Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Opel Insignia v6 2.8T 260hp

ssangelov91 снимка ssangelov91 19 септември 2019 - 14:35

Здравейте,

Преди няколко дни се сдобих с Insignia с безиновият мотор 2.8T , колата е доста запазена и върви доста прилично. За съжаление излязоха няколко проблема ,които са пренебрежими за момента освен един които е доста притеснителен.

Проблеми:
1.Coolat level low - в казанчето има достатъчно охладителна течност , но лампата светва по не ясна причина за няколко секунди
2.Oil pressure too low - това се случва при движение на колата без значение,дори и да не е напълно студен двигателя, светва за секунда и след това се маха.От сервиз ми казаха ,че най вероятно е датчик ,който трябва да се смени
3.Afl lamp - тази лампа светна само веднъж, като фарове имах .Случи се веднъж и след нова запалване на колата проблема го нямаше вече.

Притеснителен проблем:
4.При запалването на колата на студено се получава трептене и колата вдига до към 2000 обората. Това се случва за няколко секунди и след това оборотите падат до към 1300 и след няколко секунди още падат на нормалните 800-900. В сервиза ми казаха ,че при студен двигател се записва грешка, заради разминаване на валовете и това е поради разтеглена верига.

Ако това е вярно някой сменял ли е верига и дали може да ми препоръчате сервиз, където да направят смяната качествено и да не е безбожно скъпо.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 19 септември 2019 - 15:22

Проблема с налягането на маслото хич не е за пренебрегване... Най малкото трябва да се измери действителното налягане, за не търсиш после мотор втора употреба.
Веригата - щом дава разминаване между колянов и разпределителни валове - потърси сервиз Студио Х(във форма им има контактите) , но за кога ще могат да я вкарат в бокса
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 септември 2019 - 16:12

За Oil pressure ще е хубаво една промивка да направиш на маслената система.

Съотношение масло-нафта 1:2 най-много , ако е нужно и два пъти го направи като всеки път сменяш филтъра и оставяш да поработи по 10-15 минути на загрял двигател на обороти.. Тоест ако го правиш два пъти, вземаш 3 филтъра. Не се доверявай на всякакви там почистващи добавки на база химия - не се знае какво може да стане.

Но първо мерене на истинското налягане на маслото , както са ти казали горе. По-малко от 2 бара пада ли, значи има нещо.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 септември 2019 - 16:20
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 19 септември 2019 - 17:39

 Д-и-м-о-в, на 19 септември 2019 - 16:12, каза:

За Oil pressure ще е хубаво една промивка да направиш на маслената система.

Съотношение масло-нафта 1:2 най-много , ако е нужно и два пъти го направи като всеки път сменяш филтъра и оставяш да поработи по 10-15 минути на загрял двигател на обороти.. Тоест ако го правиш два пъти, вземаш 3 филтъра. Не се доверявай на всякакви там почистващи добавки на база химия - не се знае какво може да стане.

Но първо мерене на истинското налягане на маслото , както са ти казали горе. По-малко от 2 бара пада ли, значи има нещо.

За уточнение само маслото в нафтата двутактово или смазочно?
Отговори

ssangelov91 снимка ssangelov91 20 септември 2019 - 08:42

 Hotblooded, на 19 септември 2019 - 15:22, каза:

Проблема с налягането на маслото хич не е за пренебрегване... Най малкото трябва да се измери действителното налягане, за не търсиш после мотор втора употреба.
Веригата - щом дава разминаване между колянов и разпределителни валове - потърси сервиз Студио Х(във форма им има контактите) , но за кога ще могат да я вкарат в бокса



Точно от Студио X ми казаха , че веригата е за смяна , но цената е доста височка според мен между 2500-2700 лв
Отговори

sathv снимка sathv 20 септември 2019 - 09:03

Цената е идеална за тази процедура особено ако ремонтния комплект е оригинален.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 20 септември 2019 - 09:17

Колега скочил си в дълбокото, доста проблеми са ти излязли за няколко дни! Преди да я купиш не я ли закара в сервиз за преглед и диагностика! Все пак това е топ модела на марката. Помисли за вариант да я връщаш на продавача от който си я взела поради скритите и недостатъци, освен ако не си бил наясно с тях.
Отговори

ssangelov91 снимка ssangelov91 20 септември 2019 - 09:37

 bobobobi, на 20 септември 2019 - 09:17, каза:

Колега скочил си в дълбокото, доста проблеми са ти излязли за няколко дни! Преди да я купиш не я ли закара в сервиз за преглед и диагностика! Все пак това е топ модела на марката. Помисли за вариант да я връщаш на продавача от който си я взела поради скритите и недостатъци, освен ако не си бил наясно с тях.


Всъщност колата я закарахме в сервиз на BOSCH и я закачихме на компютър и нямаше такива грешки.

След смяна на маслото за сега Oil pressure не е светвал , но проблема с веригата остава..
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 септември 2019 - 10:56

И все пак, премерихте ли налягането на маслото?
Отговори

ssangelov91 снимка ssangelov91 20 септември 2019 - 10:57

 Жоро, на 20 септември 2019 - 10:56, каза:

И все пак, премерихте ли налягането на маслото?



От сервиза казаха ,че няма как да се премери ,защото трябвало да се разглоби половината предница
Отговори

sathv снимка sathv 20 септември 2019 - 11:11

Значи, за да се развие датчика за маслото и на негово място да се завие преходник към манометър изиква разглобяване на половината предница? Не вярвам.
Отговори

ssangelov91 снимка ssangelov91 20 септември 2019 - 12:25

Така ми казаха от Студио X , показа ми го и на схема може би наистина не може. На старите двигатели било много лесно , но на този не ставало лесно ..


Въпроса ми все пак някой може ли да ме насочи към сервиз,в който могат да сменят веригата в София ?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 септември 2019 - 12:32

В студио Х отказаха ли ти?

Ако там не могат не знам къде да те насоча. В оторизиран сервиз ще ти одерат кожата. Не ми се вижда такава философия чак.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 септември 2019 - 12:33
Отговори

ssangelov91 снимка ssangelov91 20 септември 2019 - 12:53

Oфертата за 2500-2700 ми е от там за сменя с оригиналния сет от Опел,за съпоставка смяната в опел би била 2700 лв, идва на същите пари както при Студио X.

В интернет намерих същият сет za 688лв https://www.autodoc.bg/ina/9929535 и пълен сет за 833лв https://www.autodoc.bg/ina/9929536

Някой има ли впечатления за частите от autodoc и по специално за марката INA
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 септември 2019 - 13:14

Не мога да ти кажа за частите как ще са. От тая гледан точка бих разчитал на опита на други хора. 850 лв не са малко пари, както и да го погледнеш. Освен това има и други неща дето ще се сменят покрай тая операция. Гарнитури, дреболии, масло. Под 1200 лв едва ли ще стъпят частите, още толкова е и ремонта. Ако от опел ти предлагат същата цена ходи там.

Аз на скоро сменях на е61 верига с комплект от БМВ. Прави го приятел с отстъпки и всичко пак не бях много надолу. Комплекта от БМВ с отстъпакта беше 1200 лв, като някои хора твърдят че същия на фирмата която го произвежда на ишляме е около 7/800 лв. Дето се вика дадох едни пари отгоре, за да го взема от дилъра, ама не ми се рискуваше.

Покрай тая работа излизат куп дреболии. Болтчета, гарнитурки и така натам. Ако го правиш като хората и те са ти едни пари отгоре.

На практика на тия коли ти си един от пионерите дето ще сменя верига. Сега тепърва им идва времето. След 5 години сигурно ще има доста повече инфо по въпроса.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 септември 2019 - 13:17
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 септември 2019 - 13:42

 dusty rain, на 19 септември 2019 - 17:39, каза:

За уточнение само маслото в нафтата двутактово или смазочно?



Двигателно масло, с каквото си караш колата. Някъде казват че 1:1 смес е достатъчно. Ако събира 5 лира, може да направиш и 3 масло, 2 нафта

Но това ще го направиш когато изясниш дали наистина ти е малко налягането. Защото може датчикът да те подвежда.
Аз също не вярвам датчикът да е на място от което не може да се смени. Това е изключено. Възможно е да е на по-кофти място, но чак пък половина предница..

Гледах такова чистене на мотор, не такъв(само че само нафта наливаха хората), от 2.2 бара, скочи после на 4.5 бара.
Тъй че имаш ли стойности от порядъка на 2 2.5 бара - значи имаш някъде или запушвания или стеснявания на отвори...

Разбира се никой не изключва и проблем с маслената помпа, но това е въпрос на проверка. Идеята е да направиш всичко необходимо, за което не се изискват много усилия, преди да я обвиниш нея.

А щом и веригата се е обадила, това е почти сигурен знак че маслото назад във времето не е сменяно когато трябва, оставяно е пак по някакви си "long life" схеми и е вероятно да си натрупал слуз и гняс по двигателя.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 септември 2019 - 13:56
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 септември 2019 - 14:41

Аз не приветствам такава манипулация на тоя мотор. Няма да постигнеш нещо дето няма да стане с две три бързи смени на масло през няколко хиляди километра. не е като да го правиш на мотор дето може да го смениш за 150 лв. Хубавото масло чисти. Като се сменят веригите тъй или иначе ще се види.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 септември 2019 - 14:42
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 септември 2019 - 16:10

Ако беше видял маздата, нямаше да мислиш че не трябва да се прави. Правили са го на много по-скъпи двигатели и то са слагали САМО нафта. Аз казвам да се слага 1:1 или 3 към 2 литра , за да бъде по-ясно.
Нищо фатално не можеш да му направиш, някой даже слагат директно керосин. Аз говоря за обикновено гориво.

Или ако се притесняваш от това че щял да протече от някъде, то значи той така или иначе го има проблема, просто си почистил гняста. Иначе проблемът си е бил заглушен само.

Затова се прави за кратко време, а не с часове да въртиш такава смес. И по-безопасно е когато е смес с масло.
Химията е също толкова опасна. Но въпросната кола беше буквално задръстена и затова там наливаха директно и само дизелово гориво.

Има и друго, ако беше толкова опасно за "гумени" съединения, то дизеловите коли нямаше да имат ни един здрав маркуч. Все някъде оливаш при смени на филтри и т.н. Но не е така. Не са едно-времешните гуми вече. А и маслото чисти след много хиляди км. За толкова може да станат още повече бели ако наистина има проблем със запушване

Затова му казвам докато не провери налягането наистина, да не го прави. Ако се види че е малко, тогава.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 септември 2019 - 16:15
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 септември 2019 - 16:31

Всеки си има глава на раменете. Аз избягвам да препоръчвам такива радикални действия. Има добавки дето се слагат в старо масло да го разреди преди смяна. Работи мотора на празен ход на място и изливаш. Аз това правя като взема нова кола. Основата е газ. Отпуска сегментите и разрежда маслото да изтече смрадта. От тук натам хубавото масло чисти. Единствената му задача не е да маже само.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 септември 2019 - 16:32
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 септември 2019 - 16:41

 Ne6to Smisleno, на 20 септември 2019 - 16:31, каза:

Всеки си има глава на раменете. Аз избягвам да препоръчвам такива радикални действия. Има добавки дето се слагат в старо масло да го разреди преди смяна. Работи мотора на празен ход на място и изливаш. Аз това правя като взема нова кола. Основата е газ. Отпуска сегментите и разрежда маслото да изтече смрадта. От тук натам хубавото масло чисти. Единствената му задача не е да маже само.


Основата му е газ, сам го казваш. Има се предвид газ за горене както го наричат - това си е керосин. Затова няма проблем да е дизел, защото това си е едно и също , просто едното е много по-силно. Аз не вярвам неговия двигател да има нужда чак от това, но никога не знаеш. Затова и го казвам след проверка с манометър. Там се вижда каквото трябва.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 септември 2019 - 16:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg