Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Подгряващи свещи?

k opel e снимка k opel e 28 януари 2016 - 01:06

Първо ги премери. При палене в такива големи студове, дори и да имаше една изгоряла щеше да запали трудно и с първоначално бял пушек.
Отговори

indi снимка indi 28 януари 2016 - 01:16

Да,разбира се,първо ще ги замеря,и ако са здрави вече идва въпроса-защо святка "Chek"-а.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 28 януари 2016 - 14:07

Щом пали от раз и святка чек след 30 секунди не е свещ! Направи диагностика със нещо, съмняват ме други неща, дано не съм прав. Но свещи не бутай!
Отговори

indi снимка indi 29 януари 2016 - 20:26

Днес,при +13гр. давам контакт,лампата за подгрева НЕ свети,въртя,пали от раз,и "Chek"-а изобщо не светна след запалването.Следователно--Колкото по-студено е времето--толкова по-дълго свети "Chek"-а,-при плюсови температури-не светва нито лампата за подгрева,нито тази на ECU-то.Извод????
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 29 януари 2016 - 21:08

Е толкоз ли няма колеги с ОП-КОМ в Видин да прочетат тази кола да се види каква грешка е записала или всички дето са се НАБУТАЛИ с 50-60лв да го купят вече са майстори и взимат 30-40лв за диагностика за да го избият.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 28 март 2016 - 18:35

Здравейте колеги въпроса ми е следния две изгорели и запекли подгряващи свещи на Зафира А при развиването се очакваше да се скъсат и това стана и двете свещи бяха изкарани без сваляне ня главатя но при едната остана парчето което се скъса в долната част палихме колата но не иска да го изхвърли парчето има ли друг вариант да се изкара това останало парче само то остана.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 март 2016 - 10:15

Не разбрах точно къде е останало, но ако не е завито или заклещено, защо не пробвате с магнит. Извинявам се ако не съм разбрал въпроса. А как ги извадихте без да махате главата?
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 29 март 2016 - 15:02

Майстора не знам по какъв начин ги е извадил без да маха главата понеже не съм бил там когато ги е вадил остана само парчето от подгрева на едната свещ там се е скъсала другата е излезнала цяла утре що ходя при него и ще видим до къде е стигнал.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 29 март 2016 - 19:53

За съжаление ще се наложи да свалите главата скъсал се е върха на свеща който е в горивната камера това е оргинално менте върховете се раздуват като прегорят сега е заклинено но след някое време ще падне в цилиндъра и салатата е сигурна докато го чуеш че претропа ще се забие в буталото или ще заклини клапан в отворено положение.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 30 март 2016 - 18:55

И последното парче от върха на свеща днес майстора го изкара успешно без мое присъствие и без сваляне на главата вече съм с 4 нови свещи Beru и чека не свети вече за изгоряла свещ .
Отговори

indi снимка indi 30 март 2016 - 19:43

Привет и от мен,колега. Без да ме гони параноята, а опита от майсторите--взе ли ти нещо над договорената цена за услугата майстора,щото обикновено се казва ниска цена за да не се отблъсне клиента, а после се прилагат всякакви хватки,за да се стигне до реалната цена.Този номер се прилага обикновено,когато за пръв посещаваш определен сервиз.
Отговори

pepi_sm снимка pepi_sm 31 март 2016 - 07:09

Не колега взе ми това което бяхме говорили предварително плюс 4-те нови свещи. В града ходих някъде към 8-9 майстора и никой не се нави да ги изкара защото щяха да се скъсат и всички казваха след това трябва да се сваля главата но се убедих ,че може да се изкарат скъсани и без сваляне на главата .
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 01 юни 2016 - 20:36

Днес моята каляска ме притесни - времето е топло сутринта беше +19градуса ! Давам на контакт ,свещите не ми светват когато е топло и въртя ключа за да запаля и след 5-6 сек.въртене на стартера не можа да запали ! Връщам ключа и пак отново и чак на 3-тия опит с въртене от по 5-6 сек запали ! Веднага взех диагностиката ,но грешки не бяха се записали ! Гледах и живите данни и всичко нормално ! Отидох в менюто с тестовете на опкома и тествах подгряването След като завърщи теста се беше записала тази грешка " P0380 - Glow Plug Circuit
(0A) - Not present
" Изчистих я и пак направих тест и пак я записа ! Сега ,дали имам изгоряла свещ или причината е по ел.веригата на релето ? Възможно ли е по трудното запалване да е следствие ,че съм с 62Аh акумулатор като за модела акумулатора трябва да е 75Ah?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 юни 2016 - 09:25

лятото няма да са ти малко 62 А, но зимата ще го умориш за норматив. Важно е акумулатора да ти е с хубав стартов ток зимата - към 700. Иначе ще го скапеш по-бързо. Лятото тая кола трябва да пали и с 45 ампера акумулатор ако е читав. Аз мойта я карах един месец с такъв, и нямаше никакви ядове. Не би трябвало да пуска подгрев при 19 градуса, но антифираз ти може да е бил студен от нощес.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 02 юни 2016 - 21:28

Ясно ! Благодаря ! Един лаишки въпрос - как се вадят лулите на подгревните свещи ??? Предполагам се дърпат, но след доста силно подръпване не ще да излезе ,та не исках да напъвам още да не ги счупя !
Отговори

k opel e снимка k opel e 03 юни 2016 - 07:25

Завърташ ляво-дясно и теглиш.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 03 юни 2016 - 12:07

 k opel e, на 03 юни 2016 - 07:25, каза:

Завърташ ляво-дясно и теглиш.

Така, но след като сиснеш двете щипки, които са срещуположно на лулата!
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 07 юни 2016 - 17:58

Много нескопосано са направени тия лули ! Все пак ги извадих и проверих свещите с пробната лампа и се оказа, че всички свещи са здрави !Дори свалих две от свещите и освен, че са здрави изглеждаха като да са сменяни наскоро Публикувано изображение
Купих и нов 74Ah акумулатор с 680 пусков ток ! Сега пали от 1/4 оборот ! Дано да не е временно явление !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg