Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Датчик за нивото на антифриза - Зафира Б дизел

Гостiinikolov_* 02 декември 2012 - 15:27

Здравейте Колеги,

имам следния проблем с датчика на антифриза. Започна да ми сигнализира, че нивото на антифриза е намаляло, при което проверих и долях около 100-тина грама. Достигнах нужното според указанията ниво в разширителни съд, но всеки път малко след запалване ми сигнализира отново, че нивото е намаляло, а то си стои на максимума.

Ще съм благодарен да споделите възможни решения на проблема.
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 04 декември 2012 - 00:15

Здравей , на зафирата когато има чек контрол целия датчик се състои от 2 компонента да кажем . Единия е част от казанчето : "floating ring" се води . Другото е така наречения сензор в който е включена самата букса . Предполагам принципа на действие е магнитен рид контакт . Както и да е . Тук там по форумите ми се е мяркало ,че подобни проблеми като твоите /сигурен си, че няма теч отнякъде/ се дължат на мизерии/полипи/болуци които възпрепядстват нормалната работа на датчика особено когато е по студено . Та препоръката на първо време преди да сменяш сензор и казанче е да свалиш казанчето да го промиеш/измиеш хубаво ,също така да извадиш от него сензора и него да го измиеш . Виж доколкото можеш дали се движи свободно пръстена вътре . Ами това като за начало преди да почнеш смените . Успех и поздрави. Малко отклонение какво ми се беше случило на астрата от профила преди доста годинки - там ми излизаше също надпис за ниво на антифриза . Един "майстор" ми наля някакъв супер според него антифриз , абе най най прехвален...да не говорим ,че и скъп . Както и да е , след месец надписа на чека не изгасваше а нивото си беше ОК . Какво ми беше изумлението когато се оказа, че прехваления антифриз беше буквално разял подплавъка и той не можеше да се издигне ..... Добре, че нямаше други поразии . Та варианти всякакви .....
Мнението беше редактирано от c20neCaravan: 04 декември 2012 - 00:19
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 27 март 2016 - 21:43

Здравейте.Малко стара тема, но за мен е интересна.Да питам, някой може ли да ми помогне, тоя пръстен който се движи и отчита нивото, дали мога да го извадя от моето казанче и да го монтирам на друго, което има датчик но липсва поплавъка.Става въпрос за Вектра Б, моето се счупи и намерих друго, което има датчик но му липсва поплавъка.Някой пробвал ли е, дали ще стане.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg