Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Моля за адекватно мнение

KKanev снимка KKanev 31 август 2022 - 01:54

Здравейте!

Обмилям да закупя автомобил, като съм се спрял на конкретен модел.
Попрочетох доста теми, но все още ми остават няколко висящи върпоса, така че ще се радвам, ако някой се включи с компетентно мнение.
Харесах този автомобил - Open Insignia Grand Sport 1.6d 110hp, а въпросите са следните:

1. Какво мислите за конкретния автомобил, на който съм се спрял? Заслужава ли си вниманието?
2. Може ли да ми кажете, кой точно двигател е това - 1.6d Ecotec 110hp или 1.6 CDTI EcoTEC 110hp?
-до колкото прочетох из другите теми, по-предпочитан е CDTI. Съответно, ако този е другия, какво губя?
3. Така и не успях да разбера какво е BVM6, та ако може и инфо за това.

Автомобилът ми харесва изключително много, но предпочитам да чуя по адекватни мнения, преди да пристъпя към покупка.

Благодаря на отзовалите се и бъдете здрави!
Мнението беше редактирано от KKanev: 31 август 2022 - 01:55
Отговори

Sim снимка Sim 31 август 2022 - 06:03

Колата изглежда добре, но оглед на място ще даде ясна представа за състоянието.
1.6 cdti е един двигател с различни мощности 95кс, 110кс и 136кс. Покрива еконорми 6 и 6d temp.
110кс за Астра са достатъчни, но за Инсигния 136кс е по-добре.
Такива абревиатури поставят СФА и мисля че означава, че колата е с 6 скорости.
Отговори

Nedds снимка Nedds 31 август 2022 - 07:38

110 коня... хммм, не знаех, че и такава версия има. Според мен много ще малеят за такава голяма кола. Аз съм с двулитровия 170 коня, позасилен допълнително до към 200. Макар че с тази мощност си тегли много добре, не бих отказал още малко отгоре :D Със 110 коня ще е мъка, по мое мнение.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 31 август 2022 - 14:06

 Nedds, на 31 август 2022 - 07:38, каза:

Със 110 коня ще е мъка, по мое мнение.

Не мъка, ами направо трагедия. А какво ще кажете за 95 коня, понеже видях, че и такова недоразумение имало. Не знам кой болен мозък може да вгради в тежкото купе на Инсигния двигател, подходящ за Корса А. Нямам си представа какво става с тия съвременни коли, но тези двигатели, ставащи единствено за коли под 1 тон, са пълна п0рн0графия. Инсигния с двигател с по- малко от 180- 200 коня е все едно Вектра Ц с двигател 1000 кубика и 55 к.с.
П.с. Този як двигател го сложили в Инисигнията и тя станала гранд спорт. Ма такъв гранд спорт ще е, че и смартовете ще я правят луда. :hahaha: Трябвало е да сложат надпис гранд срам, а не гранд спорт.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 31 август 2022 - 14:11
Отговори

Sim снимка Sim 31 август 2022 - 16:08

Двигателят 1.6cdti е с три мощности, но на Инсигния се поставя само с 110 и 136кс.
https://www.opel-inf...signia_bst.html
В Астра К се поставя и вариант 1.6BiTurbo cdti с мощност 160кс.
https://www.opel-inf.../astra_k5t.html
Така че преди да плюете първо почетете.
Отговори

benzy снимка benzy 31 август 2022 - 16:44

Колега, ще ти го кажа кратко и ясно КУПУВАЙ!

Иди, качи се и ако (като) ти допадне я отнасяй!

Колеги, често го водим този спор с мощността. Ще го кажа така 110 е колкото е нужно - над 110 е какво искаме!
Инсигния B тежи колкото Астра J - 1.5 тона+/- мотора е напълно достатъчен!!! Може би без да глези, но достатъчен.
Както знаем въртящият момент е това, което върши работата в двигателя т.е. задвижва автомобила и те са достатъчно тук, а конете са показател за това колко бързо я извършва тази работа. Хубаво е да имаме по повече от всичко, но не е задължително, за да вършим работа.

А и да не забравяме, че съвсем лесно може да се ремапне и да ги докара до 136
-----------------

Пак към колегата:
За мотора: Виж/питай за кода, вероятно е B16DTE, B16DTH, това си е cdti. По-новите, които почват с D16нещоси, са тези които са с търговско означение d, но то май е само за някои пазари, не съм сигурен...
BVM6, както е казал и колегата, 6 степенна механична скоростна кутия

Пак ще кажа, не го гледай на картинка - иди, качи се, виж дали ти допада и дали ти е достатъчна мощността, освен ако не си състезател съм убеден, че ако от 1700 оборота, на която и предавка да си натиснеш газта ще останеш доволен от случващото се. Няма да ти замае главата, но няма да е и толкова зле, колкото колегите казват - те просто са свикнали на друг тип коли.
Мнението беше редактирано от benzy: 31 август 2022 - 16:54
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 31 август 2022 - 18:04

Колата е хубава на малко километри и с оставаща гаранция 2 години.
Като цяло се присъединявам към мнението на Benzy, но да изкажа и моето:

Двигателят е малък, но достатъчен за спокойно шофиране и спокойно изпреварване, без да връщаш предавки. Карам го в Astra J и по статистика достигам до 100км/ч с 0.2 секунди по-бавно от дискутираната кола, в същото време нито съм имал нужда да го пришпорвам на макс когато карам сам, нито съпругата ми го е позволявала-става и неприятно, на детето също.

Предполагам заради двигателя е толкова добра цената, все пак Инсигния е лимузина и задължително трябва да се стрелка от 100км/ч до 200км/ч за под 4 секунди :mhihi:

Колата е с номера, обади им се и направи тест драйв-ако ти хареса заграбвай :icon_razz2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 август 2022 - 19:03

Колкото и да ти е чудно, ще чувстваш, че върви повече от това, което имаш сега. Ако вярвам на това Омега Z22SE, което пише.
А за мощност, има достатъчно места, на които ще я направят 140 коня. Тогава вече нищо общо няма да има с тоя боклук, който караш сега(двигателя имам предвид). Съжалявам, но това е истината за това 22СЕ.
Предполага се, че няма да се кахъриш за верига доста време напред, ако си сменяш консумативите на резонен период, а не на опелсклия период.

А за 36 бона..... Замисли се дали не искаш да ги дадеш за автомобил с 2.0(големия брат на това 1.6), споменатите горе 170 коня с потенциал за 200. Това нее кола, която купуваш днес и хвърляш утре + парите за нея, разбира се. Това е дългосрочна покупка и би трябвало да покрие колкото може повече критерии.
Не бих повярвал на километрите, ако ще и 300 милиона документа да ми извадят от 1000 системи.
https://www.cars.bg/...67769532e043a23
https://www.cars.bg/...ada159c960b0963

Ето ти две от почти 19-та година и от 19-та година - Това е ебати разликата. Бих повярвал на тия 180(което за тоя двигател са едно нищо), отколкото на ония 54. Хич не ме интересува, че била от СФА, това отдавна не е критерии.
Помисли си преди да хвърлиш над 36 бона. Това не са 36 стотинки. А цената е надута заради тая дума "гаранция". Гаранция-Франция. Сигурен съм, че все нещо ще започнат впоследствие да те мотаят. Както казах, това, че била от представителство, изобщо отдавна не е критерии за нещо.

В крайна сметка парите са си твои, но искаш мнения - получаваш ги. Винаги има място за размисъл
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 август 2022 - 19:25
Отговори

benzy снимка benzy 31 август 2022 - 19:27

 Д-и-м-о-в, на 31 август 2022 - 19:03, каза:


Нали знаеш, че и тези 180 не са 180 ;)
Аз за себе си знам, че искам възможно най-новото на възможно най-малкото км.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 август 2022 - 19:31

 benzy, на 31 август 2022 - 19:27, каза:

Нали знаеш, че и тези 180 не са 180 ;)
Аз за себе си знам, че искам възможно най-новото на възможно най-малкото км.

Е , тъй де, ама като не си сигурен, как знаеш кои са най-малките километри. Това също не е обективно отдавна.
Щели те да ми гарантират километрите от "системата им". Хахахаха, айде няма нужда.
Повярвай ми, тия 180 са къде по-реални от тия 54, за разлика от 4 месеца. Това ми прилича на "карано до магазина", което пък... нали.. да не казвам колко смешно звучи след толкова години на лъжи.
Единствените гарантирани километри са тези, които видиш когато отиваш за чисто нов автомобил, всичко останало е 80% късмет и 20% доверие. Чудя се дали да не ги направя 90 на 10... Това е истината.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 август 2022 - 19:35
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 31 август 2022 - 20:15

Тази от Стефанов бих я проверил в сайта им, че това добро състояние леко ме плаши! После бих се чул и с тях и пробвал. И тя трябва да има остатъчна гаранция. Моята Астра я взех на 181 000км. от Стефанов на третата и година :) все още съм супер доволен :)

Абе не става само по картинки, иска си и на живо да я видиш и тестваш :)
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 31 август 2022 - 20:16
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 август 2022 - 20:19

 Rosen Popov, на 31 август 2022 - 20:15, каза:


Тази от Стефанов бих я проверил в сайта им, че това добро състояние леко ме плаши! После бих се чул и с тях и пробвал. И тя трябва да има остатъчна гаранция. Моята Астра я взех на 181 000км. от Стефанов на третата и година :) все още съм супер доволен :)


Абе не става само по картинки, иска си и на живо да я видиш и тестваш :)


Това е ясно, колега. Значи щом ти си взел Астра на 180 на 3 години, смяташ ли че тая Инсигния на 3 години е на 54? Както се казва, с ръка на сърцето отговори. :)
Отговори

Sim снимка Sim 31 август 2022 - 21:22

А защо да не е на 54к км?
Имам две коли. С новата за две години съм изминал 27к км, а със старата 10к км, всичко 37к км. Това означава, че с тези темпове новата за три години ще е на 40к км.
Защо подлагате на съмнение всичко? Вярно е, че българина се опитва да измами и излъже на всяка крачка, но е възможно да има и искрени, не казвам честни.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 август 2022 - 21:41

Аз не виждам да пише, че автомобилът е от България! А това също не гарантира, че за 3 години са изминати 54хиляди. Не съди по себе си.Автомобил от чужбина пък изобщо няма как да бъде на 54 хилки за 3 години. Висок клас(лимузина ли както искате го наричайте) и дизел...

Подлагането на съмнение е съвсем резонно, нищо ненормално не е.
Лъженето е достатъчно да е един път, след това всичко по веригата лъже.
Тоест, ако тия са върнали 50 хиляди(образно), следващите собственици автоматично ще лъжат.
Затова написах, че АЗ не бих се доверил на тези 54. Който иска, плаща 36 бондака и вярва.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 август 2022 - 21:43
Отговори

benzy снимка benzy 31 август 2022 - 23:28

Виж сега, на кола в автокъща трудно бих повярвал - възможно е, но е рядко срещано.
Обаче на кола от фирмен оказион - дилър на марката вярата ми автоматично става максимална - дилъра може да спести някое друго дефектче ако не го видиш и мине, но при него риска да превърти километраж е прекалено голям, щото хванат ли го си губи основния лиценз за представителството, а на него там са му парите...

Колата е с малкия мотор и не е най-богато оборудвана - тоест напълно възможно е да е купувана от човек, който не кара много. Имам приятел, който е два метра и връв и си купува само "големи лимузини", а иначе не кара по много, но просто не се събира в малките - ето ти основание за това колата да е на тия км. 12 000 км годишно е един не лош пробег. Ако имах 36К и ако беше автомат (знам че го няма с тоя мотор) одма сменях Астрата с тази.

Колегата докато се чуди ще я вдигнат - добрите коли, колите, които ловят око бързо изхвърчат.
Отговори

ufer снимка ufer 01 септември 2022 - 06:58

Абсурд е дизел от Западна Европа да е на 54 000 за 3 години, по-скоро е на 154 000 км. Това важи особено, ако колата идва от големите държави Германия, Франция, Италия. Там разстоянията са големи и дизелите правят минимум 40 000 км на година, иначе не е рентабилна, а западняците разбират от сметки. Колата може да е чудесна, но купувачът трябва да знае, че евентуалното износване на мотора е + 100 000 км, да не кажа повече... :wall:
Отговори

benzy снимка benzy 01 септември 2022 - 09:22

Без да отричам горните твърдения, аз пак ще повторя, че официален дилър няма да си рискува лиценза, за да превърти едни километри... просто понякога, колкото и невероятно и колкото и рядко да е излизат и такива коли...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 септември 2022 - 09:39

Да бе, да, няма да рискува... И какво рискува, че нещо не ми е ясно.

Но принципно излизат и такива коли. Лично съм продал такава на 47к на почти три години. Значи излизат.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 септември 2022 - 09:41
Отговори

sathv снимка sathv 01 септември 2022 - 09:42

Не е така benzy. Нали си съгласен, че този дилър е сложил едни 10000 печалба на този автомобил? И какво искаш да кажеш, че я е взел в пълна изправност за 25 от чужбина? Няма как да стане. Вярно е, че в чужбина излизат коли на малко километри, но те в никакъв случай не идват в България. Пазара на коли втора употреба в чужбина си върви с пълна сила. Ти да не си мислиш, че западняците карат само нови коли, особено сега след рязкото покачване на цените на новите? Хубавите коли макар и втора употреба в чужбина са скъпи и ако всичко е наред с автомобила няма как да го вземеш на примерно 25000. Няма да се учудя й ако е катастрофирал сериозно.
Мнението беше редактирано от sathv: 01 септември 2022 - 09:55
Отговори

benzy снимка benzy 01 септември 2022 - 12:02

Аз каквото имах да кажа съм казал... Но следвайки вашата логика колите предложени от Димов са поне на 280 000 км - коя ще предпочетете тази на 300 хил с 60те коня повече или тази на 150 хил? Къде е повечето остатъчен ресурс?

И не sat, не съм съгласен - такава норма на печалба няма! Ако бяха такива печалбите почвам да вкарвам коли и без това се чудя какъв бизнес да завъртя ;)
Мнението беше редактирано от benzy: 01 септември 2022 - 12:05
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg