Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

свети ми ABS

tihomir_rs снимка tihomir_rs 23 февруари 2009 - 11:28

здравейте колеги,
от известно време ми свети лампата на ABS-са.
Проверих си течността в казанчето-ок е,АБС-са ми работи всичко е ок-само ме притеснява че свети лампата и това много ме дразни щом погледна таблото.От време на време изгася за кратко време и пак светва.
Какъв може да е проблема за това и къде да го търся?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 февруари 2009 - 11:32

 tihomir_rs, на 23 Feb 2009, 11:28 AM, каза:

здравейте колеги,
от известно време ми свети лампата на ABS-са.
Проверих си течността в казанчето-ок е,АБС-са ми работи всичко е ок-само ме притеснява че свети лампата и това много ме дразни щом погледна таблото.От време на време изгася за кратко време и пак светва.
Какъв може да е проблема за това и къде да го търся?



Една бърза диагностика като ти свети лампата ще те насочи най-бързо към проблема.Най-вероятно става въпрос за някой датчик,който е тръгнал,лоша връзка.
Отговори

Jelev снимка Jelev 23 февруари 2009 - 21:06

Незнам за твойта астра ама при мене светва АБС-а като пребоксувам и загасва като изгася двигателя, после като запаля вече не свети докато не пробуксувам отново......зимата редовно ми свети щото се случва неволно гумите да забуксуват и така разбирам че са забуксували, иначе когато я напъна яко да боксува- не светва.....
Мнението беше редактирано от Jelev: 23 февруари 2009 - 21:08
Отговори

likov снимка likov 23 февруари 2009 - 21:42

мене пък ми свети от сумати и време и си немам ABS и немога го опраа . тука по сервизите в Младост ми разпраат ,че немали софтуер за моя ABS защото бил един от първите дето били слагани .
Отговори

Jelev снимка Jelev 23 февруари 2009 - 22:34

 likov, на 23 Feb 2009, 09:42 PM, каза:

мене пък ми свети от сумати и време и си немам ABS и немога го опраа . тука по сервизите в Младост ми разпраат ,че немали софтуер за моя ABS защото бил един от първите дето били слагани .

Само не ми казвай че си ходил във VIP сервиза, тия са много некадърни и винаги когато съм ходил не ме посрещат с мисалта че аз ще им дам пари а си мислят че искам да им ги взема..... по темата, да не е от някои датчик проблема, проверявал ли си..?
на мен едни майстор колега ми каза да внимавам много като някои монтиор ми деиства по колата, защото датчиците на ABS се сваляли много бързо и лесно и някои да не ме ушушка
Отговори

dionisi снимка dionisi 23 февруари 2009 - 22:35

Колега направи си диагностика по метода с "кламера" дай накъсно крачета А и К и брой мигванията на крушката на АБС-а /след като дадеш на контакт/ и после кажи какъв код ти е изкарало.
Отговори

Jelev снимка Jelev 23 февруари 2009 - 22:40

 dionisi, на 23 Feb 2009, 10:35 PM, каза:

Колега направи си диагностика по метода с "кламера" дай накъсно крачета А и К и брой мигванията на крушката на АБС-а /след като дадеш на контакт/ и после кажи какъв код ти е изкарало.

Само да уточня, не мига ABS-а, а Check Engine
Отговори

oci снимка oci 23 февруари 2009 - 22:56

 Jelev, на 23 Feb 2009, 10:40 PM, каза:

Само да уточня, не мига ABS-а, а Check Engine


Аз пък да уточня че си мига точно аbs-а! Check Engine мига за съвсем друго нещо. АBS-a си има отделно ECU и в него си се отчитат неговите грешки! Затова и се окъсяват други крачета, а не тези който се окъсяват, когато се четат грешките на двигателното ECU.
Отговори

Jelev снимка Jelev 23 февруари 2009 - 23:01

 oci, на 23 Feb 2009, 10:56 PM, каза:

Аз пък да уточня че си мига точно аbs-а! Check Engine мига за съвсем друго нещо. АBS-a си има отделно ECU и в него си се отчитат неговите грешки! Затова и се окъсяват други крачета, а не тези който се окъсяват, когато се четат грешките на двигателното ECU.

да, благодаря за уточнението и се извинявам че се изказах неподготвен, не съм знаел че има ECU отделно за ABS
Отговори

dionisi снимка dionisi 24 февруари 2009 - 05:43

ето ти и кодовете с грешките за АБС-а, въпреки че мисля че ги имаше и някъде във форума
Anti-Lock Braking System ECU

16 Left-front solenoid
17 Right-front solenoid
18 Rear solenoids
19 Solenoids relay circuits
25 Faulty sensor toothed ring
35 Pump relay circuits (hydraulic modulator)
37 Stop lamp switch (brake pedal switch)
39/44 Left front RPM sensor (air gap between sensor and toothed ring, & sensor operation)
41/45 Left front RPM sensor (resistance & connections)
42/46 Right front RPM sensor (air gap between sensor and toothed ring, & sensor operation)
43/47 Right front RPM sensor (resistance & connections)
48 System voltage wrong (alternator or battery)
55 Faulty ECU
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 24 февруари 2009 - 11:52

 dionisi, на 24 Feb 2009, 05:43 AM, каза:

ето ти и кодовете с грешките за АБС-а, въпреки че мисля че ги имаше и някъде във форума
Anti-Lock Braking System ECU

16 Left-front solenoid
17 Right-front solenoid
18 Rear solenoids
19 Solenoids relay circuits
25 Faulty sensor toothed ring
35 Pump relay circuits (hydraulic modulator)
37 Stop lamp switch (brake pedal switch)
39/44 Left front RPM sensor (air gap between sensor and toothed ring, & sensor operation)
41/45 Left front RPM sensor (resistance & connections)
42/46 Right front RPM sensor (air gap between sensor and toothed ring, & sensor operation)
43/47 Right front RPM sensor (resistance & connections)
48 System voltage wrong (alternator or battery)
55 Faulty ECU


мерси за инфото
Отговори

Николай Живков снимка Николай Живков 27 февруари 2009 - 10:52

 tihomir_rs, на 24 Feb 2009, 11:52 AM, каза:

мерси за инфото



здравейте колеги, още съм нов във форума, бихте ли ми казали къде се изписват описаните грешки

предварително Благодаря
Отговори

Марто снимка Марто 27 февруари 2009 - 15:42

 Николай Живков, на 27 Feb 2009, 10:52 AM, каза:

здравейте колеги, още съм нов във форума, бихте ли ми казали къде се изписват описаните грешки

предварително Благодаря


На твойта точно се изписват с подходящо диагностично оборудване само!
Отговори

Гостivozet_* 27 февруари 2009 - 16:49

И на мен ми свети лампата на АBS от време на време. Пали се като има много дупки. Но от какво ли е, не знам. :icon_wink2:

Като бях в Опел , не намериха грешка, явно не я записва. :icon_smile2:
Мнението беше редактирано от ivozet: 27 февруари 2009 - 16:52
Отговори

GeCaTa9909 снимка GeCaTa9909 27 март 2009 - 16:44

Здравейте.Моя проблем е ,че като си карам колата (Вектра Б) еи тъй от нищото светва лапата на АБС-а гледал съм в казанчето има пълно е.Немога да разбера защо така става а най-интересното е ,че след като светне ,след малко изгасва? :sup: :sup: Много се нервя много ме дразни  :love_opel: :2bg:
Отговори

Jelev снимка Jelev 27 март 2009 - 18:16

А пробвал ли си, като светне, АБС-са дали ти работи...?
Отговори

GeCaTa9909 снимка GeCaTa9909 27 март 2009 - 18:43

Не съм пробвал.
Отговори

Гостivozet_* 27 март 2009 - 19:40

Пробвах преди време и като светеше лампата, май не работи ABS, ще екпериментирам пак.

Но наскоро не е светвала. :love_opel:
Отговори

GeCaTa9909 снимка GeCaTa9909 28 март 2009 - 09:32

каква е причината за светването на лампата?????имате ли някаква представа?
Отговори

Zygot снимка Zygot 28 март 2009 - 13:55

Не прочетох темата ,но имах подобен проблем и се оказа ,че на предно дясно колело самия кабел се беше скъсал и отвреме на време прави контакт. Процедуратат по оправянето беше елементарла сваляне на гумата и запояване на кабела след това си баца ОК вече 5месеца.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg