Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Лостче за чистачки с регулируем интервал

Тази тема е заключена

Оги снимка Оги 19 септември 2010 - 13:54

.. и може ли всеки да си слага такова и да се хвали и после 100 мнения "УУуу аааа гранд е нечовешко" и т.н. :love_opel: Колко 1 път в годината ще ви влезе в полза това нещо :biggrin: Сега вярно криза е, няма пари за тунинг ама чак до там да я докараме не е истина. Същата работа и с плафоните :icon_razz2: Съвсем се извратихме, вече човек няма какво да прочете интересно :fire: викам да пусна една тема, че отдавна не сте ме хранили :rofl:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 19 септември 2010 - 13:58

Абе да си сложат по един разстърган X16XEL и лампички и всички да са хепи.... :icon_razz2:
Отговори

speedo снимка speedo 19 септември 2010 - 14:02

О голямо хранене ще падне тук. Цялата работа е, че почне ли да те тресе крастата няма оттърване. Не е поради необходимост. Толкова, един път да се използва лостчето.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 19 септември 2010 - 15:22

Само не разбирам защо трябва да се плюят колегите, които искат да си ъпгрейднат нещо по колата?
Нима само турбини, компресори, вмукатели, чипове и спойлери трябва да се показват?
Всеки си добавя това, което му носи вътрешно удовлетворение, ако пък се е олял - има тема "Селски тунинг"...
Лично на мен ми харесва да имам екстри, които заводски не са предвидени за модела, това донякъде прави автомобила
уникален.
Отговори

mitaraf снимка mitaraf 19 септември 2010 - 16:14

Съгласен съм напълно с по-горния пост. Малко - ама от сърце. А по темата - предишната ми кола беше японска и имах не плъзгач, а на самата ръчка си имаше врътка със степени. Ползвал съм я често и беше много удобна. Интензивността на валеж е доста различна и понякога чистачките или стъргат почти на сухо или ми се налага от време на време да ги включвам. това определено дразни. Със степените ми бе изключително удобно да си ги настроя.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 19 септември 2010 - 17:44

Според мен си е напълно смислена екстра.Изобщо не я ползвам веднъж годишно и съм много доволен,че я имам в колата.

От тук насетне всичко е въпрос на вкус и желание кой каква глезотийка да си има в колата.Мен също не ме кефят плавно гаснещите плафони но това си е мое лично мнение.На който му харесва да си ги слага и да им се радва.Всеки си има правото да прави каквото си поиска в автомобила щом му харесва.

А щом пък екстрата я има в Омега Б заводски и то не във всички нива на оборудване значи не е излишна.

Аз съм доволен от тази екстра  :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 19 септември 2010 - 19:28
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 19 септември 2010 - 22:42

Безсмислена чак не е...Да речем обаче, че може и без тази екстра - да.
Отговори

Shades снимка Shades 19 септември 2010 - 22:53

Може без много екстри, но точно затова им казваме ЕКСТРИ :icon_razz2: Лостчето, както много други неща (защото съм сигурен, че Оги не е пуснал темата да хапе лостчето :biggrin: ) са част от нещата, които правят колите ни НАШИ, т.е. персонализират ги спрямо нашите нужди и желания, а не нечии чужди.
И точно поради тази причина във форума и не само, има хора, които се кефят повече на светещите си пръскалки отпред и на гадните си стикери, отколкото аз бих се изкефил на едни нови 17" OZ примерно :rofl: Чудех се дълго време на този момент, но факт, нещата стоят така.

Точно затова и всеки си пише каквото иска в темата. Мен лично не може да ми го премести от единия крачол в другия дали някой ми влиза в темата, дали коментира позитивно или негативно и т.н. Защо? Защото си правя МОЯТА кола, слагам си МОИТЕ неща и им се кефя. А това, че на някой му е харесало, само може да предизвика някаква усмивка и някакво мимолетно задоволство, че някой ми е оценил труда ...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 септември 2010 - 09:21

И тъй като темата е спамо-подобна.. да се изкажа и аз по въпроса.. Колегата Оги много хубаво е формулирал въпроса - КОЛКО ЧЕСТО ползваме/ползваТЕ тая екстра и от друга страна.. струва ли си труда и финансовите инвестиции ..?! Никой не казва, че е безсмислена или напълно напразна.. просто хората, които са се сдобили с това нещо нека сами се замислят колко често влиза в приложение тя, да ли може да се мине без нея в много от случаите, в които я прилагат ..? Щото предполагам, че след като е вече в автомобила, предвид инвестициите в нея, труда и всичко останало.. предполагам хората с такива екстри ше си ги вкарват в употреба по-често от необходимото. :icon_razz2:
Отговори

Sandman снимка Sandman 20 септември 2010 - 09:41

Тъй. Карам служебен Вояджър, при който няма лостче за чистачките, а е само врътка със степени. И мога да ви кажа, че е супер удобно. Ако можех, бих си сложил и на Омегатора такава.
И ще си ме кефи, щото това си е моята кола, и аз съм си го направил за себе си. И ще се похваля в собствената си тема. И не виждам нищо глупаво в това...
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 септември 2010 - 17:19

Огич, незнам...
Аз имам потенциометър на моята кола заместваш лостчето от много дълго време. Трябва да ти кажа, че постоянно го връткам и ми е много удобно! Като се кача на служебната или на др. кола и като почнат да ми стържат чистачките и почна да го клатя постоянно това лостче, пусни-спри...
За другото мосля, че Shades го е казал много добре...
Отговори

Оги снимка Оги 20 септември 2010 - 17:21

 Жоро, на 20 Sep 2010, 18:19, каза:

Огич, незнам...
Аз имам потенциометър на моята кола заместваш лостчето от много дълго време. Трябва да ти кажа, че постоянно го връткам и ми е много удобно! Като се кача на служебната или на др. кола и като почнат да ми стържат чистачките и почна да го клатя постоянно това лостче, пусни-спри...
За другото мосля, че Shades го е казал много добре...


Да е, ясно е, че се базикам малко, имаше лек скрит замисъл в темата :icon_razz2:

Иначе купи си хубави чистачки да не ти стържат :biggrin:
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 септември 2010 - 17:39

Марка ще ми препоръчаш ли?
Отговори

Оги снимка Оги 20 септември 2010 - 17:41

 Жоро, на 20 Sep 2010, 18:39, каза:

Марка ще ми препоръчаш ли?


Michelin, made in France :icon_razz2: Около 13-14-16 лв бройката.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 20 септември 2010 - 17:41

Викам да приключваме със скритите замисли в тази тема,
мисля стана ясно дали и колко е полезна тази екстра, както и другите
такива по интериора.
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg