Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на гумички на клапаните - откъде да ги купя?

Andy снимка Andy 19 февруари 2024 - 21:13

За абс - няма информация от преден десен сензор за скорост.
Вторият кислороден датчик не дава информация.
В Пежо/ситроен/Опел ми казаха, че след замяна на датчика за ABS ще трябва обучение, иначе няма да работи. Монтирах нова главина с интегриран датчик и абс и есп продължават да светят (и не работят).
Искам да разбера какъв е проблемът с IDS+. знам че масово се отказват да възстановяват тази система. Може би и аз така ще направя. Нека разбера какво не работи и тогава ще преценя.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 февруари 2024 - 21:37

За АБС окабеляване виж. В Аутодатата има стойности и съответни измервания. Затова не работи круиза. Съответно и ИДСа. Втората сонда може да се спре софруерно.
Отговори

Andy снимка Andy 25 март 2024 - 20:53

Здравейте. Търся жилото за ръчната спирачка, което е в купето е се закачва на самия механизъм на лоста. Не се продава като нова част и съм принуден да прося. Е, ще го платя естествено.
Също ако някой знае как се прави адаптация/обучение на АБС сензор. Нова главина с нов сензор и тия лампи нямат гасене.
На IDS-ми изписва че на сензорът на преден десен амортисьор дава твърде високо напрежение.
Ако не беше дало грешка, щеше да сваля всичките 4 амортисьора, да зажумя и да ги захвърля някъде от някой висок мост, след което да сложа 4 нормални амортисьора. Теоретично има шанс да заработи, само че откъде да купя този сензор? И него не го намирам.

Във фейсгрупата на опелите един агент се беше отказал от някаква астра Н понеже й светел чека, нещо почуквало от ходовата част и воланът бил леко настрани докато колата върви направо. По тази логика ако реша да я продам (а аз много си я харесвам тази кола и няма да я продавам) то ще трябва да я напълня с бензин, да я лъсна отвсякъде, да му сложа две щайги с пържоли в багажника, 15 литра домашна ракия и да му дам 5000 лева е така да си има. Щото на моята свети не една, а 4 лампи...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg