Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Хидравлично масло

OpelZ снимка OpelZ 27 април 2014 - 17:43

Привет колеги имам въпрос за хидравличното масло, та беше останало от предишната ми кола и без да се замисля налях от него в бялото казанче на хидравликата, проверих и видях че е доста ниско нивото, налях около 200 / 250 грама от това масло рубинено-червено е! Публикувано изображение карал съм около 1500км. вече с него и вчера се зачудих ами ако съм направил грешка?
Та въпросът ми е, да го сменям ли веднага цялото или? Няма проблеми за сега но знае ли се? моля някой който разбира да каже какво да правя.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 27 април 2014 - 19:08

Не се притеснявай малко си долял.Няма да има проблем.
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 27 април 2014 - 19:09

Според аутодатата това е маслото GM номер 90544116 и доколкото знам е зелено на цвят.
Мнението беше редактирано от LEVSKIMEN: 27 април 2014 - 19:10
Отговори

OpelZ снимка OpelZ 27 април 2014 - 19:26

Не съм много сигурен но май и вътре беше червено, явно това ме е подвело, и в крайна сметка тази тутела става ли или не?
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 28 април 2014 - 16:48

Не се притеснявай.Карай си колата и не го мисли повече.Няма какво да стане.
Отговори

sathv снимка sathv 28 април 2014 - 19:11

То проблема не е в това какво масло е налял, а защо е налял? Отстранен ли е теча, защото при изправна система няма загуба на масло.
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 април 2014 - 16:19

Доколкото знам зелено е маслото за електрическите хидравлики, за механичните маслото си е червено.
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 април 2014 - 16:55

Колега не се притеснявай.За хидравликата на волана се слага ATF масло за автоматични скоростни кутии.Цвета не е показателен.На автокранове LIEBHERR и DEMAG се налива заводски червено или зелено ATF масло в зависимост от произвдителя.Проверявай редовно и карай.
Отговори

OpelZ снимка OpelZ 29 април 2014 - 22:33

Наистина се бях притеснил, благодаря ви момчета за бързите и точни отговори страхотни сте тук.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 30 април 2014 - 09:28

Много полезна тема ! За да не отварям нова искам да попитам ако не е сменяно никога хидравличното масло трябва ли да го сменя ! Трудно ли се сменя и има ли добавка, която може да сложа за прочистване на системата преди да го източа старото ?
Отговори

k opel e снимка k opel e 30 април 2014 - 19:44

Здравейте колеги,
При нормална работа на хидравличната система на волана смяната на ATF маслото е ненужна.Следи се за нивото маслото и целостта на маншоните на рейката.След спукване на маншон попадналите боклуци унищожават опорните "К" маншети на рейката и тя протича.Следва скъп ремонт на рейката и ново масло.При ниско ниво на маслото хидро помпата не се охлажда и маслото се "пали".На цвят става тъмно шоколадово.Следва ремонт на помпата и ново масло.За стари автомобили най-опасно е продължителното задържане на волана в крайно ляво и дясно положение на място.Тогава е най-голямо товарното усилие и ако има износен елемент системата протича.Ако нивото на маслото е в нормата и цветът е като истинско мерло карайте и не се притеснявайте.
Приятно изкарване на празниците.
Отговори

OpelZ снимка OpelZ 30 април 2014 - 20:16

Полезна информация к опел е :) Защо обаче това казанче са го навряли в на кучето гъ з ъ не ми е ясно, трябва да си купя спринцовка и да я пълня за да видя какво става вътре има ли няма ли?
Отговори

k opel e снимка k opel e 30 април 2014 - 20:59

Бъркане с клечка и капване върху хартийка е достатъчно.Да не чува дявола,но на много модели и рейките са наврени на място,където не могат да се видят,а камо ли демонтаж.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg