Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Сервиз за тенекеджийски и бояджийски услуги и ходова част

astranom снимка astranom 05 август 2013 - 15:52

Здравейте колеги, не можах да се порадвам на вървежа след сменена гарнитура и един голф ми префасонира задницата... много... Та сега си предявявам претенцията по каското при Булстрад и трябва да избера - дали да посоча сервиз, в който да я ремонтират цялостно, или да получа обезщетение по оценка и да се оправям с познати майстори.

Колата е смачкана отзад вдясно, има за кърпене по ламарините на купето, задния калник е смачкан и е притиснал задната врата - вкарал я е под предната врата. За рогове не знам какво е положението, и дали е посукана, искам да я проверят на дозер. Като се има предвид това, като да е по-добре да е в по-голям сервиз със съответното оборудване, но дали не ги претупват там колите, особено по каско - сега е много натоварен сезон за тях?

В допълнение, бихте ли ми препоръчали сервиз - ако някой знае, който работи с Булстрад. Посочиха ми Ник Ауто 09, Ветек, Автохолд, Сикенс (Анита Д), Техно Колор Груп. Може някъде да бъркам в имената. Имали ли сте случай с някой от тях да работите?

Всяка помощ ще ми е от полза в случая, благодаря и безаварийно (и без-инцидентно!!!).
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 05 август 2013 - 17:53

На твое място бих избирал между Ветек,един от двата Автохолда(на Тинтява или в Овча Купел.Без този в Орландовци) или Деси Т на Ботевградско, т.нар Сикенс.В общи линии като качество ще е едно и също, не за друга, а защото за парите, които им се плащат от Булстрад, не може да се очакват чудеса.Това последното не го казвам в някакъв лош смисъл, а просто части, боя и допълнителни материали ще са с едно не особено високо качество.
Лично аз те съветвам да си избереш Доверен сервиз, а не по фактури или по Експертна оценка, освен ако нямаш близък тенекиджия-бояджия, който да ти я оправи.


Успех.

ПП
...гледам че се чудиш, дали не претупват колите...ами може би има нещо такова, но ако искаш може да ти платят на тебе по фактури и с парите, които ще вземеш, най-вероятно ще ти се наложи ти сам да я претупаш, защото едва ли ще ти стигнат за ремонта, ако нямаш познат майстор.Където и да я закараш просто поговори с приемчика и му кажи на какво държиш.Ако усетиш че говорите на един език, оставяй колата, ако ли не си тръгвай.Винаги можеш да смениш възлагателното писмо за някой друг сервиз.
Мнението беше редактирано от Flash Ray: 05 август 2013 - 17:59
Отговори

немо снимка немо 05 август 2013 - 18:26

Някоя снимка на щетата?
Коя година е колата?
Отговори

astranom снимка astranom 05 август 2013 - 19:54

Благодаря на бързо отзовалите се колеги, ще съм благодарен и за всяко допълнително мнение...

Колата е 2001 г., със снимки не разполагам в момента (знам, че трудно се дават отговори на сляпо и се извинявам).

Имам един допълнителен въпрос: разбрах, че за да се провери колата за изкривявания, се качва на дозер, където се установяват отклоненията и се изправят. Това след цялостния ремонт ли се прави (като се оправят ламарините, окачването, боя) или преди това? И каква е цената на тази манипулация - не можах да намеря актуална информация във форума.

Поздрав!
Мнението беше редактирано от astranom: 05 август 2013 - 20:22
Отговори

Desert_Ant снимка Desert_Ant 10 август 2013 - 00:49

На дозер се качва, за да се разпъне. Общо взето с това се почва. Принципно си има цели системи за разпъване и замерване на геометрия. Колата се качва на стенд, по контролните отвори се слагат датчици и колата се разпъва. Всичко което е от кокпита (т.е. пасажерскат част) както и носещи и силови елементи на по-новите коли се заменя. Повечето такива детайли са от високоякостна стомана и не подлежат на изправяне (т.е. ако се изпрявят в последствие се деформират по-лесно от заложеното)

Вземи една рулетка и замери колата да си имаш на идея за какво става на въпрос, ако е много посукана, шросто си вземи парите от застраховката и си търси нова. При тия цени на колите, тежки тенекеджийски ремонти (ако са направени качественно) си заслужават или за много скъпа кола или за някое ретро.


П.с. Погледни от долу под колата, имаш два рога, на които се държи задния мост. Виж дали са покривени, ако са мръднали... търси другакола, освен ако ти е много на сърце. Във втория случай търси някой читав тенекеджия,а не я води в сервиз. В доверен сервиз ще получиш една кофа кит и то на боди :) не, че не могат, ама за тия пари от застраховките - толкоз.
Отговори

kabby снимка kabby 14 август 2013 - 13:57

С малко закъснение ....
Колега, аз също съм на мнение, че в доверен сервиз само ще замажат нещата.
При положение, че имаш избор - отиваш в избран от теб и после им даваш фактурата. Важното е само да предупредиш в сервиза, че ще искаш фактура веднага щом се разберете за цената - да няма после хър мър.
Ако решиш да я правиш мога да ти препоръчам сервиз, а съм сигурен че поне 1 или 2 от форума също могат да ти кажат места, където се работи добре. За не излезе като реклама - пиши едно ЛС и ще ти дам инфо.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg