Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Акумулатор - Кауфланд

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 20 ноември 2011 - 12:48

Колеги , предполагам , че някоий от вас са си купували акумулатори от Кауфланд , споделете мненията си , струват ли си или за боклуци , като цени как са , дайте съвети ... и колко ампера да е според вас за Вектра Б 1.8 16V 115к.с.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 20 ноември 2011 - 13:54

Акумулатор от Кауфланд? :newsm05_41: Що за чудо бе колега.Нима нямате в твоя град магазини предлагащи акумулатори и дори ти замерват колко ти зарежда динамото.Не се заблуждавай по цената-евтиното излиза скъпо.
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 20 ноември 2011 - 14:33

Имаме магазини много ясно , просто ми казаха , че в Кауфланд имало и по евтини и не били зле , но все пак и с вас искам да се консултирам . Друго предимство , което ми споменаха мои приятели за Кауфланд е , че ако нещо се скапа акумулатора , не се занимавам да ходя да го замерват и т.н. , а просто отивам с гаранционната карта и ми го заменят за нов .
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 20 ноември 2011 - 14:57

Колега ако беше така както го казваш всички постоянно щяхме да сме с нови акомулатори.
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 20 ноември 2011 - 16:55

Еее то постоянно не може да го подменяш , в смисъл гаранцията си остава от датата на закупуване на първия акумулатор или каквато и да била стока . Имам един познат работи там и той от личен опит ми е споделял как някои клиенти нарочно повреждат някаква стока ( която е с гаранция разбира се ) и после я връщат , даде ми пример за някакъв клиент , който си купил някаква печка или духалка есента и на пролет когато се затоплило времето и вече не му е нужна я счупил и отишъл в магазина и му върнали парите , и други такива подобни случаи е имало , къде умишлени къде не ;) . И така айде сега,който има да каже нещо смислено т.е. да си изкаже мнението за акумулаторите в Кауфланд дали са качествени или не нека сподели , същото важи и за втората част от въпроса ми , колко амперов акумулатор ми трябва .
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 20 ноември 2011 - 17:41

Все пак нещо като марка да кажеш?
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 20 ноември 2011 - 17:44

като навсякъде и в спец магазини и в кауфланд има и хубави и лоши неща какво като акумулатора е от кауфланд поне ти гарантирам че при проблем ти го смменят с нов от собствен опит нямаш проблеми а в тая криза това е плюс и ако е на цена вземаи успех
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 ноември 2011 - 17:54

И едните, и другите залежават по складове...Въпрос на късмет. Заложи на марка, която знаеш и задължително си завери гаранционната карта!
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 20 ноември 2011 - 18:35

А някой все пак ще ми каже ли колко ампера да си търся ?
Отговори

Sim снимка Sim 20 ноември 2011 - 19:07

 Opel Vectra B X18XE, на 20 ноември 2011 - 18:35, каза:

А някой все пак ще ми каже ли колко ампера да си търся ?

В Autodata, за твоята кола посочват 44 А/ч, но аз то препоръчвам 60А/ч. :drinks:
Отговори

Opel Vectra B X18XE снимка Opel Vectra B X18XE 20 ноември 2011 - 21:15

Благодаря ! Аз се колебаех между 60 и 70 ампера , а те даже 44 го давали
Отговори

petio_78 снимка petio_78 20 ноември 2011 - 22:26

Зависи генератора колко зарежда.Не е хубаво акумулатора да е повече от номинала на генератора.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 21 ноември 2011 - 18:30

Аз аку от кауфланд не съм купувал,но гуми съм. Дота беше много съвременен,което не може да се каже за магазините за гуми. Но сичко е според зависи -принципно ако има и промоция що да не си земе човек? Де факто и аку-та и гуми идват от заводите и не ги произвеждат магазините,а кауфландците не са по-лощи търговци и добре си съхраняват стоката, освен това и много народ минава от там, така, че това със залежаването е малко вероятно.Между другото на аку-то няма ли нещо като дата на производство?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 21 ноември 2011 - 18:35

Абе незнам колко са еднакви, ама като съм се заглеждал по маслата дето продават в Кауфланд бягай по-далеч от тия щандове! Не съм пробвал - признавам си, но и да не ми се лага дано.. но-о-о.. НИКОГА няма и да пробвам! Наслука, дано поне за акумулаторите имате късмет!

п.п. Чудя се само кой ще е следващия "отрасъл", който ще бъде атакуван от тия вериги супер-хипер маркети.. щом авто-части и консумативи почнаха да се продават като кроасани.. :huh:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg