Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем при запалване на тигра

Вълов снимка Вълов 20 септември 2008 - 11:10

Здравейте,
От известно време имам проблем с паленето на тиграта.Проблема е следния-когато завартя ключа да паля се чува само едно цъкване и всички лампи на таблото изгасват и стартера не заварта изобщо.Сменил съм акумулатора чисто нов е,стартера е разглабян всичко е 6 и при него.Един познат с калибра каза че имал подобен проблем и се оказало няква част в ключа за запалването.Ако някой има идея от какво може да е нека пише.
Отговори

AstraF снимка AstraF 21 септември 2008 - 22:00

Огледай масата на двигатела и на стартера.Макар и да изглежда добре е хубаво да я отвиеш почистиш и затегнеш отново добре
Отговори

Вълов снимка Вълов 22 септември 2008 - 19:49

 AstraF, на Sep 21 2008, 11:00 PM, каза:

Огледай масата на двигатела и на стартера.Макар и да изглежда добре е хубаво да я отвиеш почистиш и затегнеш отново добре



Ами масата на стартера е отвивана,но на двигателя не е само е гледана ще пробвам да вида все пак. :icon_wink2:
Отговори

AstraF снимка AstraF 22 септември 2008 - 22:34

Стартера пробван ли е дали върти след като е свалян?
Отговори

Вълов снимка Вълов 23 септември 2008 - 11:41

 AstraF, на Sep 22 2008, 11:34 PM, каза:

Стартера пробван ли е дали върти след като е свалян?



Да стартера е пробван и всичко е на 6 при него.
Отговори

dragoev снимка dragoev 23 септември 2008 - 12:11

 Вълов, на Sep 20 2008, 12:10 PM, каза:

Здравейте,
От известно време имам проблем с паленето на тиграта.Проблема е следния-когато завартя ключа да паля се чува само едно цъкване и всички лампи на таблото изгасват и стартера не заварта изобщо.Сменил съм акумулатора чисто нов е,стартера е разглабян всичко е 6 и при него.Един познат с калибра каза че имал подобен проблем и се оказало няква част в ключа за запалването.Ако някой има идея от какво може да е нека пише.



Интересно наистина от какво ще е.Ако е проблем с клуча(подозирам че транспондера е имал предвид твоя приятел),няма да изгаснат лампите на таблото,чека започва да мига показваики че има проблем с имубилаизера на колата(за тиграта е така,за калибрата не знам).
При всички положения колега дръж ни в течение и ако си разрешил проблема сподели от какво е.
Отговори

Miro снимка Miro 23 септември 2008 - 12:17

Провери клемите на акумулатора дали са затегнати,провери масата към купето и към двигателя и плюсовия кабел към стартера.Някъде от там е проблема,при натоварване прекъсва веригата поради хлабава връзка-било то на маса или + !
Отговори

Вълов снимка Вълов 23 септември 2008 - 12:25

Ами честно казано ми светна няколко пъти лампата,но не знам дали е това което казвате.
Отговори

dragoev снимка dragoev 23 септември 2008 - 16:33

 Вълов, на Sep 23 2008, 01:25 PM, каза:

Ами честно казано ми светна няколко пъти лампата,но не знам дали е това което казвате.


Ако проблема е с имобилаизера чека почва да мига като си на контакт.Ако чека ти е светвал и преди,например в движение си за диагностика компютърна и ще си каже ко я боли тигрицата
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg