Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Ел стъкла и централно заключване на Астра H

devailo снимка devailo 26 септември 2011 - 17:55

Здравейте колеги. Първо си бях наумил че искам като заключа колата и ако стъклата са смъкнати да се вдигнат сами..но прерових из интернет и видях че стъклата може да се контролират от дистанционното...тоест като задържа копчето за заключване да се смъкват и при отключване обратното..готина екстра ми се вижда но моята астра е само с предни ел стъкла и уж няма тази екстра..обаче в английски форум пише че всички астри независимо от нивото на оборудването я имат екстрата просто по някъква странна причина не е активирана..и се искало следното - Tech2 or a canbus programmer. Някои има ли идея тези 'програматори' имаме ли ги и ние и дали наистина толкова лесно бих си набавил тази ексра? Благодаря предварително!
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 26 септември 2011 - 17:56

TECH2 имат във всеки оторизиран сервиз на Опел.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 септември 2011 - 23:44

...и не само в сервиз на Опел...
...а има шанс това да става и с някоя от последните версии на оп-ком...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 26 септември 2011 - 23:45
Отговори

devailo снимка devailo 27 септември 2011 - 16:54

Разпитах тук там уж доста запознати хора и ми казаха независимо от софтуера само в опел можело да се активира това защото трябвали точни кодове които само те имат..и отидох до опел и ми казаха че не можело.. трябвало с 4 ел стъкла да е колата а моята е с 2..в английските форуми хората твърдят че и с 2-те ел стъкла са им активирвали услугата..няма логика да не искат да ми вземат парите..освен ако не искат да ми вземат дори повече пари слагайки и задни ел стъкла ли незнам не мога да си го обясня..ако само в опел може съм обречен :D
Отговори

lad_1005 снимка lad_1005 27 септември 2011 - 17:58

Става и за 2 ел. стъкла, както става и с OP-COM.
Отговори

devailo снимка devailo 27 септември 2011 - 20:34

 lad_1005, на 27 септември 2011 - 17:58, каза:

Става и за 2 ел. стъкла, както става и с OP-COM.


Ами добре тогава кой има такъв софтуер и умения за да го направи? Гледам си от варна ..аз съм в Велико Търново или в София ако знаеш някои да се занимава в тези градове ?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 септември 2011 - 21:44

за съжаление в повечето специализирани сервизи вече са гола вода и твърдят че не може да се направят неща които вече са правени от други хора, така че не им се доверявайте напълно...
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 28 септември 2011 - 19:37

Ако минаваш през София ми се обади и ще го направим - ще прочетем ПИН-а ако го нямаш и ще програмираме централния модул, пък някой път може да почерпиш на някоя чужда сватба ;-))
Пиши ми на лично за коордианти.
Отговори

devailo снимка devailo 28 септември 2011 - 21:24

 dj_simo_boy, на 28 септември 2011 - 19:37, каза:

Ако минаваш през София ми се обади и ще го направим - ще прочетем ПИН-а ако го нямаш и ще програмираме централния модул, пък някой път може да почерпиш на някоя чужда сватба ;-))
Пиши ми на лично за коордианти.


От 4-ти октомври съм в софия..ще се разберем. Инъче да знаеш не можеш да получаваш лични съобщения :D
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 септември 2011 - 22:39

потърси колегата ,,Помагащ''.Тои има TECH 2.Само да попитам -ти искаш да активираш автоматично вдигане на стъклата с постоянно задържане на копчето така ли.Няма ли вариант това да стане без да се дързи постоянно копчето.И аз искам да си направя автоматичното вдигане при заключване само че не ми се снаждат кабели.
Отговори

devailo снимка devailo 29 септември 2011 - 11:00

 TOTTI868, на 28 септември 2011 - 22:39, каза:

потърси колегата ,,Помагащ''.Тои има TECH 2.Само да попитам -ти искаш да активираш автоматично вдигане на стъклата с постоянно задържане на копчето така ли.Няма ли вариант това да стане без да се дързи постоянно копчето.И аз искам да си направя автоматичното вдигане при заключване само че не ми се снаждат кабели.


Ами понеже пък при октлючване и задържане могат да се свалят прозорците мисля че само с задържане е вариант .. не искам да ми се отварят до край прозорците при отключване :D
Отговори

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 16 октомври 2014 - 15:41

Здравейте колеги,
Наскоро и аз се сдобих с Астра Н и подобно на devailo имам същият проблем със стъклата. Мислех си, че това е функция на алармата, но след като я монтираха, се оказа, че не е така. От сервиза ми обясниха, че това била функция на самата кола и трябва да се активира по някакъв начин. Понеже предишните постове са доста стари и незнам какво се е случило после, за всеки случай пиша в тази тема. Идеята ми е при заключване на колата с дистанционното на ключа да се вдигат и стъклата. Отново, колата е само с 2 ел. стъкла (предни). Помагайте със съвети или предложения. Благодаря предварително!
Отговори

gerov снимка gerov 16 октомври 2014 - 16:19

Става, трябва да имаш секюрети кода и с оп-ком да активираш тази екстра, но трябва да задържиш бутона за отваряне 2сек. и се отварят двата, също и при затваряне.
Мнението беше редактирано от gerov: 16 октомври 2014 - 16:20
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 октомври 2014 - 16:57

"Аз на мойта вектра мога ли да и сложа да се вдигат сами стъклата като я заключа, че нещо не го прави това сама. А един приятел ми каза че трябва да може?"

Задръж копчето за заключването. Трябва да са ти "обучени" прозорците. Т.е. ако си свалал акумулатора примерно да си ги обучил да се затварят и отварят до край като задържиш копчето.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 октомври 2014 - 16:57
Отговори

Станислав Бързаков снимка Станислав Бързаков 16 октомври 2014 - 17:23

 gerov, на 16 октомври 2014 - 16:19, каза:

Става, трябва да имаш секюрети кода и с оп-ком да активираш тази екстра, но трябва да задържиш бутона за отваряне 2сек. и се отварят двата, също и при затваряне.


Това със задържането го опитах, но не сработи. Или имаш предвид да се активира с програмата и чак после да се пробва? Можеш ли да ми препоръчаш някой, който прави такива неща?
Отговори

stei снимка stei 16 октомври 2014 - 18:28

Колегата Помагащ го намери и ще ти реши проблема.
Отговори

gerov снимка gerov 16 октомври 2014 - 18:35

Аз мога да ги активирам,но съм от варна.Не забравяй секюрети кода,ако го нямаш, защото без него не става-запомни го ще ти трябват и за др.активации,,,,!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg