Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Как да си направим самодиагностика...

Тази тема е заключена

Dark_Avenger снимка Dark_Avenger 28 март 2007 - 20:04

и аз да питам нещо
имам вектра 90г и теста с кламера ми отчита 71 ( Air Temperature Sensor (ATS) High voltage )код дори и след откачането акумулатора си тръгва нормално и след това пак светва лампата и пак 71 та въпроса ми е къде седи този сензор та да го проверя или евентуално да го сменя за да спре да свети пущината
Отговори

gece снимка gece 29 март 2007 - 20:12

Здравейте,
от написаното по темата разбрах как да си направя самодиагностика на мойта Astra F (C18XEL) и я напавих. Показа ми грешки 21,81,82,83 и 84. Понеже карам на метан 81,82,83 и 84 са ясни, но не знам каква е 21 (Throttle position sensor (TPS) - Voltage high). Ако някой знае какъв е проблема и как да го реша или поне да нулирам грешката ще съм благодарен ако го сподели с мене. ECU-то е Siemens Simtec 56.0/56.1 с 10 пинов куплунг.

Благодаря предварително!
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 24 април 2007 - 21:08

някой може ли да ми даде някоя работеща програма за ALDL че да мога да си свържа колата а ме интересува при самото включване на aldl трябва ли да има кламер
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 28 април 2007 - 15:10

jeepka, на Mar 26 2007, 07:50 PM, каза:

този сензор би трябвало да е датчика на коляновият вал -давати ниско напрежение
или има лоша връска или изпраща погрешна информация---ьз работя с много по големи машини но принципа е същия ще се радвам ако мога да помогна
 


jeepka, на Mar 26 2007, 10:31 PM, каза:

зада дава този код значи че педала е електронен
но може даго дава и като савкупност от други данни на останалите сензори
трябва да замериш напрежението на педала в покой а след това на изходящите канали
 


абре пич къде ги четеш тия неща само не ми е ясно - и само тука заблуждаваш хората

TPS е съвсем обикновен потенциометър който отчита положението на дросела
не трябва да ти е "електронен педала" за да имаш TPS и не ти дава грешката като "савкупност от други данни на останалите сензори"
(ако обясниш как мериш напрежението на педала и на останалите канали - направо ще си златен)

моля ви не пишете глупости като не отбирате нищо, така само заблуждавате хората
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 02 май 2007 - 15:00

ами отзад на таблото

ако не е там - е навит на скоростната кутия преди жилото за скоростомера - ама най-вероятно е отзад на таблото
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 02 май 2007 - 15:03

kravarka, на May 2 2007, 04:00 PM, каза:

ама най-вероятно е отзад на таблото
 

Или иначе (по)казано:
Публикувано изображение
Отговори

Swing снимка Swing 03 май 2007 - 19:03

Напоследък попадам на няколко теми, в които питат къде е диагностичния куплунг на Corsa B/Tigra. Направих една снимка, с която се надявам да помогна на колегите с такива коли. До края на '95 куплунга е с 10 пина. Свързват се пинове А и B, както вече е описано в темата. От началото на '96 куплунга е 16 пинов и пиновете, които трябва да се свържат са 5 и 6 (показани са на снимката). Грешките при 16 пиновия куплунг са в 4-цифрен формат.

Публикувано изображение
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 май 2007 - 08:49

Ето така стои положението при Vectra B, която е с ALDL (Assembly Line Diagnostic Link), мотори X16SZR, X16XEL, X18XE, X20XEV, X25XE...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 04 май 2007 - 11:09

Swing, на May 3 2007, 08:03 PM, каза:

Напоследък попадам на няколко теми, в които питат къде е диагностичния куплунг на Corsa B/Tigra. ..... 

За протокола - куплунга се намира там и при Астра Ф.
Отговори

Swing снимка Swing 30 май 2007 - 18:58

Един линк с кодове на грешки за OBD II:

OBD II Diagnostic Trouble Codes

Mогат да се използват за всички разновидности Motronic, Multec и Simtec (а и за други марки автомобили с OBD II), които при самодиагностика изкарват 4 цифрени кодове. Особеното при този формат на грешките е, че 10 мигания на лампата означават 0.
Отговори

yasmania снимка yasmania 30 май 2007 - 19:13

Няколко пъти вече и аз използвах качествена и добре поднесена информация от тази тема, и си следя колата кое- накъде е.
Имам въпрос обаче, при самодиагностиката може ли да се тества отделно системата за АBS ? Дава ми грешка откак ми правиха ходовата част отпред, искам да видя какво казва сомпютъра , ако може да го проверя сам.
Отговори

Swing снимка Swing 30 май 2007 - 19:33

За колите от началото на '92 мисля, че може. Пробвал съм го на '92 Vectra A и става. Свързват се пинове A и К. Работи се по същия начин като с диагностиката на инжекциона, но гледаш лампата на ABS. Ето кодовете на грешки, които имам (валидни са за ABS-2E и ABS-2EH със и без ETC):
16 - FRONT LEFT SOLENOID VALVE CIRCUIT
17 - FRONT RIGHT SOLENOID VALVE CIRCUIT
18 - REAR SOLENOID VALVE CIRCUIT
19 - VALVE RELAY CIRCUIT
25 - DEFECTIVE TOOTH ON WHEEL SENSOR
35 - RETURN PUMP RELAY CIRCUIT
37 - BRAKE SWITCH CIRCUIT
39 - FL WHEEL SENSOR BAD SIGNAL
41 - FL WHEEL SENSOR OPEN CIRCUIT
42 - FR WHEEL SENSOR BAD SIGNAL
43 - FR WHEEL SENSOR OPEN CIRCUIT
44 - RL WHEEL SENSOR BAD SIGNAL
45 - RL WHEEL SENSOR OPEN CIRCUIT
46 - RR WHEEL SENSOR BAD SIGNAL
47 - RR WHEEL SENSOR OPEN CIRCUIT
48 - BATTERY VOLTAGE LOW
55 - REPLACE ECU
Отговори

yasmania снимка yasmania 30 май 2007 - 20:12

Сега тъкмо бях долу. Пробвах А и К пинове, но резултат нямаше- лампата си стои. :naughtynono:

Колата е 92-ра година, АБС-а .... на снимка ще покажа кой модел е


Публикувано изображение

e го е в дясно ... :20ashley_results:
Отговори

Swing снимка Swing 30 май 2007 - 21:07

Странно. Това е Bosch 2E. Точно на такъв съм правил самодиагностика. Колата е '92 (буква N по VIN) и тръгва без проблем... Сега намерих и линка, където бях чел между кои пинове се прави диагностика на различните електронни системи в колата. Ето го:

Диагностика компьютеров OPEL

Нямам идея защо при теб не тръгва :20ashley_results:
Отговори

markv снимка markv 10 юни 2007 - 10:49

Днес си направих самодиагностика и ми показа грешки 0325 и 0505,но никъде не можах да ги разчета.Моля за помощ от ваша страна да ми кажете къде е проблема :icon_rolleyes:
Отговори

Swing снимка Swing 10 юни 2007 - 11:44

Четири мнения над твоето съм дал един линк с всички кодове на грешки за OBD II. Просто трябваше да го отвориш и да погледнеш. Там всичко си пише :icon_rolleyes: Ето какво значат твоите грешки:
P0325 Knock Sensor Circuit Malfunction - Неизправност във веригата на датчика за детонации
P0505 Idle Control System Malfunction - Неизправност в системата за контрол на празния ход
Отговори

markv снимка markv 10 юни 2007 - 12:13

 Swing, на Jun 10 2007, 12:44 PM, каза:

Четири мнения над твоето съм дал един линк с всички кодове на грешки за OBD II. Просто трябваше да го отвориш и да погледнеш. Там всичко си пише :icon_rolleyes:


Много ти благодаря,гледах за грешките,но малко съм зле с английския и там,където влизах,пишеше n/a,което според мен значи,че няма грешки и за това се допитах до вас. :opel_forever:

А къде се намира този датчик за детонации
Отговори

_shady снимка _shady 10 юни 2007 - 18:13

здравейте аз понеже както винаги не съм разбрал а и съм по бос от останалите ми се иска да си напражя диагностика на тиграта защото имам съмнения че абс системата ми не работи.обачеее.... ще имам нужда от малко по подробно обяснение как става номера ако на някой му се занимава моля пуснете 1 лично(по скоро не ми е ясно това с бушоните номера как става-страх ме е да не окъся нещо) благодаря :)

a и забравих да кажа че колата ми е 97 набор видях че имало значение дали е преди 96 и 98....
Отговори

geniy снимка geniy 10 юни 2007 - 19:24

 Swing, на May 30 2007, 07:58 PM, каза:

Един линк с кодове на грешки за OBD II:

OBD II Diagnostic Trouble Codes

Mогат да се използват за всички разновидности Motronic, Multec и Simtec (а и за други марки автомобили с OBD II), които при самодиагностика изкарват 4 цифрени кодове. Особеното при този формат на грешките е, че 10 мигания на лампата означават 0.

Това означава, ли че вече и астра G може да се тества по този метод с кламера?
Отговори

geniy снимка geniy 10 юни 2007 - 20:13

 Swing, на Jun 10 2007, 08:50 PM, каза:

Мисля, че точно при Astra G не става, но все пак погледни диагностичния куплунг. Ако имаш контактни пластинки на пинове 5 и 6 - може. Ако нямаш - не може.

О.К. Благодаря!
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg