Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra B 2.0 DTI не пали след почистване на всмукателен колектор

niki90 снимка niki90 04 август 2013 - 19:15

Здравейте.
Нов съм тук и се регистрирах поради проблем, който се появи днес и се надявам на Вашата компетенция. Благодаря предварително.
Относно проблема:
купих вектра(воксвол) в Англия. Имаше проблеми с паленето още от самото начало, оказа се, че смуче въздух, оправих си горивопроводите и се оправи.
Въпреки това като спра на място светваше check engine лампичката и на диагностиката казваше ЕГР малфукншън (само на място и на свободни обороти, в движение беше добре).
Вчера започна да прави нов проблем - карам и като подам газ придърпва, а като дам пълна газ пак светваше чек-а.
Реших да изчистя колекторите и чека и от тогава не мога да я запаля... свалих тръбичките от помпата към дюьите, свалих колекторите, изчистих ги, изкарам много глеч от там и след това сглобих всичко в обратен ред. Да, но.. завъртам и върти много странно.. в първия момент реших, че не изхвърля бендикса.. оказа се, че върти мотора, но само до оборотите на стартера - 190тина. не иска да запали и това е... какво ли не мислих, не знам от какво е.
Като откача тръбичките от помпата до дюзите припръсква мноооого много малко, даже мисля, че е остатъчна нафтица от помпата. Като откача входа на горичния филтър и започна да въртя вобще не засмуква на входа..
Какво може да е, какво според Вас ще е най-добре да се направи.

Благодаря предварително.
Поздрави от острова.
Отговори

Dimas снимка Dimas 04 август 2013 - 19:46

Здравей, колега и добре дошъл. Има тема за обезвъздушаване на VP44, която може да ти бъде много полезна. Аз си признавам, че когато чистих моя колектор запалих с теглене, но определено не е препоръчително. Отделно има и друга тема за справяне с ЕГР клапана, която е хубаво да прочетеш цялата.
Отговори

asensio снимка asensio 04 август 2013 - 19:52

Здравей и добре дошъл. Опитай да я обезвъздушиш. Също пробвай да раздвижиш ЕГР-а. Може да не е заминал. Ако целия е в масло, има вероятност да му е скъсана мембраната. За да си сигурен че се движи, след като го изчистиш, засмукай го с уста, там където влиза вакум маркуча. Стисни гхо с ръка и засмукай, не трябва да испуска. Ако испуса заминала е мембраната и можеш да го изолираш по темата във форума, която ти препоръа и колегата Димас. А темата е - http://www.opelclub....showtopic=83484

Поздрави и успех
Отговори

niki90 снимка niki90 04 август 2013 - 22:57

ЕВРИКА, запали :) благодаря за отговорите. Голямо помпане беше.
Въпросът е, че проблемът с чек енджин не изчезна, което не ме притеснява толкова, колкото това, че колата придърпва постоянно, при подаване на газ придърпва, на място при форсиране прекъсва и не може да се изфорсира.
Чудя се дали е възможно да е от помпата или да пробвам с горепосочените от Вас неща и да се придържам към ЕГР?

Много приятно съм изненадан каква приятна социална обстановка има в този форум, и с тези бързи отговори, БРАВО, много хубаво, продължавайте :)
Приятна вечер, и да се надяваме, че утре ще успея до работа и обратно за да се върна към опитите да вдъгна живот на колицата.
Отговори

asensio снимка asensio 04 август 2013 - 23:31

Пробвай това с ЕГР да го раздвижиш, ако само за него си има грешка при диагностиката. Тая мизерия дето си изчистил от колектора, е полепнала по лоста на ЕГР-а и го е спекла, и вакума не може го мести. Поне при мен беше така, едвам се движеше, и след изчистване се оправи. За сега с помпата не се занимавай.

Още на контакт ли ти свети чек-а ?
До колко оборота можеш да го изфорсираш ?
Отговори

niki90 снимка niki90 05 август 2013 - 18:43

На контакт изгасва колега.
За форсирането - мога да я форсирам на място до към 2000 - 2200 а в движение като подам газ повече от 1300 - 1400 не мога да кача.
днес до работа повече от 50 - 60 км/ч не можах да вдигна, лошо :( не знам какво да я правя..
Отговори

asensio снимка asensio 05 август 2013 - 19:16

Води я на диагностика. Може да се окаже че не е ЕГР.

Поздрави
Отговори

niki90 снимка niki90 06 август 2013 - 21:19

Здравейте колеги,
днес колата беше оправена. Сега върви дооста прилично :)
Към процедурата - да обясня, за да може някой колега със същия проблем да му е полезна.

Както казах още от началото светеше чек енджин със следната грешка (аз си имам диагностика autocom cdp pro)
P0400 - EGR flow malfunction.

след почистване на всмукателния колектор, вихровите клапи и егр-а просто съм имал лошия късмет та проблемите съвсем случайно са се уцелили.
Ревизирах всички вакууми, сглобих всичко и колата придърпва и не върви.
имах около 20 литра в резервоара, сипах дизелова добавка и напълних до горе с Shell V-power Nitro force.
Имаше известно, минимално подобрение и реших, че се движа в правилната посока.
Замалко да забравя - след като започна да придърпва толкова сериозно и колата стана непоносима (това след почистването на колектора) започна да изкарва и следната грещка : P1220 - fuel injection - low/high injection pressure.
Отидох и купих 2 неща:
1во - нов горивен филтър
2ро и много важно поне според мен - една добавка, която не съм виждал в БГ, но може и да я има - тук я взех от верига магазини hallfords, добавката е "Diesel magic" срещу скромната сума от 5 паунда.
Изсипах съдържанието на добавката в горивния филтър и допълних с нафта.
Събрах всичко, запалих и...
Направо останах с впечатлението, че паля друга кола. Като се има предвид и почистването на всмукателния колектор (на който отвори между другото бяха запушени на 80%) колата се изстрелва няма да казвам как - работи страхотно.
Искам просто да ви изкажа колко приятно съм изненадан от тази добавка - най-добре похарчените 5 кинта :)

Както и да е, благодаря за помоща от сърце и се надявам да съм полезен на някого.

Поздрави от дъждовния остров и наздраве на всички на маса (ако знаете как ми липсва ракииката :D )
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg