Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Хидравлична помпа спира и тръгва

kanevt снимка kanevt 12 ноември 2021 - 14:19

Здравейте, преди 8 месеца ми отказа хидравличната помпа и ми я подмних в сервиз. След като си получих колата лампата с волана продължаваше да ми свети но пък хидравликата работеше. По късно разбрах че майстора нещо не е сложил правилната помпа и заради някаква платка електрониката се бърка. Това не ми беше болка за умиране щом хидравликата работи и така си карах без проблем до преди две седмици. Хидравликата отказа да работи и тръгнах да карам колата пак при майстор, но докато стигна до майстора и хидравликата заработи отново. В сервиза ми проверих нивото на мслото на хидравликата и си беше ОК.
Сами знаете че когато всичко работи няма как да се хване проблема. И през последните две седмици хидравликата ту тръгва ту спира. Замерих напрежението на акомулатора с мултицет коагото помпата не работеше и беше 14V при запален двигател. Замерих и захранващите кабели на помпата и там имаше напрежение. Извадих бушоните за да ги проверя издърпах и буксата която управялва помпата и след като я сложи и запалих пак имах хидравлика.
Вчера на таблото ми светна дори и лампа за масло на хидравликата но всичко си работеше(а масло има).


Та въпрос щ ми е някой ако има идея какво може да предизвиква това, едно от нещата който се съмняваме датчик ъгъл(но пък в помпата ми влизат само два кабела, ако това има някакво значение). Не знам дали има някакъв управляващ блок за помпата който може да дава невярна информация.

Някой ако знае какво трябва да е нарежението на пиновете на управляващия кабел моля нека сподели , за да пробвам да ги замеря когато помпата не работи.

Някакви идей ???
Мнението беше редактирано от kanevt: 12 ноември 2021 - 14:27
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg