Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

не пали гърми

Vladimir.Kabakchiev снимка Vladimir.Kabakchiev 21 януари 2014 - 01:23

Здравейте

Както си карах колата започна да прекъсва на газ помислих че свършва превключох на бензин също прекъсваше прибрах си колата след 3 4 часа я запалих на бензин прекъсва заглъхва опитва се да угасне отидох сложих бензин сложих и газ същата работа не се оправи пак я прибрах на следващия ден вече изобщо не пали нито на газ нито на бензин стартера върти като за световно не пали само гърми и на бензин и на газ гърми направих самодиагностика и ми изписа грешки 15- охладителен температурен сензор , 19 - колянов вал сензор и 81-инжектор клапан 1 ниско налягане та от кое от тези три проблема неще да пали колата
Отговори

2.2dtr снимка 2.2dtr 21 януари 2014 - 02:15

Провери бобината колега.
Отговори

Vladimir.Kabakchiev снимка Vladimir.Kabakchiev 21 януари 2014 - 10:43

 2.2dtr, на 21 януари 2014 - 02:15, каза:

Провери бобината колега.


как мога да я проверя ?
Отговори

obic снимка obic 21 януари 2014 - 11:01

 Vladimir.Kabakchiev, на 21 януари 2014 - 01:23, каза:

Здравейте

Както си карах колата започна да прекъсва на газ помислих че свършва превключох на бензин също прекъсваше прибрах си колата след 3 4 часа я запалих на бензин прекъсва заглъхва опитва се да угасне отидох сложих бензин сложих и газ същата работа не се оправи пак я прибрах на следващия ден вече изобщо не пали нито на газ нито на бензин стартера върти като за световно не пали само гърми и на бензин и на газ гърми направих самодиагностика и ми изписа грешки 15- охладителен температурен сензор , 19 - колянов вал сензор и 81-инжектор клапан 1 ниско налягане та от кое от тези три проблема неще да пали колата


Здр.Колега
Дръпни едната кабелна букса на свещите,сложи здрава свещ на буксата, външната метална част на свеща да опира някъде на маса в/у двигателя, някой да стартира двигателя, гледай дали отпред на свеща има искри, ако няма има няколко причини.
1.та щом ти изписва "19 - колянов вал сензор " смени датчика на коляновия вал.
2.та но може и да ти е издал багажа самата бобина..
3.та компа и много други причини...
Отговори

Hristo Mutafov снимка Hristo Mutafov 21 януари 2014 - 13:31

код 15 е високо напрежение на темп. датчик на охладителната течност изкарай куплунга и и замери съпротивлението и напиши при каква температура ти го дава това съпротивление!код 19 е RPM сензора,81 е ниско напрежение на инжекциите!ако датчика ти е ок ми намирисва на изгоряло ЕКУ!
Отговори

Vladimir.Kabakchiev снимка Vladimir.Kabakchiev 21 януари 2014 - 15:04

 obic, на 21 януари 2014 - 11:01, каза:

Здр.Колега
Дръпни едната кабелна букса на свещите,сложи здрава свещ на буксата, външната метална част на свеща да опира някъде на маса в/у двигателя, някой да стартира двигателя, гледай дали отпред на свеща има искри, ако няма има няколко причини.
1.та щом ти изписва "19 - колянов вал сензор " смени датчика на коляновия вал.
2.та но може и да ти е издал багажа самата бобина..
3.та компа и много други причини...


направих това което ми каза и дава искри сега какво следва ?
Отговори

ozaki снимка ozaki 21 януари 2014 - 15:09

На всички цилиндри ли дава ?
Откачи буксата на температурния датчик и пробвай да запалиш.
Отговори

Vladimir.Kabakchiev снимка Vladimir.Kabakchiev 21 януари 2014 - 15:15

 Hristo Mutafov, на 21 януари 2014 - 13:31, каза:

код 15 е високо напрежение на темп. датчик на охладителната течност изкарай куплунга и и замери съпротивлението и напиши при каква температура ти го дава това съпротивление!код 19 е RPM сензора,81 е ниско напрежение на инжекциите!ако датчика ти е ок ми намирисва на изгоряло ЕКУ!


1-во незнам къде се напира темп.датчик
2-ро незнам с какво и как да го замеря :(
Отговори

obic снимка obic 21 януари 2014 - 16:16

 Vladimir.Kabakchiev, на 21 януари 2014 - 15:04, каза:

направих това което ми каза и дава искри сега какво следва ?


Колега. по принцип на двигател(бензинов) за да заработи му са нужни гориво,въздух,копресия и искра на точното запалване.
При модерните двигатели тези неща се контролират от елрктро и електронни компоненти.
Ако предполагаме че с въздуха,компресията и с горивото нямаш проблем то остава само точното запалване което е свързано с електрониката.
Мнението беше редактирано от obic: 21 януари 2014 - 16:20
Отговори

Vladimir.Kabakchiev снимка Vladimir.Kabakchiev 21 януари 2014 - 18:00

 ozaki, на 21 януари 2014 - 15:09, каза:

На всички цилиндри ли дава ?
Откачи буксата на температурния датчик и пробвай да запалиш.

да на всички цилинди температурния датчик предполагам е този до радиатора махнах го и пак не запали върти като луд опитва се да припали не пали и гърми та от гърменето чак дебитомера излиза от мястото си
Отговори

Vladimir.Kabakchiev снимка Vladimir.Kabakchiev 21 януари 2014 - 18:59

да ва попитам как мога да измеря датчика на коляновия вал за да съм сигурен че не пали от него и дали изобщо мога да го измеря и къде по точно се намира
ако не е от него от какво друго може да бъде ?
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 21 януари 2014 - 20:21

така е трудно да ти обеснявам виш в аутодатата там пише сичко има и схеми и тогава ако има нешто не ясно питай пак
Отговори

Teodor Jordanov снимка Teodor Jordanov 21 януари 2014 - 20:58

 Vladimir.Kabakchiev, на 21 януари 2014 - 18:59, каза:

да ва попитам как мога да измеря датчика на коляновия вал за да съм сигурен че не пали от него и дали изобщо мога да го измеря и къде по точно се намира
ако не е от него от какво друго може да бъде ?

http://imagizer.imag...q90/43/esyw.png
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 21 януари 2014 - 21:03

 Teodor Jordanov, на 21 януари 2014 - 20:58, каза:


за това става дума
Отговори

sando_ снимка sando_ 21 януари 2014 - 21:20

Почнала е да прекъсва на бензин от датчик колянов вал, не пали и пука в колектора от темп датчик бие бедна смес !!! Сменяй го и ще запали и тогава ако прекъсва не е зле да видиш и датчик колянов вал...
Отговори

Vladimir.Kabakchiev снимка Vladimir.Kabakchiev 21 януари 2014 - 22:26

Много ви благодаря утре първата ми работа е да купя температурен датчик ако пак не запали датчик колянов вал и тогава ако пак не запали незнам вече какво да я правя

 sando_, на 21 януари 2014 - 21:20, каза:

Почнала е да прекъсва на бензин от датчик колянов вал, не пали и пука в колектора от темп датчик бие бедна смес !!! Сменяй го и ще запали и тогава ако прекъсва не е зле да видиш и датчик колянов вал...


колега някои ми казаха че без датчика на коляновия вал нямало да запали а ти ми казваш че този за температурата е по важна за запалването а за колановия вал е за прекъсването
Отговори

ozaki снимка ozaki 22 януари 2014 - 09:43

 Vladimir.Kabakchiev, на 21 януари 2014 - 18:00, каза:

да на всички цилинди температурния датчик предполагам е този до радиатора махнах го и пак не запали върти като луд опитва се да припали не пали и гърми та от гърменето чак дебитомера излиза от мястото си

Ти си откачил буксата на грешния датчик,този на който трябва да откачиш е отзад, зад двигателя,някъде покрай динамото ,букса с два кабела.А това което си откачил е за температурата,която се показва на таблото.
Мнението беше редактирано от ozaki: 22 януари 2014 - 09:44
Отговори

obic снимка obic 22 януари 2014 - 09:50

 sando_, на 21 януари 2014 - 21:20, каза:

Почнала е да прекъсва на бензин от датчик колянов вал, не пали и пука в колектора от темп датчик бие бедна смес !!! Сменяй го и ще запали и тогава ако прекъсва не е зле да видиш и датчик колянов вал...


Здр.Колега.
Да попитам защо на газ не пали?
Отговори

sando_ снимка sando_ 22 януари 2014 - 10:24

 obic, на 22 януари 2014 - 09:50, каза:

Здр.Колега.
Да попитам защо на газ не пали?


колянов вал, или заминал изпарител :) Последния варянт е да е прескочила зъб
Отговори

Vladimir.Kabakchiev снимка Vladimir.Kabakchiev 22 януари 2014 - 15:57

Здравейте закарах я на майстор не е прескочил зъб майстора изкара датчика на коляновия вал и видяхме че се е скъсал утре сутрин ще търсим датчик колянов вал и майстора каза че като го сменим щом дава искри на свещите трябва да успеем да го запалим
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg