Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Автоматично вдигане на стъклата с централното за почти всички модели опел !

Гостneron777_* 24 август 2012 - 00:16

Здравейте всички много се извинявам че щте ползвам темата на колегата но не намерих по подходяща тема та въпросът ми е дали някой може да ми каже или даде описание какво е свързано към комфорт модула на централното даден от колегата от първия пост тоест на конектор Х61 и Х62 http://neron7.snimka...rt-modul.697903 ........Ще съм много благодарен на всички
Мнението беше редактирано от neron777: 28 август 2012 - 16:43
Отговори

becinko снимка becinko 25 август 2012 - 15:03

Колеги, вчера направих на тиграта лявото стъкло - всичко точно. Направих го през управлението на алармата, но днес като се опитах да направя дясното - греда. Там има един кабел повече - предлага се, че е този, който управлява фунцкията с багажника, дори и като го прекъснах и на негово място вързах алармата пак не става, а на всички останали кабели като вързвах колата се заключваше. Някой може ли да сподели опит как си е направил тиграта?
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 26 август 2012 - 20:58

 becinko, на 25 август 2012 - 15:03, каза:

Колеги, вчера направих на тиграта лявото стъкло - всичко точно. Направих го през управлението на алармата, но днес като се опитах да направя дясното - греда. Там има един кабел повече - предлага се, че е този, който управлява фунцкията с багажника, дори и като го прекъснах и на негово място вързах алармата пак не става, а на всички останали кабели като вързвах колата се заключваше. Някой може ли да сподели опит как си е направил тиграта?

на дясната ти врата трябва да има от буксата на машинката която е със шест пина един пин ти е свободен няма кабел дори на него та в този пин се вързва алармата.
Отговори

becinko снимка becinko 26 август 2012 - 21:58

Нищо не става като вържа там...
Отговори

Geca7a снимка Geca7a 31 август 2012 - 18:18

Само да отбележа че и при мен се получиха нещатата,ако се следва схемата стриктно няма проблеми :)
Отговори

SDD снимка SDD 01 септември 2012 - 13:29

Доста интересно ,темата си заслужава да се прочете ,защото е полезна :)
Отговори

becinko снимка becinko 05 септември 2012 - 22:48

Пак да попитам. Някой измислил ли е решение за дясната врата на тигра имаща екстрата да се отваря прозореца при отваряне на багажника Опитах с реле, което да имитира натискане на копчето, но не става....
Отговори

bocko снимка bocko 06 септември 2012 - 08:02

Схемата е изпробвана на Вектра Б и работи перфекно, няма излишна консумация като онази с мосчето на кабелите. Сега като сложа и задните ел. стъкла пак ще проверя консумацията и дали и тях ще вдига.
Поздрави.
Отговори

didko_just снимка didko_just 06 септември 2012 - 15:56

При мен се получи невероятен парадокс.Реализирах схемата и свързах платката към модула но се вдигат само задните прозорци.За сведение задните ги слагах аз и са свързани към предните.Иначе със кабелчето се вдигат и четирите.
Отговори

Гостenergy79_* 22 октомври 2012 - 16:40

 dechobaby, на 08 юли 2012 - 12:28, каза:

Привет !
От една седмица съм с опел астра 1.6 екотек и реших да споделя моите знания с Вас !
Ето как да направите стъклата на колата Ви да се вдигат автоматичко при заключване с централното.
Незнам за кои модели става пробвал съм го на астра и зафира 2000г.
За целта извадете модула за централно заключване които се намира отпред до десния пасажер долу зад дясната кора под жабката.
Трябва да представлява ето това след като го извадите и заглобите естествено без нещата които аз съм запоил.

http://www.picvalley...4X8trpSPSlA.JPG

Ако и вашият мудул изглежда така ето я хемата която трябва да направите .

http://www.picvalley...E3TB1TFgV36.BMP

Ако изпълните схемата правилно след заключване на колата стъклата Ви ще се дигат автоматично .
Принципа на схемата е че импулса създаден от централното заключване (+) го удължава за около 5-7 секунди и го подава за затваряне на стъклата .
Прегледах форума но не видях някои да е измислил тази схема която е наистина елементарна .
Надявам се да съм бил полезен !


Здравей
благодаря за схемата
След като я сглобих и монтирах по показания начин
всичко проработи както трябва
Но след 5-6 дена
ми изчезна комфорт функцията
(тоест като задържа бутона за смъкване да ми се смъкне до долу след като си махна пръста и обратно)и следователно спря да работи и описания начин с платката
Ще съм ти благодарен ако можеш да ми кажеш какво може да се е прецакало и може ли да се оправи
Благодаря
П.П.
За Зафира 1,6 бензин става дума
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 22 октомври 2012 - 17:33

 energy79, на 22 октомври 2012 - 16:40, каза:

ако можеш да ми кажеш какво може да се е прецакало и може ли да се оправи

Значи щом е спрял да работи комфорта означава че така направената схема от тебе най вероятно е изгорила някой елемент и в момента ти подава постоянна маса към комфорт модулите и затова не ти работят. Чисто и просто премахни платката и ще се оправи.
Отговори

Гостenergy79_* 22 октомври 2012 - 18:02

 aan_astra, на 22 октомври 2012 - 17:33, каза:

Значи щом е спрял да работи комфорта означава че така направената схема от тебе най вероятно е изгорила някой елемент и в момента ти подава постоянна маса към комфорт модулите и затова не ти работят. Чисто и просто премахни платката и ще се оправи.



Здравей
Да премахнах платката
но комфорта пак го няма
прецаках си го маи
и се чудя дали с тази схема с реле ще работи:
http://www.opelclub....wtopic=49642
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 22 октомври 2012 - 18:51

energy79, ако си разкачал акумулатора ти се е закубил конфорт функцията и просто трябва да обучиш стъклата.
Обучението става при вдигнато стъкло задържаш бутона нагоре и го пускаш след чуване на леко щракване.
Отговори

Гостenergy79_* 22 октомври 2012 - 20:11

 Meydger, на 22 октомври 2012 - 18:51, каза:

energy79, ако си разкачал акумулатора ти се е закубил конфорт функцията и просто трябва да обучиш стъклата.
Обучението става при вдигнато стъкло задържаш бутона нагоре и го пускаш след чуване на леко щракване.

Безкрайно ти благодаря Meydger
наистина махах акумулатора
дано от това да е утре ще го обуча този комфорт
Отговори

nedqlko снимка nedqlko 24 януари 2013 - 09:36

 dechobaby, на 08 юли 2012 - 12:28, каза:

Привет !
От една седмица съм с опел астра 1.6 екотек и реших да споделя моите знания с Вас !
Ето как да направите стъклата на колата Ви да се вдигат автоматичко при заключване с централното.
Незнам за кои модели става пробвал съм го на астра и зафира 2000г.
За целта извадете модула за централно заключване които се намира отпред до десния пасажер долу зад дясната кора под жабката.
Трябва да представлява ето това след като го извадите и заглобите естествено без нещата които аз съм запоил.

http://www.picvalley...4X8trpSPSlA.JPG

Ако и вашият мудул изглежда така ето я хемата която трябва да направите .

http://www.picvalley...E3TB1TFgV36.BMP

Ако изпълните схемата правилно след заключване на колата стъклата Ви ще се дигат автоматично .
Принципа на схемата е че импулса създаден от централното заключване (+) го удължава за около 5-7 секунди и го подава за затваряне на стъклата .
Прегледах форума но не видях някои да е измислил тази схема която е наистина елементарна .
Надявам се да съм бил полезен !


http://nedqlko711.sn...726810.29542073
Моят модул изглежда така, дали ще заработи и при него?
Мнението беше редактирано от nedqlko: 24 януари 2013 - 09:41
Отговори

nedqlko снимка nedqlko 24 януари 2013 - 10:52

Пробвах преди малко- работи перфектно и за този модул.
http://media.snimka....458-big.jpg?r=0
http://nedqlko711.sn...726810.29542447
Мнението беше редактирано от nedqlko: 24 януари 2013 - 10:53
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 май 2017 - 17:07

Каква е логиката да задържиш бутона за прозореца по-дълго и да се вдигне/смъкне... но да няма тая функция за дистанционното? Не може ли да се види тия бутони от къде се командват и този импулс 3-4 секундният да се подава на тия управляващи за бутоните, така че като заключиш втори път, все едно си задържал всичките бутони за повече от секунда... ? и така няма да има схемички, капацитети, резистори и т.н.

Видях някъде някой да казва че има място за елементи по платката на модула за затварянето на прозорците, но не са поставени. Някой ако има модул с поставените, да видим какви са и да слагаме наред. :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 май 2017 - 08:28

По спомен Астра Г има комфорт модул и може да се направи да се заключва с алармата. Като задържиш ключа към заключване 5-6 секунди вдигат ли ти се?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 май 2017 - 10:26

Да, вдигат ми се . Това го знам , но не ми беше мисълта точно това.

Някой каза че комфорт модула(очевидно го имам)имал вътре места за елементите за затварянето от повторно натискане на дистанциония ключ (копчето за заключване). Обаче явно за Г-то не са ги нареждали. Започнали са да ги слагат направо за Астра H . Та затова питах ако някой има модула с наредените елементи (предполагам на H-а не е различен модула), да го снима или направо да направи една разпиновка на липсващите елементи и да си ги наредим на нашите модули направо.
А ако има пък схемата на модула някъде, то може би пак ще стане ясно какво къде се слага по липсващите елементи.,
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 май 2017 - 10:27
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 18 май 2017 - 21:53

Пробвай да завъртиш ключа в крайно дчсно положение и го задръж.Ако стъклата се вдигатдокато държиш ключа значи имаш комфорт модула.Ако е така ме намери в фейсбука след това за да ти пратя схемата с елементите и къде се връзват в модула на централното в краката на пасажера.Има вариант да се направи или на първо или на второ заключване да се вдигат стъклата!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg