки...
Отговори

titan22 снимка titan22 22 декември 2010 - 13:58

Колега,защо не пробваш с планки свити под 90 градуса да сложиш амортите на калниците,така ще ги изнесеш към двигателя и няма да опират в калниците.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg