Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Помощ за огледалото средното

viperr снимка viperr 25 юни 2007 - 18:34

Днес от жегата някак си ми се е отлепило средното гледало и сега някак си трябва да си го залепя на мястото тук продават едно лепило за 4.50 с някаква мрежичка ам всички акзват че с него пада за 1-2 седмици.Дайте ми мозък как да го лепна че ми липсва :icon_biggrin: :rasp: :61: :61: :icon_rolleyes:
Отговори

Dark_Avenger снимка Dark_Avenger 25 юни 2007 - 18:39

колега моето беше паднало и моят маистор ме прати в мото пфое да си взема двоина лепенка за огледало и стана бетон с нея беше някъде в порядъка на 5 лева
другото което ми идва на акъла е да видиш тея дето поставят стъкла те ги лепят с някакви лепила при смяната на предното стъкло
Отговори

sauber снимка sauber 25 юни 2007 - 21:05

А с тоя силния монтажен силикон ? Дали няма да стане ?
Отговори

gsimania снимка gsimania 25 юни 2007 - 21:15

 viperr, на Jun 25 2007, 07:34 PM, каза:

Днес от жегата някак си ми се е отлепило средното гледало и сега някак си трябва да си го залепя на мястото тук продават едно лепило за 4.50 с някаква мрежичка ам всички акзват че с него пада за 1-2 седмици.Дайте ми мозък как да го лепна че ми липсва :61: :61: :icon_rolleyes: :icon_biggrin: :rasp:



Вземи си лепило на Loctite.Не каноколит,а такова за стъкло.Лепилото върви с една мрежичка.Та режеш си от нея колкото да покрие това което лепиш и истискваш върху нея от лепилото.След 15-25 секунди го лепиш.Внимавай как го слагаш,че ако збъркаш няма махане.п.с.за проба дали е здраво си счупих стъклото преди време,но огледалото остана на парчето стъкло,а не падна.
Отговори

viperr снимка viperr 25 юни 2007 - 22:16

ехаа от утре почвам да търся аз понеже ми е мн кофти без огледалцето .. и ма страх от милиционерите да не се заядат нещо
Отговори

opel fan снимка opel fan 26 юни 2007 - 10:04

Вариант е и да отидеш някъде където сменят стъкла и ако не искаш те да ти го лепят, поне да ги питаш с какво лепило го правят. ;)

Успех!
Отговори

batececo снимка batececo 26 юни 2007 - 10:08

По същия начин моето го бях намерил един "слънчев" ден на седалката. Ходих до практикер и си взех прозрачно двукомпонентно лепило Moment за 2-3 лева (много малка разфасовка). На опаковката пишеше, че издържа 100-тина градуса (не знам доколко е вярно), за сега държи - 1 година, да чукна на дърво...
Отговори

Иво снимка Иво 26 юни 2007 - 10:12

Аз съм лепил огледалото с едно специално лепило за огледала. Май от Шел го купих тогава и беше 10тина лв. И на двете коли не са мръднали вече много време
Отговори

Sandman снимка Sandman 26 юни 2007 - 12:36

Кофти колега, и на мене ми се е случвало.
Лепилото беше няк'во спец. за огледала ужким. С мрежичка дето се изрязва, както казаха колегите.
Май няк'во марково беше, но не съм сигурен. Взех го от един автосервиз, там обикновено имат.
Струваше 7/8 лева. Още държи.
Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg