Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с предницата относо се появи ужасното тресене !

ivan todorov снимка ivan todorov 24 декември 2010 - 10:16

Колеги здравейте след като оправих сичко по предницата ,смених селеновите втулки и хидравличната рейка ,тресенето спря даже до 160-180 км нямаше ядове ,преди 2 дни след регнаж на предница и вчера след като си потеглих за видин се появи отново тоя рпоблем ,спрях на първия сервиз за гуми за баланс и аре неща се пооправиха и спря да тресе до 115 км иначе на 90 ужас ,завъртяхме джантите само не са криви ,даже аз се учудих .По предница смеих почти сичко което мислех че е за смяна няма значение не ли или е щом е свалено сменяй да не сваляш 2ри път и недопреди реглажа нещата бях ок сега ..... повече от 115 е мираж .
Но възможно ли е от реглажа на предницата да с получи пак това тресене ,по точно да са направили някоя поразия ,щото просто полудях ,тамун се зарадвах че няма вече проблеми по калата и сега пак на нова сметка и незнам вече кво да правя .
Мнението беше редактирано от ivan todorov: 24 декември 2010 - 10:20
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 декември 2010 - 10:22

Колега последно време чета ,че колата ти дава доста ядове.Възможно е да си уцелил кофти майстор или колата ти се разпода(нищо лошо).С какви джанти си лети или железни?Каде тресе на 90 км,на волана или отзад?След реглажа правила ли ти е проблем?С какви гуми си(нови,стари)?
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 24 декември 2010 - 10:27

значи колега да имах известни ядове с нея но това дойде от други неща (като да даваш колата си на приятел .......) след като оправих сичко(като изключим че само остана проблема с замръзването на предния и задния прозорец)остана само този проблем. И имам предвид сичко вкл. и предницата вече след поправянето бях удовлетворен че колата пеее и моторетката мърка и до 180 км волана спеше това след смяната по предницата и съм карал 400-500 км след това и нямах ама никакъв проблем.Джантите са ми 15 ки - 185/60 пирели чисто нови от магазина (днатите са прави игла ) ,колата тресе от пред и немога да определя от коя страна .Но и да определя аз съм смени сичко да ми е мирна главата понеже малко ми понатежава десния крак :hi: но ,след реглажа ,и като си потеглих за видин се появи тоя проблем отначало на 90 - 95 почваше след баланса на 115км и после почва което нз .
Два приятели ми казват че нещо реглажа куца но немога да си обясня от реглаж възможно ли е да има такъв ефект и дали не са поломили някой от накрайниците
Мнението беше редактирано от ivan todorov: 24 декември 2010 - 10:34
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 декември 2010 - 10:35

Според мен си за баланс на гуми.А по амортисьорите всичко ок ли е,смисъл тъмпони и като цяло.Но мисля,че си за баланс.Реглаж се прави сходимост и ако има някой шарнир или накрайник се сменя.Друг вариант е за каре,НО мисля,че симптомите са за непрваилен баланс.Нищо ,че им показва на машината ок според мен там е причната.На мой познат чисто нови гуми корморан и след слагането колата ,волана ще му скъса ръцете.След 8 пъти на баланс се оправиха.Човека на гумаджийницата ни е познат и не можа да повярва.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 24 декември 2010 - 10:42

колега ти ме подсети ,знчи амортисиорите са ок .Но има за смяна май тампона на амортисиора и лагера който е и възможно ли е от него да е така .Значи това ми е 3 ти баланс и нещата ту са ок ,то се влошават . Та мисълта ми е от тоя скапания тампон на амортисиора и лагерчто може ли да става това и как по точно ако е от тях .
а шарнирите и накрайниците за последно до преди 2 седмици си беха здрави като сменях другите неща ,но майстора на реглажа където ми го правиха в свищов ми каза че се е скъсал болт на накрайникато от който се стяга и са пробивали или нз там какво са правили . И аз знам че е за сходимост но в тва няма смисъл след реглажа точно се появи проблема .
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 24 декември 2010 - 10:46

Колега, да не са тампони на носачите, че и аз имах подобен проблем и това се оказа.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 24 декември 2010 - 14:26

колега еми смених ги преди 2 седмици 2 селенови втули(тампони на носачите) а предните с ибеха здрави нямаха луфт . И след смяната им сичко заспа и нямах проблеми ,и след този реглаж аре пак старата песен на нов глас и ме притеснява да не са рабили някой от накрайниците при напъване и да попитам вътрешните накрайници сменят ли се или само се сменя тампона им .
Благодаря .
Отговори

bleid 2 снимка bleid 2 28 декември 2010 - 14:32

Проблема ти не е там където го търсиш , а ето тук http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopi...35&t=225149
Веднага след като е задал въпроса колегата му отговарям във вторият пост че проблема му е в задните гуми / джанти , ама той НЕ, и накрая какво се оказа ? Чети ще разбереш.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 28 декември 2010 - 15:48

Аха добре ако съм разбрал правилно заради задните ми гуми ще ми бие волана отпред при 110-нагоре е да ама как става като калибрата е с независимо окачване не 4х4 и как става тоя номер заради задните гуми да ми тресе волана ,колата не се тресе колега бие ми на волана.
Другото което е рейката е чисто нова ,сменени сичките по болуци по окачването и хоп извднъж сичко е ок и няма ме ядове а после след реглажа хоп имаме ядове ,е как става .Добре според мен на дясната страна трябва да сменя само 1 тампон с лагера на макферсона ,но !!! да ли от него има как да се получи тия неща .
Гумите се износват равномерно нищото че задницата на калибрите е отворена малко ,което си е фабрично .
Сега аджеба ако може малко разяснение щото се си мисля че разбирам ама де обяснете ми как от задните джанти може да ми бие на волана или да имам проблем отпред .Колата не се тресе не лашка и нз просто . :ranting: :newsm05_41: :icon_wink2: :doh: :doh:
Отговори

vladkata снимка vladkata 28 декември 2010 - 16:13

Колега сложи други джанти с гуми (от някой приятелче за теста) разкарай я и се увери че не е от тях и тогава пиши няма смисал да се чудиш а действай :ranting: .
Мнението беше редактирано от vladkata: 28 декември 2010 - 16:14
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 28 декември 2010 - 16:19

 ivan todorov, на 28 Dec 2010, 15:48, каза:

ама де обяснете ми как от задните джанти може да ми бие на волана


Пич няма кво да обясняваме , а ходи и си балансирай четирите гуми :ranting:
Много ясно че и от задни гуми може да ти тресе на волана :newsm05_41:
Отговори

vladkata снимка vladkata 28 декември 2010 - 16:31

 ulieliadi, на 28 Dec 2010, 16:19, каза:

Пич няма кво да обясняваме , а ходи и си балансирай четирите гуми :ranting:
Много ясно че и от задни гуми може да ти тресе на волана :newsm05_41:


Така е ,а ако има крива гума и баланса няма да помогне!
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 28 декември 2010 - 16:56

колеги значи крива гума няма вчера съм вътел само джнатите и няма криви , въртях и гумите с джантите и пак няма крива гума ,така сега в момента няма как да пробам от друга кола щото приятелите са кой по другите градове кой наляво кой на дясно . Но да мисляче е баланса но това вече е ще е 4ти път в който да ми балансират скапаните гуми просто немогада повярвам как така машините им са толкова зле или по точно майсторите са зле . Но добре де защо от задните гуми пък да ми тресе на волана ,немога да си го обясня извинявам се за глупавия въпрос но не би ли трябвало да ми тресе задницата или колата (а това го няма ) но ок ще го направя и на задните гуми още утре и дано вече улуча на майстори .
п.п Гумите са чисто нов и от магазина и са на Пирели така че тях като вариант ги изключваме ,но пък джантите са видимо прави като се завъртят но пък и машините немогат да ги завъртят така както колата и тва е другото . Но утре ще пиша за резултата и какво е станало .
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 28 декември 2010 - 17:28

Как ще тресе на 110 км от задна гума(и) не ми стана ясно?!Задно тресе на по голяма скорост и то се усеща на цялото купе,а джамовете имаш чувство,че ще изхвръкнат.Залагам на баланс или тампони на амортисьорите.Какво е състоянието на джантите??Дай снимки и на джнати и на гуми??
Мнението беше редактирано от BatSlav: 28 декември 2010 - 17:28
Отговори

besnik снимка besnik 28 декември 2010 - 17:51

Такааа волан тресе от:разбит външен накрайник вътрешен също разбити фтулки крива гума крива или посукана джанта разбита рейка петна по протектора на гумите от крива полуоска разбито вътрешно каре Ако тресе само от 80----90до към 100---110 90% тъпи некадърни гумаджии .
Мнението беше редактирано от besnik: 28 декември 2010 - 17:52
Отговори

bleid 2 снимка bleid 2 29 декември 2010 - 01:26

Пак казвам че е от задните гуми. А на колегите дето се чудят -Как така тресе волана от задни гуми ? ще кажа -ей така тресе , лично съм имал такъв проблем и не само аз http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...rt=#entry603448
Автомобилите не вървят само на предни гуми . Разпитайте чичо Ви Гугъл той ще Ви обясни.
Мнението беше редактирано от bleid 2: 29 декември 2010 - 01:31
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 03 януари 2011 - 20:51

колеги още утре ще покажа снимки на джантите с гумите , а рейката е чисто нова закупена от един колега от форума ,и рейката е перфектна на няма 500 км и9 нямаше ядове и невервам рейка да се разбие за 500 км така че остават другите неща но тампоните са сменени на носачите ,накрайниците са здрави джантите са ок уж според майсторите , да имам май преебан тампон на амортисиора на десния .За жалост незнам как да го проверя за да съм на 100% сигорен ако знаете кажете , и лошото е че днес чух при ляв завой по остър , ми пука нещо по предницата и утре ще го прегледам , но как 500 км няма ядове и до 180км не бие и после след скапания реглаж и на прибиране почва тва е нещастна работа .
Отговори

Никсън снимка Никсън 03 януари 2011 - 21:11

Вътрешно каре на полуоска. Поздрави и Успех.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 03 януари 2011 - 22:06

какво трябва да означава - вътрешно каре успех , от него се чува този скапания звук които ми се чува при ляв завой или ...... колега каретата збравих да напиша те изобщо им няма нищо няма никакъв луфт няма и даже шум ,но ок утре пак ще ги проверя но този скърцащ звук който се чува от лява при ляв завой по остър не ми звучи на каре но нз .А ако е от него възможно ли и от него да беи скапания волан
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 04 януари 2011 - 14:10

Така колеги от това което прочетох за това припукван отпред при потегляне с пълен ляв ,ми стана ясно че има три варианта - или каре , или накрайни и шарнир и биалетка ,или лаген на тампона на амортисиора.Така въпроса ми е такаъв как мога да се убедя дали е лагера на тампона и дали и тампона е за смяна .И ако са те проблема е такъв че нямам куки за прожините и става ли по друг начин да ги задържа пружините свити докато извърша операцията по смяната например тел завързани здраво или ще се плъзне . И възможно ли е от там да ми идва и този мистериозен проблем с тресенето на волана който ми разказа играта ,след като сичко друго е ок .
Благодаря
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg