Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

C16NZ не пали като е топла

TOXICz снимка TOXICz 25 май 2007 - 08:14

Пичове кажете ако някои може да се сети за какво става въпрос.
Сутрин си пали и няма никакви проблеми но като загрее и краи.Върти като латерна стартера ток има да те отрепе и неще.Наи интересното е че колкото и да е опитвам да запаля не мерише на бензин което ме навежда на мисълта че не вкарва бензин.Помпата иначе си работи.Има ли някаква джаджа по моноинжекцията дето да спира бензина и като згрее да прави някои дефект.???? моля помогнете че ми писна след всяко гасене да седим по 1 час в колата и да и се моля.Ще взема да я блъсна пак в някои стълб че да ми мине яда.
Отговори

Spaidy снимка Spaidy 25 май 2007 - 08:35

Колега на един приятел Реното (clio) му правеше същите проблеми как загрее и край спира, а хем ток да те утрепа, хем бензин да те удави и не намираше решение на тоя проблем докато не отиде в някакъв сервиз и не му смениха бензиновата попма. Неговата помпа се чуваше като дадеш на контакт как качва бензин ама до там... просто неискаше да пали докато не смени помпата. Моя съвет е отиди в някой сервиз и се посъветвай с хората.
Отговори

Swing снимка Swing 25 май 2007 - 11:54

Имах като твоя проблем със същия двигател и причината беше повреден комутатор. Иначе, ако се съмняваш в дюзата, свали пластмасовата кутия над нея и ще видиш дали пръска, докато въртиш на стартер.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 25 май 2007 - 19:23

Комутатора е. Често срещано при С16НЗ :flag:
Отговори

John снимка John 26 май 2007 - 08:04

Ослушай се за характерния шум от бензиновата помпа при даване на контакт. Провери дали стига бензин до ижекционното устройство. Също при включен контакт като извадиш и сложиш обратно релето на бензиновата помпа трябва да се чува характерно прещракване. Възможно е да е и от температурния датчик - да изпраща грешни данни за температурата на двигателя. Той поне е евтин. Мисля, че ако е от комутатора няма изобщо да пали. А и той струва към 50-60 лв. Все пак отвори делкото да позачистиш контактите и самия комутатор.
Отговори

tigarat снимка tigarat 27 май 2007 - 11:28

аз също мисля, че е от комутатора, мойта като е студена нямаше проблем, но като загрее гасне....... изстива и пак няма проблем, докато не смених комутатора..........
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:20
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 май 2007 - 13:21

Според мен също комутатор, това си е често срещано явление при Ц16НЗ
Отговори

TOXICz снимка TOXICz 27 май 2007 - 16:26

ако е комутатора ще пали ли при теглене защото един приател ме дръпна и колата запали ???
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 28 май 2007 - 09:47

Ами при доста хора с твоя двигател с дефектни комутатори точно така прави - при теглене запалва :20ashley_results: Все пак не е зле да се провери за някоя лоша връзка и да се пръсне с контактен спрей.

И остави срещите със стълба :naughtynono:
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 20:20
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 28 май 2007 - 19:11

Колега, карах същия двигател като твоя на Кадета и мога да ти кажа, че не е от комутатора. Ако е от него, няма да можеш изобщо да запалиш. Аз съм го сменял с нов и знам от опит, че нямаше палене- и на дърпане, и по надолнище. А ти палиш на студен двигател, така че не е от него. От бензиновата помпа също не е- сменял съм я и нея- тя лесно се проверява дали подава достатъчно бензин- просто измъкваш маркуча към инжекцията, мушкаш го в прозрачно шише, и гледаш дебита на бензина. Ако е от помпата, няма да пали и на студен двигател. Тя или работи, или не. Така че проблема тлябва да го търсиш на друго място. Успех!
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 29 май 2007 - 11:44

 tigarat, на May 27 2007, 12:28 PM, каза:

аз също мисля, че е от комутатора, мойта като е студена нямаше проблем, но като загрее гасне....... изстива и пак няма проблем, докато не смених комутатора..........


и при мен го направи - след почистване на контактите на комутатора вече 4 месеца не го е правила
скоро направи друг номер ама това беше стартер - като загрее и спира да пали
Отговори

TOXICz снимка TOXICz 30 май 2007 - 08:03

Пичове някои знае ли дали C16NZ има датчик на коляновия вал.Щото ми казаха че е от него ??????
Отговори

Гостivo_piff_* 30 май 2007 - 09:50

Колега, според мен не датчик, а комутатор. Моя двигател е същия и имах този проблем и като смених комутатора се оправи!
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 30 май 2007 - 10:04

това че не дърппане пали може да ме наведе само на една мисъл :
слаб акумулатор (или проблемен стартер) + отиващ си комутатор (или кофти връзки към него) :
т.е. когато въртиш на стартер пада на напрежение ти е доста голям и то не стига да зацепи комутатора
направи си един експеримент : като ти направи магарията върти на стартер и в същото време мери колко волта имаш на акумулатора...
Отговори

TOXICz снимка TOXICz 09 юни 2007 - 20:13

Оправих я оказа се комутатора :( Много странно защото на всички майтори имбеше чудно как така не пали само като е топла.Както и да е мерси за помоща и правилната насока :) ОПЕЛ клуб Roolllsssss :)
Отговори

Влад снимка Влад 11 декември 2013 - 14:41

Здравейте колеги,

От няколко месеца търся из форуми и интернет решение на моя проблем, но без резултат. Автомобилът е Опел Астра ф 1.4 SI двигател C14SE. Колата има газова уредба пълна инжекция. Проблемът който се явява е следния: Пали на студено без проблем , при каране на 3, 4 и 5 скорост при отпускане на педала на газта оборотите падат под 500, таблото светва като коледна елха и колата гасне, същият проблем се явява и когато изключа от скорост.Карана е няколко пъти на диагностика нищо не се откри като проблем, на самодигностика също не отчита грешки. Проблемът се явява както на газ така и на бензин. След обиколка на сервизи и четене на различни теми смених следните елементи : стъпков мотор , ЕКУ, ТПС датчик, Датчик за температурата на водата,импулсен датчик на колянов вал, кабели, свещи,бензинов филтър, помпата е проверена качва достатъчно гориво, сменени са всички вакуми по двигателя както и са проверени и всички кабелни връзки, но проблемът си остана. Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е разрешил?
Мнението беше редактирано от Влад: 11 декември 2013 - 14:41
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 11 декември 2013 - 17:09

Бая неща са проверени. Проблема само на студен мотор ли се проявява ? Ако да то тогава ламбда сондата я изключваме като виновник. VSS датчика проверяван ли е (Vehicle Speed Sensor) ? С друго ЕКУ пробвано ли е ? Проблема като "забиване" ли се появява ?
Мнението беше редактирано от javor_bg: 11 декември 2013 - 17:10
Отговори

Влад снимка Влад 11 декември 2013 - 19:43

Проблемът го има и на студен и на топъл двигател. Този VSS датчик не съм го проверявал, а той къде се намира? Ламбда сондата също е сменена . Пробвана е с още два броя ЕКУ същата работа. Проблема не е като забиване, просто светва чека и угасва.
Мнението беше редактирано от Влад: 11 декември 2013 - 19:44
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 11 декември 2013 - 20:05

Леле, големи приключения. Намира се на скоростната кутия. Трябва да има една букса с 2 кабела.
Отговори

Влад снимка Влад 11 декември 2013 - 20:12

Утре ще го проверя и ще пиша какво се е случило. Мерси за инфото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg