Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Aisin tf-80sc af40

fazata снимка fazata 28 ноември 2020 - 12:13

Здравейте колеги!
Имам проблем с автоматичната скоростна кутия на Опел вектра ц 1.9 cdti 150 к.с.
Неиска да включи директна, особено сутрин, може да бръдясаш докато благоволи да включи. Задна включва без проблем. Като подавам газ на директна все едно съм на свободна, с повечко газ тръгва, но много трудно. Като обърна на ръчно превключване на скоростите показва, че е на 5 скорост. Компютъра е сменен, че беше изгорял и пак същото.
Отговори

Коцето снимка Коцето 28 ноември 2020 - 16:42

Вероятно си чувал за диагностика! там е ключа за бараката. Ще си каже майчиното мляко мръсната гад, стига компютъра който сте сменили да не се е скапал. А от какво беше изгорял стария компютър, установи ли се причината?
С ОП-ком е почти сигурно че няма да стане, ама не пречи да пробваш стига да не бараш нищо ако получиш достъп.
Мнението беше редактирано от Коцето: 28 ноември 2020 - 16:56
Отговори

fazata снимка fazata 28 ноември 2020 - 18:52

Генератора зареждаше на 18 волта. Между другото свети и лампата на системата против пробуксуване, незнам дали има нещо общо.

Генератора зареждаше на 18 волта. Между другото свети и лампата на системата против пробуксуване, незнам дали има нещо общо.Майстора, който ми сме и компа каза че вече не дава грешки, не съм присъствал. Ще пробвам при друг.
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 ноември 2020 - 10:23

Диагностика на кутията колега, НА КУТИЯТА! четенето на грешки не е диагностика, гледат се работа на соленоиди, задания на селектора, датчици за температури, налягания и много други показатели. Тази кутия има слабостта да износва клапанното тяло, доста разпространена е и се монтира на Волво, Рено, Нисан, доста американски бангии и т.н., намират се резервни части дори и в БГ. Абе "козата си сака пръч" като се казва! Добре е да намериш спец сервиз, може и при официален сервиз на Опел но!!! - може да попаднеш на по-лош диагностик от досегашния ти.
Мнението беше редактирано от Коцето: 29 ноември 2020 - 11:07
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg