Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

прекъсване в ниски обороти

sevdo снимка sevdo 19 март 2007 - 20:27

Здравейте на всички
Значи проблема ми е че на газ (Ловато, двиг. 1,6 моно), астричката в ниските обороти 1200 1500 при по рязко подаване на газ прекъсва а при още по рязко се чува някакво мн неприятно пукане и след тези "жабки" си потегля нормално това на 2 ра... 3 предавка всичките тези проблеми на бензин не съществуват - това нещо от центровката ли е четох досега че трябвало въздушния филтър да се сменя по често моя не е сменян от 8000 км леко се дигна и разхода 10 смесен разход (обикновено студена я карам)
Благодаря ви предварително
Отговори

пламен снимка пламен 19 март 2007 - 21:51

Колега не можах да разбера колата придърпва или глъхне при рязко подаване на газ?Но най-вероятно е филтара и ли таците.
Отговори

sevdo снимка sevdo 20 март 2007 - 20:02

Ами прекъсва ми двигателя - все едно губи гориво за секунда след това (при мн рязко подаване на газ) че чува пукане (ако е отворен прозореца се чува като неизгорели газове на гамионите както пука) и след това си върви...
Отговори

peterl снимка peterl 20 март 2007 - 20:23

Да не би да е прекалено обогатена сместа в следствие на стария филтър?Кабелите провери ли ги?
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 20 март 2007 - 20:32

на мен ми мирише че си за нови свещи
Отговори

пламен снимка пламен 20 март 2007 - 20:37

Аз съм на същото мнение свещи кабели.
Отговори

sevdo снимка sevdo 20 март 2007 - 20:57

Ами свещите нямат и 5000 км а кабелите - ги мериха и казаха, че са почти ОК ... в крайна сметка това не го прави на бензин ... за филтъра ще го мъча ... сменям го като сменям масло - демек накрая на месеца ми се пада някъде - ще пиша, като го сменя дали има промяна
Отговори

redspirit снимка redspirit 23 март 2007 - 08:09

sevdo, на Mar 19 2007, 08:27 PM, каза:

Здравейте на всички
Значи проблема ми е че на газ (Ловато, двиг. 1,6 моно), астричката в ниските обороти 1200 1500 при по рязко подаване на газ прекъсва а при още по рязко се чува някакво мн неприятно пукане и след тези "жабки" си потегля нормално това на 2 ра... 3 предавка всичките тези проблеми на бензин не съществуват
 


Sevdo имах същия проблем като твоя, на газ прекъсвашв нещеше да върви, а при по рязко натискане на газта направо гърми и се отваря взривната клапа след филтъра. Налагаше се да спирам отварям капака и затварям клапата. А на бензин вървеше прилично.Вчера смених свещите и кабелите. Особенно зле ми бяха кабелите. Резултата е повече от чудесен върнаха и се силиците и си дърпа прилично, няма прекъсваня няма дяволи. :dancin:
Сменяй кабели и свещи не се чуди. Успех :nau:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg