Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

ЗА StarGas Elios 2.1.4

Manta2005 снимка Manta2005 28 януари 2008 - 10:33

има ли някой който да познава системата спешно ми трябва инфо.
ако някой знае нещо за нея на лични.
системата е Елиос с Херкулес испарител и 2*4 дюзи
Отговори

qnis3 снимка qnis3 29 януари 2008 - 00:22

Какво точно те интересува?
Отговори

mitrax снимка mitrax 22 септември 2008 - 08:20

мен ме интересува софтуер за настройка за такъв инжекцион, ама живо ме интересува  :icon_wink2:
Отговори

qnis3 снимка qnis3 28 септември 2008 - 08:11

От това по лесно няма. <_< Нещо не видях колегите да са писали по темата. http://www.eistechno...ris/default.htm
Отговори

veskonyracing снимка veskonyracing 28 септември 2008 - 19:13

Момчета да ви кажа нещо под секрет;Без интерфейсния кабел на Поларис абсолютно нищо не можете да направите.Мойта кола също е с Поларис.За АГУ-то мога да ви кажа,че по добро няма.А има сервиз на Старгаз в кв.Сердика в София мога да ти пратя тел. за връзка на ЛС.
Отговори

qnis3 снимка qnis3 03 октомври 2008 - 20:01

То и кабела не е проблем. :beer:
Отговори

veskonyracing снимка veskonyracing 03 октомври 2008 - 21:37

Ами добре.Ще дойдете пак на мойто и ще ви питам що ще чините вии зимаска.
Отговори

The_Machine снимка The_Machine 04 октомври 2008 - 20:53

Аре са... май почнахме колеги да си пишем в темата? :beer: :thu:
Зимъска с две думи си************* и Т.Н. :) - започват се разни ремонти по двигатели, диагностики и Т.Н. - инак с газ само почти си умираш от глад :D
Отговори

mitrax снимка mitrax 15 май 2009 - 06:54

мимци , свалям софтуера сега  , следобяд мисля да купя елиос-а заедно с дюзите /че ми изпада евтино /. Ще опитам да се закача през интерфейса за вагком . Някой има ли повече инфо - схеми , какво влиза в тоя комп , схеми на интерфейса ако има нещо особенно ? Изпарителя има ли някакви датчици в него , че на едно място видях че имал датчик за налягане и температура вградени ...
p.s. исками активизационнен код тоя софт , може ли някой да помогне ?
Мнението беше редактирано от mitrax: 15 май 2009 - 11:03
Отговори

mitrax снимка mitrax 30 май 2009 - 10:18

 UP намерих софтуера . PEGASUS се казва , обаче ми иска сериен номер .Намерих и един пач за софта , с инструкция как да се обработи , но не сработи . Помощ ? - серийно номерче или пач нещо ? crack ?
Отговори

veskonyracing снимка veskonyracing 30 май 2009 - 13:20

Може да се ореди.



Забравих да ви кажа не е безплатно :icon_wink2:
Отговори

Ачо снимка Ачо 06 ноември 2011 - 14:22

 veskonyracing, на 30 май 2009 - 13:20, каза:

Може да се ореди.



Забравих да ви кажа не е безплатно :icon_wink2:

кажи си офертата.

пс:Някой дали има ел.схемата на елиос?конкретно имам два кабела за ламбда сондата и за бубината(мотора е C18xe)едина мисля че беше син с червено,а другия бял с черно?кой за къде е?
благодаря предварително :))
Мнението беше редактирано от Ачо: 06 ноември 2011 - 14:25
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 06 ноември 2011 - 18:10

 Ачо, на 06 ноември 2011 - 14:22, каза:

кажи си офертата.

пс:Някой дали има ел.схемата на елиос?конкретно имам два кабела за ламбда сондата и за бубината(мотора е C18xe)едина мисля че беше син с червено,а другия бял с черно?кой за къде е?
благодаря предварително :))

синьо/червен-"+ на контакт"
бял-ламбда сонда
бяло/черен-ламбда сонда
кафяв-обороти
Отговори

Ачо снимка Ачо 08 ноември 2011 - 15:17

 ivan_pop, на 06 ноември 2011 - 18:10, каза:

синьо/червен-"+ на контакт"
бял-ламбда сонда
бяло/черен-ламбда сонда
кафяв-обороти

без оферта ли ? :))
ами на лмбда сондата към кой кабел се закачам?(беля на ламбда сондата към бяло черния на ГИ)кафяв не видях но ще го търся той само се намотава на който и да е на кабелите ли ?.
благодаря за вниманието.
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 09 ноември 2011 - 08:49

http://www.stargas-d...agehandbuch.pdf

Тука пише всичко :icon_wink2:
Отговори

Ачо снимка Ачо 26 ноември 2011 - 20:17

 qnis3, на 03 октомври 2008 - 20:01, каза:

То и кабела не е проблем. :beer:

ми дайте схема на кабела и драйвери.много ми е спешен кабела....
може и готов кабел :))
Мнението беше редактирано от Ачо: 26 ноември 2011 - 20:18
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 26 ноември 2011 - 21:15

 Ачо, на 26 ноември 2011 - 20:17, каза:

ми дайте схема на кабела и драйвери.много ми е спешен кабела....
може и готов кабел :))

Програмата се отваря с ключ,кабела ако имаш не върши работа без ключа за програмата!
Отговори

Ачо снимка Ачо 27 ноември 2011 - 00:52

 ivan_pop, на 26 ноември 2011 - 21:15, каза:

Програмата се отваря с ключ,кабела ако имаш не върши работа без ключа за програмата!

peasus 1.1.15 вече работи,но нямам кабел.а кабела не е като на другите Г.И..имам един +5в един RX един TX и един маса-gnd.
та аз пускам софта и пробвам с един кабел за гсм сименс който е на USB и го връзвам към RX TX i GND само трите и не става.заедно със софта имам и драйвер които е за usb,но когато започне да търси кабела и проверява com1 com4 и нищо забива и това е.местя номерата на com портовете и пак нищо.
пробвах и с кабел за друга газова и отново греда,не знам къде бъркам или трябва да направя още нещо.кабела на сименс е с интеграла PL2303.DCA510(името на кабела).
Благодаря за вниманието.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 27 ноември 2011 - 09:19

 Ачо, на 27 ноември 2011 - 00:52, каза:

peasus 1.1.15 вече работи,но нямам кабел.а кабела не е като на другите Г.И..имам един +5в един RX един TX и един маса-gnd.
та аз пускам софта и пробвам с един кабел за гсм сименс който е на USB и го връзвам към RX TX i GND само трите и не става.заедно със софта имам и драйвер които е за usb,но когато започне да търси кабела и проверява com1 com4 и нищо забива и това е.местя номерата на com портовете и пак нищо.
пробвах и с кабел за друга газова и отново греда,не знам къде бъркам или трябва да направя още нещо.кабела на сименс е с интеграла PL2303.DCA510(името на кабела).
Благодаря за вниманието.

Ако кабела е за USB,трябва да се инсталира драйвер за него.Като включиш кабела в компютъра виж в Дивайс Менагера дали го разпознава.Комуникацията е по Rx,Tx и маса.
PL2303 може да работи на 5 волта и на 3,3 волта.Свързването трябва да е за 5в.Прочети ПДФ-а на PL2303.Трябва да се инсталира драйвер за кабела а не за софта.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 27 ноември 2011 - 09:30
Отговори

Ачо снимка Ачо 17 декември 2011 - 17:12

раменям код на PEGASUS OBD ЗА PEGASUS 2.4.3 или такъ който да работи елиос 4.8 през usb и pl 3202.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg