Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Смяна на турбо

bgstan снимка bgstan 20 март 2012 - 09:26

След дълго четене във форума стигнах до заключение ,че ще сменям турбото. Намерих и поръчах от Ебай и скоро идва. Въпроса ми е дали ще мога да си го сменя сам. Става въпрос за X17DTL Астра G 99godina .Трудно ли е ? Чалъми ако има. Много ще съм благодарен ако има повечко мнения и решения на проблема. Мога да ползвам канал .Въпреки че не пишете много в мойте теми намирам много работи и сте ми доста полезни.

Благодая предварително
Отговори

boichev снимка boichev 20 март 2012 - 11:08

Колега турбото ново ли го поръча, или е 2ра ръка? Ако е 2ра ръка има вероятност да има луфт, и да се налага рециклиране. :icon_razz2:
Отговори

bgstan снимка bgstan 20 март 2012 - 13:18

Втора ръка. Ама мисля директно да го слагам. Въпроса е дали ще мога. И как се слага сложно ли е ??
Отговори

vladik снимка vladik 26 март 2012 - 17:52

колега защо реши да го сменяш ?
Отговори

bgstan снимка bgstan 05 април 2012 - 11:12

Ами като видях че интеркулера ми е пълен с масло и така реших. Дано новото да е читаво и да успея да го сменя. Не че получих отговор как.
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 05 април 2012 - 18:45

ако имаш подходяштите инстроменти не е проблем но кулера може да е пълен с масло и от други работи :smile3560:
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 08 април 2012 - 14:44

 ОПЕЛ ФЕН, на 05 април 2012 - 18:45, каза:

ако имаш подходяштите инстроменти не е проблем но кулера може да е пълен с масло и от други работи :smile3560:

Важното е да има пазаруване от Ебаи :mhihi:

П.П. Колегата ,що не накара някои да ти огледа турбината ,преди да се хвърляш да пазаруваш.Хубаво ,че се грижиш за колата но някак не ми се струва правилно тая гимнастика.
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 09 април 2012 - 21:08

На доста гадно място е ,според мен ако не си монтьор не се захващай.
Отговори

bgstan снимка bgstan 18 април 2012 - 15:24

Турбото е сменено и сега от аспуха планински въздух. Минах 500км с това турбо и има огромна разлика ( в разхода не мога да кажа защото няма пара за пълен резервоар) . Само да вметна ,че от Ебай каквото и да съм купил е коректно описано за разлика от нещата от Бг. Надявам се скоро да има бърза доставка от англия и салам да си поръчвам от там.
Отговори

boichev снимка boichev 18 април 2012 - 15:51

 bgstan, на 18 април 2012 - 15:24, каза:

Турбото е сменено и сега от аспуха планински въздух.

Само това не го разбрах, върви ли колата, пуши ли какво? :icon_razz2:
Отговори

bgstan снимка bgstan 18 април 2012 - 16:00

 boichev, на 18 април 2012 - 15:51, каза:

Само това не го разбрах, върви ли колата, пуши ли какво? :icon_razz2:


Няма грам пушек. Дори при форсиране .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg