Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Светещ чек и грешки 0170 0302 0304 0501

radotrifo снимка radotrifo 27 ноември 2020 - 09:51

Здравейте, от известно време ми свети чека. Колата е с АГУ и друг път се е случвало да светне за малко, но изгасваше. Сега свети постоянно и при теста са педалите дава следните грешки:

0170 неправилен баланс на състава на горивната смес
0302 проблем със запалването на 2-ри цилиндър
0304 проблем със запалването на 4-ти цилиндър
0501 - тази я няма в таблицата и не знам за какво е.

Свалих свещите, те са на 9К км., измерих ги и сякаш нямат проблеми, за всеки случай им размених и местата, но няма промяна в кодовете на грешките.

Посъветваха ме преди да почна диагностики и евентуални ремонти да покарам само на бензин, като заредя хубав. Имал ли е някой такъв проблем и как го е решил и има ли начин грешките да се изчистят без ОП-КОМ, за да видя има ли някакъв ефект от карането на бензин.
Отговори

benzy снимка benzy 27 ноември 2020 - 13:31

Колега
Грешка P0501: Сигналът за скорост на превозното средство не е в обхвата на зададената стойност B-023

Не знам до колко ще помогне ето линкове към сайт с описание на проблема и потенциално решение за всяка от грешките - на английски е, но гугъл вече се научи на добър български и ще помогне доста:

Р0170: https://www.carobdco...im-bank-1.shtml
Р0302 и Р0304: https://www.carobdco...-detected.shtml
Р 0501 https://www.carobdco...rformance.shtml

За "мисфайърите' във 2ри 4ти цилиндър може да не са само свещите проблем...
Доколкото знам не можеш да изтриеш грешката без устройство.
Успех
Отговори

Sim снимка Sim 27 ноември 2020 - 14:36

Още малко четиво: https://www.opelclub...=1
Първо на диагностика, да се видят живи данни. Сменяна ли е скоро бобината, защото изкарват по 70-80к км.
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 11 декември 2020 - 21:44

Малко update по темата. Заредих хубав бензин и покарах колата само на бензин, както ме посъветваха. След около 300 км чека изгасна и започнах пак да си карам на газ, но след още около 300 км пак светна и дава същите грешки. Има ли някой идея дали това означава, че нещо с АГУ-то бъгясва. Иначе върви нормално. Газовата е Ланди Ренцо, монтирана е в Германия още с купуването на колата. Взех я на около 180к, сега е на 270. Аз не съм правил досега нищо по АГУ-то, само съм сменял филтрите. Ако някой знае в София надежден майстор, който разбира от Ланди Ренцо, нека ми препоръча.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 12 декември 2020 - 08:44

Аз такъв Софиянец не познавам!
Проблема ти е в дюзите на Ланди-то.Една дюза струва 120-150 лв.Като гледам трябва да ги смениш и четирите.Ако компютъра е Омегаз, след софтуерна модификация, заменям оригиналните дюзи с Хана или Баракуда!
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 12 декември 2020 - 10:13

Доколкото видях в документите (всичко е на немски и не го разчитам добре) пише Omegas, явно е такава. Как точно става това, което пишеш и къде мога да го направя. И колко би струвало всичко все пак.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 12 декември 2020 - 14:13

Според мен, първо намери газаджия който се занимава с Ланди Ренцо и виж той какво ще каже.Все пак аз по интернет само гадая.
Мога да ти заменя дюзите, но съм от Плевен.
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 12 декември 2020 - 21:27

Да, явно трябва да намеря да ми направят диагностика. Просто ако някой знае за такъв в София и да е надежден, да ми пише.
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 19 декември 2020 - 09:29

В продължение на темата - ходих на диагностика в сервиз Ланди Ренцо на Ботевградско. Дюзите са за смяна и трябва нещо да се ремонтира по изпарителя. Казаха ми обаче, че на бензин колата работи с бедна смес и трябва да се оправи първо това, за да могат след това да ремонтират, иначе щяло пак да се обърква работата на АГУ-то. Ще трябва да мина една диагностика на двигателя явно, да видя каква изненада ще има там.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 19 декември 2020 - 13:56

Предполагам, че скапаното Ланди е омазало бензина.Покарай 100-200-300км. само на бензин, преди да отидеш на диагностика за бензина.Ако е в Ландито проблема така ще дойде на себе си бензиновата система.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg