Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Автоматично вдигане на стъклата с централното за почти всички модели опел !

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 май 2017 - 14:11

Първо някой ще потвърди ли при Астра Г, когато оставиш прозорец отворен, след това заключиш и натиснеш отново след до 2 секунди - "натягане на машинките" не се чува ! Така ли трябва да бъде ?


Само да уточня - с целия ел пакет съм (4 ел стъкла), ако изобщо има някакво значеие.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 май 2017 - 14:14
Отговори

CH_M снимка CH_M 20 май 2017 - 20:31

Специално за колегата Д-и-м-о-в пускам линк към тази тема:
http://www.opelclub....dpost&p=1259905
Че като гледам ще откъпе 10-на страници с питанки :mhihi: ....
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 май 2017 - 21:00

Колега, схемите отдавна съм ги видял и знам какво да правя, понеже съм с такова образование, но имам колата от скоро и няма как да й знам всичко. Затова са питанията. Както виждаш, не питам нищо по запояване или по схемите или по слагането в модула.
Даже като знам кои са краката и ми се каже че трябва да е с времезакъснителна верига - мога и сам да си го направя.

Въпросът беше че открих при отворен прозорец че НЕ ми реагира на второто натискане.... следователно си помислих че може това да бърка нещата - затова и питам за потвърждение дали и при други е така.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 май 2017 - 21:10
Отговори

tuning_bg снимка tuning_bg 12 август 2017 - 16:08

Здравей колега, със Зафира б съм но я нямам опцията комфорт модул. Има ли начин да се направи на нея или не

Здравей колега, със Зафира б съм но я нямам опцията комфорт модул. Има ли начин да се направи на нея или не
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 12 август 2017 - 21:55

При Зафира В и Астра Н тази екстра може да се активира софтуерно, без преправяне. Трябва ти Op-com и секюрити кода но колата.
Отговори

Dtm снимка Dtm 14 август 2017 - 11:03

Става с op-com, но не всички..Трябва да има и REC..Погледни в багажника, под капачето отляво, дали имаш REC или само един сноп кабели и няколко релета
Отговори

tuning_bg снимка tuning_bg 14 август 2017 - 11:55

Какво е рек и как изглежда
Отговори

Dtm снимка Dtm 14 август 2017 - 12:11

Заден електрически център...Изглежда, като кутията с предпазители под предния капак, няма как да го объркаш. Другото е само един сноп кабели с няколко релета..Виж в нета, има снимки и на двата вида..
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 август 2017 - 13:16

Ако става на Зафира B и на Астра H, би трябвало да стане с опком и на Вектра C? Има REC.
Мнението беше редактирано от k opel e: 14 август 2017 - 13:17
Отговори

Dtm снимка Dtm 14 август 2017 - 13:42

Късметлия си с REC, a може и всички вектри да го имат, все пак е по-висок клас..Би трябвало да стане, процедурата е същата. Влизаш в REC, после Programming - Program Variant Configuration - тука може да иска кар пас, после Windows Comfort Closing, даваш му Present, програмираш го и готово..Може да видиш дали имаш и още една интересна ''екстра'' Emergency Brake Light, при спиране, ако се включи ABS, стоповете започват да мигат..На астра H go има, за вектра Ц не знам
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 август 2017 - 13:48

Мерси много и ще пробвам.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 август 2017 - 17:47

 k opel e, на 14 август 2017 - 13:48, каза:

Мерси много и ще пробвам.

Като се върна от морето си готов, ако ги има.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 август 2017 - 18:18
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 август 2017 - 18:22

Добре. Пак изкара бира.
Отговори

Жиликов снимка Жиликов 10 март 2021 - 14:05

Здравейте. Аз съм с Астра Н 2007 Z16XER и търся съвет как и дали ще стане при мен.
Надявам се да е заложено програмно, но не знам. Имам наличен софтуер за колата и
ще се радвам на всякаква помощ, как да го направя и какво да променям ако трябва.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 11 март 2021 - 11:04

 Жиликов, на 10 март 2021 - 14:05, каза:

Здравейте. Аз съм с Астра Н 2007 Z16XER и търся съвет как и дали ще стане при мен.
Надявам се да е заложено програмно, но не знам. Имам наличен софтуер за колата и
ще се радвам на всякаква помощ, как да го направя и какво да променям ако трябва.

Чукни в гугъл windows comfort closing astra h и действай, ако не стане търси сервиз с Tech2.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg