Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Скоростен лост ?

ivanov_km снимка ivanov_km 23 септември 2008 - 12:42

Колеги от известно време ми прави впечетление , че скоростния лост е някакси дървен (задържа). Реших да отворя и да погледна какво има под коженото маншонче и какво ми виждат очите? Има една пластмасова ябълка която лежи в една пластмасова ставата , а межу тях има едно гумено уплътнение. Явно предишния собственик за съжаление е взел и е смазал това място с машино масло и то е разяло гимичката.Ето и снимка на въпросната ябълка на скоростния лост (позиция 1) и гумичката (позиция 2).
Публикувано изображение
Интересува ме дали и на въпросната ябълка има гимичка или е само една (тази на снимката) ? Аз взех и смазах с един специален тефлонов спрей на Вюрт и за сега се стабилизира полужението,нямам проблеми с превключването на скоростите но тази гумичка се разпада в буквалния смисъл. Ще Ви помоля да погледнете и да ми кажете ако не сте сигурни дали тази ябълка също е обвита в някаква гумичка ! И знаете ли как се изважда скоростния лост за да се смени гумичката на от позиция 2 на снимката ?
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 24 септември 2008 - 08:11

:icon_wink2:
Никой ли не може да помогне ?
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 24 септември 2008 - 16:24

Колеги Много Ви моля можете ли да ми кажете на ябълката на скоростния лост (на позиция 1 на снимката) има ли гумено уплатнение или гуменото уплатнение е само едно (посоченото като позиция 2 на снимката)
Ще Ви бъда много благодарен за помощтта ! :icon_wink2:
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 24 септември 2008 - 22:47

Аз на астрата такова нещо не съм забелязал но нека колегите с вектра да кажат.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 25 септември 2008 - 08:06

 mitk_, на Sep 24 2008, 10:47 PM, каза:

Аз на астрата такова нещо не съм забелязал но нека колегите с вектра да кажат.

На вектра със сигурност го има но при мен тази гумичка се е разяла от горе и не виждам дали и самата пластмасова ябълка не е обвита в гумичка. Иначе долната гумичка съм е намерил но трябва да знам преди да е сменя дали тези гумички не са две. Въпросителната е за въпросната ябълка на лоста, Много лесно се сваля и се вижда това ! Дано някой колега с вектра Б сподели ,какво е положението.
Отговори

dragoev снимка dragoev 25 септември 2008 - 09:35

 ivanov_km, на Sep 25 2008, 09:06 AM, каза:

На вектра със сигурност го има но при мен тази гумичка се е разяла от горе и не виждам дали и самата пластмасова ябълка не е обвита в гумичка. Иначе долната гумичка съм е намерил но трябва да знам преди да е сменя дали тези гумички не са две. Въпросителната е за въпросната ябълка на лоста, Много лесно се сваля и се вижда това ! Дано някой колега с вектра Б сподели ,какво е положението.



Колега и аз се забатачих с тез гумичи.Ходих до един магазин за авточасти и ми показаха ремонтния кит има две гумички,обаче кат ги гледам с къв диаметър са малко ми е чудно как 6те ги набия на тази ябълка.Иначе съм гледал на колеги от горната страна на ябълката има гумен маншон който я обвива,в ремонтния комплект обаче гумичка с такава геометрия нямаше.Въпроса е интересен и за мен!
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 25 септември 2008 - 10:36

 dragoev, на Sep 25 2008, 09:35 AM, каза:

Колега и аз се забатачих с тез гумичи.Ходих до един магазин за авточасти и ми показаха ремонтния кит има две гумички,обаче кат ги гледам с къв диаметър са малко ми е чудно как 6те ги набия на тази ябълка.Иначе съм гледал на колеги от горната страна на ябълката има гумен маншон който я обвива,в ремонтния комплект обаче гумичка с такава геометрия нямаше.Въпроса е интересен и за мен!

Колега на снимката (позиция 2) гумичката е обозначена със 5 и е с размери:
Частта е с наименование: Пръстен , демпфер 36.4х29.2х8.0мм.
>за скоростен лост - (според електронния каталог на Опел)
Но в електррония каталог не ставя ясно , както се вижда на снимката има ли гумичка на саматя ябълка кадето влиза в този демпфер (позиция 2 на снимката и по каталог обозначена с 5)
Според електрония каталог на ябълката няма гумичка или ако има то тя не се предлага като резервна част. Аз това искам да се изясни на тази ябълка , посочена от мен като 1-ца обвита ли е с гумичка или не. Пак казвам това при добро желание някой колега с Вектра Б може само за 30 секунди да погледне и да каже със сигурност. И другото този денфер е еднакъв за Вектра Б , А , Астра Ф, Тигра А.
Отговори

dragoev снимка dragoev 25 септември 2008 - 15:57

 ivanov_km, на Sep 25 2008, 11:36 AM, каза:

Колега на снимката (позиция 2) гумичката е обозначена със 5 и е с размери:
Частта е с наименование: Пръстен , демпфер 36.4х29.2х8.0мм.
>за скоростен лост - (според електронния каталог на Опел)
Но в електррония каталог не ставя ясно , както се вижда на снимката има ли гумичка на саматя ябълка кадето влиза в този демпфер (позиция 2 на снимката и по каталог обозначена с 5)
Според електрония каталог на ябълката няма гумичка или ако има то тя не се предлага като резервна част. Аз това искам да се изясни на тази ябълка , посочена от мен като 1-ца обвита ли е с гумичка или не. Пак казвам това при добро желание някой колега с Вектра Б може само за 30 секунди да погледне и да каже със сигурност. И другото този денфер е еднакъв за Вектра Б , А , Астра Ф, Тигра А.


Обвита е,ходил съм да гледам ск.лостове на колеги,но в ремонтния комплект я няма.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 25 септември 2008 - 16:03

 dragoev, на Sep 25 2008, 03:57 PM, каза:

Обвита е,ходил съм да гледам ск.лостове на колеги,но в ремонтния комплект я няма.

И какво правим сега заради този гумена обвивка цял лост ли да се сменя ?
Отговори

dragoev снимка dragoev 26 септември 2008 - 14:50

 ivanov_km, на Sep 25 2008, 05:03 PM, каза:

И какво правим сега заради този гумена обвивка цял лост ли да се сменя ?



Ами да ти кажа не я схващам много идеята им,има още една гумичка(по механизма на скоростния лост) която се износва,и също я няма като резервна част.Явно по механизма на скоростния лост има детаили които ги няма като резервна част.Дано греша,но от обикаляне по магазините до тоз извод стигнах.Би било хубаво ако колега с магазин се включи.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 29 септември 2008 - 08:21

 dragoev, на Sep 26 2008, 02:50 PM, каза:

Ами да ти кажа не я схващам много идеята им,има още една гумичка(по механизма на скоростния лост) която се износва,и също я няма като резервна част.Явно по механизма на скоростния лост има детаили които ги няма като резервна част.Дано греша,но от обикаляне по магазините до тоз извод стигнах.Би било хубаво ако колега с магазин се включи.

Колега вчера проблема вече го разреших <_<. Гумичката е една и се закрепва на ябълката на скоростния лост. Самия скоростен лост се изважда повече от елементарно. На публикуваната снимка под номер 15 е посечена часта която единствено държи скоростния лост, просто ае освпбождават "ушичките" от оста на скоростния лост и се изважда тази част. След това скоростния лост се издърпва право на горе. Еми това е. За смазването използвах силиконова грес.
Отговори

floyd снимка floyd 26 януари 2009 - 12:22

Малко стара тема, но за да не пускам нова, ще я посъживя. Та и при мен някой гений е смазал въпросната ябълка с обикновена грес, и този гумен демпфер се е разпаднал. Питах в 2-3 магазина, ама не са и чували за такъв пръстен. Някой има ли идея къде мога да го намеря? Или в краен случай къде продават гумени щуротии подобни да напасна някой подобен пръстен?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg