Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Пукане при каране на ГАЗ

troul снимка troul 09 декември 2005 - 17:01

Колеги, имам следните 2(3) проблема:
1. Преди 2 месеца си сложих АГУ и понякога когато я карам на газ се чува енократно силно пукане отпред в дясно ( в близост до казанчето за охладителната течност).
Майсторите, който ми сложиха АГУ, казаха че е от токовете.

2. Когато карам на газ и натисна съединителя, за да спра колата ми гасне. Много е неприятно особено за градско каране.
На бензин нямам тези проблеми.

Имам и още един проблем, но незнам дали тук му е мястото ...
Губи ми се охладителна течност и то доста ( повече от литър), колкото и да долея изчезва много бързо, дори да не съм караял колата.
Оглеждам да не тече, когато съм е спрял или колата е стояла по-дълго на едно място. Не се вижда да е текло. Не загрява. Постояно следя маслото и то си е наред (в границите си е и не е тръгнало да се пресича ...).
Отговори

bugatti снимка bugatti 09 декември 2005 - 17:12

Отпред след филтъра(от филтъра към двигателя) имаш един фланец на който е закрепена плочката на газта в която влизат 2 маркуча от испарител... та на този фланец има една уплътнителна гума под която има много дупки една до друга... ако виждаш тези дупки просто премести уплатнението над тях така че да не ги виждаш и проблема е решен :kinggrin:
Отговори

Иво снимка Иво 09 декември 2005 - 20:47

Ами по 1. Правилно са ти казали, че е от токовете. Смени си кабелите и свещите и ще се оправи.

2. Само като натиснеш съединителя ли гасне? Или имаш предвид, че не може да работи на празен ход по инерция? Ако е така вероятно смуче въздух от някъде

А за проблема с водата - възможно е да тече от някъде и да не си видял - водна помпа, радиатор, съединение. Това е най-добрия вариант и най-вероятен ако водата се губи даже да не караш. Иначе - гарнитура на главата. Поглеждал ли си дали през ауспуха не излиза прекалено много пара?
Отговори

bugatti снимка bugatti 09 декември 2005 - 21:03

troul, на Dec 9 2005, 06:01 PM, каза:

Колеги, имам следните 2(3) проблема:
1. Преди 2 месеца си сложих АГУ и понякога когато я карам на газ се чува енократно силно пукане отпред в дясно ( в близост до казанчето за охладителната течност).
Майсторите, който ми сложиха АГУ, казаха че е от токовете.

2. Когато карам на газ и натисна съединителя, за да спра колата ми гасне. Много е неприятно особено за градско каране.
На бензин нямам тези проблеми.

Имам и още един проблем, но незнам дали тук му е мястото ...
Губи ми се охладителна течност и то доста ( повече от литър), колкото и да долея изчезва много бързо, дори да не съм караял колата.
Оглеждам да не тече, когато съм е спрял или колата е стояла по-дълго на едно място. Не се вижда да е текло. Не загрява. Постояно следя маслото и то си е наред (в границите си е и не е тръгнало да се пресича ...).
<{POST_SNAPBACK}>

Колега когато имаш повече въпроси бъди любезен да си ги постваш надолу а не да си редактираш първия въпрос, защото исказвания като моето вече изглеждат глупави и не по темата докато преди това са ти свършили работа, а също така ако някой търси нещо из форума може да му свърши работа :beer: :flag:
Отговори

troul снимка troul 09 декември 2005 - 23:20

1. Свещите са ми нови. Имате ли представа в какви граници варират цените на кабелите, защото наистина не са добре.

2. Колата на свободна си работи нормално, но наистина като я карам по инерция /не винаги/ и гасне, но на бензин го нямам този проблем.

Bugatti, неможах да разбера по какъв повод беше второто ти съобщение?
Моля, поясни!
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 09 декември 2005 - 23:45

troul, на Dec 9 2005, 11:20 PM, каза:

1. Свещите са ми нови. Имате ли представа в какви граници варират цените на кабелите,  защото наистина не са добре.

2. Колата на свободна си работи нормално,  но наистина като я карам по инерция /не винаги/ и гасне,  но на бензин го нямам този проблем.

Bugatti, неможах да разбера по какъв повод беше второто ти съобщение?
Моля, поясни!
<{POST_SNAPBACK}>




значе за гасненето .... ваздъшния филтар взима ваздух от пред от решетката <поне при мен е така за Калибрата не се сещам > за да може при по висока скорост да влиза ваздух под налягане. Та една кола като се модефицира на газ не трябва да влиза директно ваздух отпред защото се получава този нежелан момент който е при теб. По вазможност да взима ваздух от страни това е при всички моноинжекциони и инжекциони самия маистор дето ти я слагал трябва да го е направи това И аз слагам с дядото газови уредби и така го правим ......

За гарменето щом са ти нови свещите иставят кабелите ...Та отиващ на нялое много тамно място отваряш капакаи гледаш прехварлят ли искри между металните лоли ...ама да питаш мен аз моире сам ги махнал защото ставаше цветомузика там и направо се родих спестих си 80 лв....
Отговори

troul снимка troul 10 декември 2005 - 18:38

zorkovp, на Dec 9 2005, 11:45 PM, каза:

troul, на Dec 9 2005, 11:20 PM, каза:

1. Свещите са ми нови. Имате ли представа в какви граници варират цените на кабелите,  защото наистина не са добре.

2. Колата на свободна си работи нормално,  но наистина като я карам по инерция /не винаги/ и гасне,  но на бензин го нямам този проблем.

Bugatti, неможах да разбера по какъв повод беше второто ти съобщение?
Моля, поясни!
<{POST_SNAPBACK}>




значе за гасненето .... ваздъшния филтар взима ваздух от пред от решетката <поне при мен е така за Калибрата не се сещам > за да може при по висока скорост да влиза ваздух под налягане. Та една кола като се модефицира на газ не трябва да влиза директно ваздух отпред защото се получава този нежелан момент който е при теб. По вазможност да взима ваздух от страни това е при всички моноинжекциони и инжекциони самия маистор дето ти я слагал трябва да го е направи това И аз слагам с дядото газови уредби и така го правим ......

За гарменето щом са ти нови свещите иставят кабелите ...Та отиващ на нялое много тамно място отваряш капакаи гледаш прехварлят ли искри между металните лоли ...ама да питаш мен аз моире сам ги махнал защото ставаше цветомузика там и направо се родих спестих си 80 лв....
<{POST_SNAPBACK}>



Намерих от къде изтича охладителната течност!
На радиатора отгоре, където влиза големия маркуч има пластмаса, която се беше пукнала.
Залепихами я срещу 20 лв.
Ама май се оказа, че има дупчица и на самия радиатор, но не се знае със сигурност дали тече от там.
Някои да не знае, къде могат да я запоят /заварят/ в София и колко ще ми струва преблизително.

Наистина има някакъв проблем с кабелите, защото се чува някакво "цъкане" от към свещите.

Zarkovq, как си ги махнал тези лули, за да пробвам да ги махна и да видя какъв ще е ефекта?
Ако се наложи да сменя кабелите мога ли да сменя само един или трябва да ги сменя и четирте?
Отговори

Иво снимка Иво 11 декември 2005 - 19:26

Ако ще сменяш кабели по-добре ги смени всички заедно. Продават и по 1бр., но просто са ти остарели кабелите и по-добре ги смени!
Отговори

Batzoro снимка Batzoro 12 декември 2005 - 11:49

Лепенето няма да изкара много.
Ориентирай се към нов радиатор. :(
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg