Опел Клуб България: Проблем с разхода на гориво - Опел Астрак К 1.6 CDTI - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

• 4 Страници +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Проблем с разхода на гориво - Опел Астрак К 1.6 CDTI

#61 Потребителят не е активен   BatSancho 

• Прясно излюпен...
  • Група: Нови Потребители

• Автомобил:Opel Astra K Sports tourer
  • Регистриран: 22.03.2021

Публикувано: Вчера, 21:30

Здрасти, benzy! Ами не се приближава, защото 6/100 е от цялото пътуване. Ходих Сф-Плд-Сф. Като беше точно, когаот имаше горяща цистерна на Тракия. Та, отбиха движението и чак доста след Нови хан ни пуснаха на магистралата. Не знам къде се пада точно, но си беше бая километри в колна по един и каране с 50-60. А на магистралата карах тези 145, но до първата отбивка за Пловдив. Което беше около 110-120 км път. Поне толкова мисля. На връщане карах рядко 120, само при изпреварвания, иначе около 100-110. Нямаше отбиване на магистралата и само по нея съм карал. После през Орлов мост,бул. България и до Овча купел, но беше преди час пик и нямаше особено движание. И в крайна сметка -18 литра... Ми май не се доближавам много, да му се невиди!!?? Целия път беше 300 +-15км...
P.S. Колата вече е с обява за продажба, но заради цената мисля, че ще си я държа още дълго време :D.

Мнението беше редактирано от BatSancho: Вчера, 21:33

#62 Потребителят не е активен   benzy 

• Ветеран...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Astra J B16DTL; G Z14XE; F X16SZR
  • Регистриран: 14.11.2006

Публикувано: Вчера, 23:38

ОК, аз още съм готов да се повозим с научни цели на 24ти и да го решим тоя въпрос :)
Предлагам следните маршрути, който подлежат на корекции разбира се.

Вариант 1 около 80 км
София - Вакарел: среща на Джъмбо на Ботевградско, зареждане на ШЕЛа срещу него, около 40 км до Вакарел по Тракия. Мерене по борд. (до тогава трябва да са направили ремонтите и да са пуснали всички платна.)
Вакарел - Нови хан - Елин Пелин и по Подбалканския обратно до Джъмбо и Шел за мерене по борд и дозареждане

или по "сложният" Вариант 2 около 130 км
София - Ихтиман: среща на паркинга на Метро на цариградско, зареждане на ОМВ на излизане или друга бензиностанция и 50 км по Тракия до Ихтиман. Мерене на показания по борд.
Ихтиман - Самоков: 30тина км по път 822, мисля че се води третокласен път, никога не съм го минавал, вероятно не е блестящ, но надявам се е проходим - икономично шофиране. Мерене показания по борд
Самоков - София: покрай яз. Искър, Панчарево, Горубляне до ОМВ това мисля е второкласен път. Мерене по борд и дозареждане.

Мнението беше редактирано от benzy: Вчера, 23:40

Не може да се държиш с колата като с човек - колата се нуждае от любов.
Когато виждаш дървото, в което ще се удариш, това е недозавиване. Ако само го чуваш и усещаш, това е презавиване.
По-бързо, по-бързо, по-бързо, докато възбудата от скоростта надвие страха от смъртта.

Споделете тази тема чрез:

• 4 Страници +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg