Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Проблем със заключване на дясна врата на Астра Г

TOTTI868 снимка TOTTI868 16 август 2021 - 14:23

От известно време забелязах, че дясната врата на Астра Г двуврата, от време на време, спира да отключва и заключва. После се оправя. Последно беше направила проблем преди 3-4 месеца. Онзи ден забелязах, че отново не реагира палчето на заключване и отключване.Помислих, че е от кабелите в маншона на вратата. Откачих го от към буксата, но видимо няма прекъснати или наранени кабели, поне до там, докъдето успях да навия маншона. Незнам, как да кача снимка, понеже снимах.Кой кабел е за заключването? Мога ли да измеря на самата букса, дали идва ток и къде точно. Чета, че може да има проблем в машинката, ключетатата, но преди да почна да разглабям искам да съм сигурен, че не е от кабел. Как мога да измеря със сигурност дали има ток. Палчето се мърда и с ръка мога да го натискам и да го дърпам, като така заключва и отключва.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 август 2021 - 15:18

Разгледай изолацията на кабелите и ако е напукана сменяй кабелите. Иначе тоя проблем е или от кабелите или от микроключето в машинката. При по- стари машинки може и моторчето вече да се бъзика. Например на мен ми се е случвало на толкова стара кола вече моторчето да се ебава.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 16 август 2021 - 18:39

 tisho.74, на 16 август 2021 - 15:18, каза:

Разгледай изолацията на кабелите и ако е напукана сменяй кабелите. Иначе тоя проблем е или от кабелите или от микроключето в машинката. При по- стари машинки може и моторчето вече да се бъзика. Например на мен ми се е случвало на толкова стара кола вече моторчето да се ебава.

Изолацията на кабелите, поне до там докъдето мога да видя от гумената изолация е перфектна, като чисто нови са. Гледах за теми, как се сваля кората и машинката, но явно са доста стари и никъде не излизат снимките,. Ще се радвам някой да прати, ако има такива. Или да ми каже, как да замеря дали идва ток на буксата, за заключване на вратата.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 16 август 2021 - 23:45

Ток се мери и с амперклещи.
Може и променливотокови. При протичане на постоянен ток, ще ти отчетат нарастването на тока. Демек ще видиш дали протича някакъв ток.
Напрежение може да измериш с нещо остро през изолацията на съответните проводници. Примерно карфици.
Двойното заключване и то ли не работи?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 август 2021 - 06:34

За тоците, не можах да схвана нищо, хехе. Ами да и двойното и единично то на тази врата не работят. Не се чува и никакво щракване от вътрешна страна. Мога да я отключвам и заключвам с палчето, нагоре и надоло..
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 август 2021 - 06:34

За тоците, не можах да схвана нищо, хехе. Ами да и двойното и единично то на тази врата не работят. Не се чува и никакво щракване от вътрешна страна. Мога да я отключвам и заключвам с палчето, нагоре и надоло..
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 17 август 2021 - 06:34
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 август 2021 - 14:28

Днес, пак си играх, за да гледам кабели. Отстраната на буксата, поне до там докъдето мога да нагъна маншона не се вижда скъсан кабел. От другата страна, където влиза в купето снопа от кабели, не можах да издърпам гуменото уплатнени и съответно не можах да огледа кабелите в него край. Дърпах ги уж един по един, за да видя, дали има скъсан кабел и уж не могат да се издърпат.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 август 2021 - 16:22

Машинка. Доскоро имах 2 врати оборудвани, ама отидоха на скрап....
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 18 август 2021 - 07:34

еми, ще пробвам с машинка. Еднакви ли са машинките на Астра с 4 врати и Зафира? Как се сваля машинката?
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 18 август 2021 - 07:36
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 18 август 2021 - 10:28

Говорим за цялата брава нали така?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 22 декември 2021 - 19:34

отворих машинката, но не мога да я затворя. Едно метално палче от горната част, трябва да влезе в една част от механизма. Има ли някакъв чалъм за затваряне, защото вече при затварянето не се вижда дали това палче влиза там където трябва в механизма.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 декември 2021 - 09:06

Ако си установил, че е от машинката, вземай друга, що се мъчиш :-)
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 23 декември 2021 - 18:58

Защото другата, ще е същата като моята, дори и по зле може да е.Просто дали има чалъм при затваряне? Металните чокчета от горната част на пластмасата да влязат
в основната част от механизма. То е едно палче, което трябва да влезе в една кръгла дупка на основната част от механизма
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 декември 2021 - 20:15

Ако проблема е в ел.машинка и ако си малко наясно с механика и електротехника.........
Може да се монтира универсална Китайска машинка.
Отговори

ufer снимка ufer 23 декември 2021 - 20:59

Аз имам пълен комплект 4 машинки с компа от моя Кадет ГСИ (4 врати), но не знам дали са еднакви с Астра Г... :icon_razz2:
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 24 декември 2021 - 08:43

https://a.d-cd.net/6331942s-960.jpg това стърчащото в ляво в тази кръглата дупка ли трябва да влезе вдясно https://a.d-cd.net/9ab1942s-960.jpg
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 02 януари 2022 - 19:46
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 април 2022 - 18:28

проблема се оказа точно в това микроключе. Разглобих вратата, после бравата, удавих го в контактен спрей през пъпката и вече трети месец работти безотказно!!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 април 2022 - 08:29

Микроключето на коя врата? И двете врати ли имат ключалка за ключ?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 22 април 2022 - 10:59

 Стаевски, на 18 април 2022 - 08:29, каза:

Микроключето на коя врата? И двете врати ли имат ключалка за ключ?

само лявата има ключалка. Ами разглобих дясната врата, която правече проблем/
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg