Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Как да источа горивото на Astra H

Keel снимка Keel 22 ноември 2018 - 07:03

Проблема е следния, сложих добавка на Bardal и колата почна да пали след много много въртене на стартера ...
изхабих повечето нафта и долях за 50 лева сега малко по добре и пак с много въртене но поне пали по някое време .
със сигорност е от добавката понеже смених филтара и сипах чиста нафта в корпуса но като свърши почна пак да не пали .
идеята ми е да я източа през пропката на корупуса с маркуче като дам на контакт при подаване би трябвало да изтече всичката от там ?
ако има друг по лесен начин може да споделите има около 15 литра сигурно.
и ако има някакво обяснение защо не пали с тая добавка Bardal BDC до колкото знам е много добра но пък преди това ползвах една друга за почистване на горивната система и сипах 2пъти повече от предписаното и колата работеше без ядове .
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 ноември 2018 - 07:23

Не вярвам от Бардал да е проблема. Каква опаковка и на колко литра сложи от Бардал?
Доколкото си спомням опаковката от литър е за един тон гориво.
Мнението беше редактирано от k opel e: 22 ноември 2018 - 07:27
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 ноември 2018 - 07:38

Отвори резервоара и виж какво има на дъното. Там е разковничето.
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 ноември 2018 - 07:49

Ако си много на зор може да ти източа резервоара до нула и да се почисти дъното му.
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 ноември 2018 - 09:37

А сменил ли си филтъра след добавката? Добавката вдига гняста от дъното и я носи по системата...
Отговори

Keel снимка Keel 24 ноември 2018 - 10:03

 k opel e, на 22 ноември 2018 - 07:23, каза:

Не вярвам от Бардал да е проблема. Каква опаковка и на колко литра сложи от Бардал?
Доколкото си спомням опаковката от литър е за един тон гориво.


Сложил съм една капачка на около 25 литра гориво ,даже не е много за половин резервоар.
както и да е днес ще източа резервоара и ще си каже с чисто горво дали ще пали .
99% съм сигорен че е от нея понеже както съм писал като почна да непали смених горивния филтар стария беше чист понеже съм чистил преди 1 -2 филтъра резервоара
та изипах горивото от корпуса и сипах чисто и палеше 10тина километра от парвия път после почна пак мизерното палене.
единственото за което се сещам е че добавката е вдигнала цетановото число но незнам с какво пречи това на паленето свързвам го само с това че е common rail системата ...
Мнението беше редактирано от Keel: 24 ноември 2018 - 10:06
Отговори

Keel снимка Keel 28 ноември 2018 - 16:17

Източих горивото и нищо смених с нов горивен филтер и пали един ден и почна пак да върти сега зареждам акумулатора като последен вариант да не пали от него понеже стартовия ток е по слаб от по принцип ...
стигнах до извода че след като колата е изгасена горивото се връща в резервоара и неможе да подкачи после и от там идва въртенето на стартер
можете ли да ме ориентирате има ли такав клапан и каде се намира аз си мисля да не е на капачката на горивния понеже всичко се върти там при мен като сложих новия филтър ми палеше от първия път цял ден после по старому значи връща гориво, колата запали ли работи перфекто от там изключвам вариантите за помпа ниско налягане и горивна помпа дюзите те са рециклирани и колата работи равномерно значи и дюза не е ако някой има някаква идея да сподели....
да добавя че и резервоара е чистен и стария филтър беше чист и от мрасна нафта не е ! просто сложих по скъп филтър с надеждата да е филтара проблема...
Мнението беше редактирано от Keel: 28 ноември 2018 - 16:22
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 ноември 2018 - 17:34

Добре дошъл в клуба:-)

Разгледай из форума, има доста теми, в които става въпрос за въздух. Повечето, ако не и всички теми са за предишното поколение с ВП44, но идеята е същата и при теб.
А между другото- коя година ти е колата?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 ноември 2018 - 17:35
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 ноември 2018 - 17:54

Казахме, ли ти с Тишо, че не е от Бардала. Корпуса на филтъра Пурфлукс с 10 мм. щуцери ли е?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 ноември 2018 - 18:07

Десетки, дванайски, всичко става.
Отговори

Keel снимка Keel 28 ноември 2018 - 18:39

 k opel e, на 28 ноември 2018 - 17:54, каза:

Казахме, ли ти с Тишо, че не е от Бардала. Корпуса на филтъра Пурфлукс с 10 мм. щуцери ли е?


Да със този размер са щуцерите, и мен там са ми съмненията донякъде
но пък щяха да сълзят малко или много ако изпускаха а няма нищо видимо
Отговори

Keel снимка Keel 28 ноември 2018 - 18:54

 tisho.74, на 28 ноември 2018 - 17:34, каза:

Добре дошъл в клуба:-)

Разгледай из форума, има доста теми, в които става въпрос за въздух. Повечето, ако не и всички теми са за предишното поколение с ВП44, но идеята е същата и при теб.
А между другото- коя година ти е колата?


Колата е Оpel Astra H 1.7 CDTI 2008г

По принцип и преди имах проблем с паленето и бях пуснал тема, в която ме посъветва да изчистя резервоара и след като смених и горивния колата си палесхе и вървеше.
преди това ползвах бардал пак обаче изкара много мрасотия и тогава не палеше от запушен филтър , сега пак като сипах и изведнъж пак почна да не пали ама филтрите са чисти затова източих горивото може да е съвпадение с бардала.
попринцип последно сложих горивния филтър после капачката и осетих че при затварянето не влезе баш отгоре и евентуално от това може да е , сега сложих филтара към капачката тоест горния краи дето е към болта и изхода за нафта утре ако запали значи може и да съм го сложил неправилно.
а по принцип да питам като дам на контакт подка4а 15 секунди поне преди да спре трябва ли да чакам да спира ?
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 ноември 2018 - 19:16

 Keel, на 28 ноември 2018 - 18:39, каза:

Да със този размер са щуцерите, и мен там са ми съмненията донякъде
но пък щяха да сълзят малко или много ако изпускаха а няма нищо видимо

Може да смучат въздух, но няма да сълзят. При мен имам отремонтирана от Тишо капачка.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 ноември 2018 - 19:22

Оттам няма да ти просълзи никога. Най много да се просълзи собственика оттам:-) Просто там има вакуум когато работи мотора.. противно на схващанията по повечето сервизи.

Между другото обърни внимание на проблема, защото имам подозрения, че заради въздух си отиват и тия помпи. А обикновено съм прав:-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 ноември 2018 - 19:23
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 ноември 2018 - 19:26

Да, отиват. Според адаша редовен проблем от въздух.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 ноември 2018 - 19:28

 Keel, на 28 ноември 2018 - 18:54, каза:

Колата е Оpel Astra H 1.7 CDTI 2008г

а по принцип да питам като дам на контакт подка4а 15 секунди поне преди да спре трябва ли да чакам да спира ?

Няма какво да подкача на тия коли.

А щом е 2008 май идва времето за въздух от о-пръстените. Наблюденията ми са, че първите симптоми се появяват след десетата година, а след тринайстата вече със сигурност.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 ноември 2018 - 19:28
Отговори

Keel снимка Keel 28 ноември 2018 - 19:38

 tisho.74, на 28 ноември 2018 - 19:28, каза:

Няма какво да подкача на тия коли.

А щом е 2008 май идва времето за въздух от о-пръстените. Наблюденията ми са, че първите симптоми се появяват след десетата година, а след тринайстата вече със сигурност.


как ви са тия о- пръстени ?
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 ноември 2018 - 19:41

Като от кранче на чешма, но от специален материал и точни размери.
Отговори

Keel снимка Keel 01 декември 2018 - 11:49

Смених о-пръстените и всичко се оправи сложих масло-устйчиви ф8/12мм влязоха перфектно 4 броя общо .
щуцерите нямаха луфт напред назад както преди сега пали добре :)
Специални благодарности на "k opel e" че ме насочи към смяна на тези гумички .
Мнението беше редактирано от Keel: 01 декември 2018 - 11:55
Отговори

Keel снимка Keel 04 декември 2018 - 09:27

Здравейте след като реших проблема с паленето и въздуха който дърпаше се появи нов проблем ...
сега на студено пали от 2-3 оборота но след кратък престой на топъл двигател върти но не пали , стигнах до извода че или акумолатора не дава добър стартов ток
или стартера запича като позагрее двигателя и неможе да направи необходимите обороти за да запали , преди това го скъсвах от въртене докато дърпаше въздух и акумолатора е
презареждан 3-4 пъти доколкото четох в друг форум при топъл двигател само!!! горивото се впръсква над 250 оборота ? дали при мен е такав случая ?
сутрин пали но некво мудно такова но много по лесно като имаме предвид че навън е околи -3 -4 сутрин но загреели страшна работана , понеже ще се предположи температуреен датчик замервал съм го от казанчето и от даните на бордовия не се разминава с повече от 4-5 градуса ! не съм пробвал да го откачам понеже не съм се сетил тогава а и е на кофти място за бъркане .
Мнението беше редактирано от Keel: 04 декември 2018 - 09:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg