Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - климатроник, прави някакви номера

Дончев снимка Дончев 17 април 2013 - 13:03

от скоро имам проблем с климатроника сутрин като е студена колата и не е много загряла на вентилатор си духа топло и студено а като загрее става много странно ако искам да духа само студено или само топло не може остава на някакво средно положение иначе като пусна климатроника да охлажда започва да духа студено но като дам гас на колата отново започва да духа топло.Ако някой е имал такъв проблем да каже от какво е или дайте идея на компютър ли да ходя или на ел техник.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 17 април 2013 - 14:18

Каква е температурата отвън и каква си задал на климатроника. Температурните датчици отчитат какво да духа топло/студено
Отговори

Дончев снимка Дончев 17 април 2013 - 19:40

 kibo_tom3111, на 17 април 2013 - 14:18, каза:

Каква е температурата отвън и каква си задал на климатроника. Температурните датчици отчитат какво да духа топло/студено

става въпрос за днес още нещо това го прави и на вентилатор и на климатик първоначалното пускане при загряла кола и настройка на студено почва с топло да духа след 30 секунди започва да истива и духа студено е каквото е отвън времето пускам климатика и драстично става студено но това е когато колата е в покой на място като тръгна и и дам гас започва да духа горещо независимо дали е на климатик или на вентилатор като я освободя от скорост и започва пак да духа хладно това е помогнете къде да я карам на компютър ли или на еладжия.
Отговори

Дончев снимка Дончев 20 април 2013 - 15:24

Днес ходих на компютър и излезе че е моторчето на клапите пробваха се да изтрият грешката но не стана а преди да отида колата не ми беше направила номера,но майсторчетата ме посъветваха да отида за всеки случай да ми преледат климатика отидох оказа се че фреона е 470г.и ми направиха профилактика филтрираха маслото и ми доляха 250г. като майстора ми каза че не е проблем стига да не е по малко от 300г.До тогава все още не ми беше направила номера с топлия въздух после я покарах и маистора беше при мен всичко си беше на ред.След 2 часа престой на колата ми се наложи пак да карам колата е ето пак старите номера.Та въпроса ми е някой може ли да ми каже къде точно се намира това моторче за клапите и лесно ли се стига до него.Благодаря предварително на всички помогнали.
Отговори

Дончев снимка Дончев 21 април 2013 - 12:47

Ето това ли е моторчето
http://dox.bg/files/dw?a=552478a09f
http://dox.bg/files/dw?a=4117d4fabb
http://dox.bg/files/dw?a=e43c7e40f4
дано съм качил правилно снимките лесно се стига до него като се извади жабката и един въздуховад свалих го пробвах го работи и това моторче отваря и затваря клапата студен топъл въздух.Но днес колата не ми направи номера с топлия въздух.Има ли нещо друго което маже да причинява вкарването на топъл въздух в купето след като е настроено да духа студено.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 април 2013 - 21:08

Отпред в моторния отсек,на маркучите за парното има един клапан който трябва да спре потока на охл. течност към радиаторчето на парното на студено.Освен това се прави някаква синхронизация на климатроника,става с едновременно натискане и задържане за няколко сек. на бутоните "AUTO" и "OFF" когато колата е на контакт.
Отговори

Дончев снимка Дончев 25 април 2013 - 21:19

Благодаря за тази информация , ама май ще се окаже че проблема ми е бил в блока за управления на климатроника и то по точно във сензора за температурата който беше направо запушен с прах и от там не подава точна информация и става грешката.Почистих окото което се намира в блока за управление на климатроника и вече 3-дни няма проблем дано да е това ама и грешката успя да се изчисти на като я закачих на компютър.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 25 април 2013 - 22:33

Не ми стана ясно за каква синхронизация става дума.Може ли по обстойно да обясниш кое как се задържа и защо е нужно.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 април 2013 - 18:49

 vladkin1980, на 25 април 2013 - 22:33, каза:

Не ми стана ясно за каква синхронизация става дума.Може ли по обстойно да обясниш кое как се задържа и защо е нужно.

Ами да ти кажа честно,и аз не зная точно за каква синхронизация става въпрос.Това за синхронизацията го прочетох тук и не съм се задълбочавал.
http://www.vectra-cl...p?f=20&t=157256
Не съм сигурен дали това беше темата,но това е форума.
Абе доколкото си спомням се синхронизира положението на клапите.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 26 април 2013 - 18:53
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg